bugün

kendi tercihi olan babadır. kimsenin yargılamaya hakkı yoktur.
Bilinçli bir babadır.
Aslan gibi babadır.
senin malın mı bu eşyan mı kimle evlenmek istiyorsa evlenir kendisi karar verir.
Aklı başında babadır.
Bir Türk olarak hiç tasvip etmediğim bir cümle. PKK'lı değilse bir kürt hiçbir sorun yoktur zannımca.
(bkz: Türkler ve Kürtler Kardeştirler)
Okumamış veyahut okuyamamış adamdır.
Okuyan insan bilir ki ırkçılık seni a noktasından a noktasına düşürür. Sadece.
Yanlis yapiyordur, așkın dini dili milliyeti yoktur.
benim olmayan baba, iyi ki de sahip olmadığım baba. babam emekli asker hem de. doğulu falan da değiliz. ama insanız. insanı insansa severiz, insansa değer veririz. ırkını, dilini, rengini değil, kalbini severiz.
bütün kürtlerin pkklı olduğunu sanan, insanları kendi iradeleri değil de allah’ın bahşettiği üstünden yargılayan, allahtan daha iyi bilip de yarattığını beğenmeyen, samimiyetsiz, ağzı yüzü ayrı oynayan, sevimsiz, sarkastik bir babaya sahip olmadığım için belki de gerçekten şanslıyım.
teşekkürler baba.
Tercih meselesi diyerek küçümsenemeyecek bir husus. Adamlık türke kürde laza çerkeze tahsis edilmemiştir. Adamlık insanın özündedir.
bu kızın babasıdır
https://www.youtube.com/watch?v=7b4A4eOlzCg
Böyle adamın kızı, ancak kürde kaçarsa alınır. Yoksa kızı da onun gibi olabilir..
Kürt çocuğa değildir kastı, gelenek göreneği düşünerek der bunu.
Kürt kaynanın kızına değer vermeyeceğini, onu köle gibi göreceğini bilir.
Sevginin aşkın karın doyurmayacağını idrak eden biliçli babadır.
ulu türk milletinin karakteristik özelliklerini taşıyan hiç bir baba, kadınları mal gibi kullan kimseye kızını vermez.

parasını verip kızını alacağını düşünen dağ fareleri iyi belleyin bu baba harbi babadır.
Anlamı: Bizde mezopotamya öşeğine verilecek kız yoktur.
Bir bitmediniz bu ne olduğu belirsiz ırkçı faşistler.

Ayrıca kız istedikten sonra başkası...
Haklıdır. Ben de soyuma kürt katmam açıkçası.
cahil insan modelidir, başka ne olabilir..
Kızı gerçekten yoktur. Yoksa kürt gibi yüce bir irka kız vermek için can atiyordur. *
Turkiye’nin bolundugu gibi ailesinin de boluneceginden korkan babadir.

Hak veriyorum.
Büyük konușmamasi gereken babadir, ask evrenseldir, dini, dili, milliyeti yoktur.
Benim babamın da dahil olduğu grup.Gariptir ki bir arkadaşım siz kürtsünüz Kürt’ler terörist demişti.Asla onlardan hatta senin gibi biriyle evliya olsan evlenmem demişti.Umarım Allah bu sözü yutturur kendisine.Büyük konuşmamak gerekir.Çünkü hayat yapmam dediklerinizi yaptırabilir size.Doğulu olunca Kürt damgası yeniyor.Ahıska Türklerindeniz ama memleketimde Türk,Kürt,Ermeni,Gürcüler mevcut.insan Kürt ya Türk olabilir.Ama ayrımcılık doğru değil.Öğrencilerime de çok kızarım.Mayısta ramazanda dersteyken bir öğrenci diğerine o Alevi tutmuyor demişti.Bayağı kızdım insanları ayırmayın diye.Kürt-Türk Alevi-Sünni ayırımı yaşadığım bölgede var ama çok iyi komşuluklar da var.Mesele insan olmakta.
15 torun istemiyo olabilir.

Hemen ırkçılık gelmesin akıllara.
Ee bundan normal ne var?

Cocuk yaparken "bu çocuğu kürde vereceğiz" diye işaretlemiyordur heralde kimse?
Haklı babadır. O babayı haklı kılan gerekçeleri hazırlayanlar, bu gerekçeler üzerinde düşünmek yerine her zaman olduğu gibi saldırmaktadırlar.