bugün

Vardir boyle kizlar ama bes kurusu olmayan adama da bakmazlar karakteri duzgun diye.
Benim hayatımdaki kişidir. Param yok, çok yakışıklı da değilim. 3 senedir benle beraber olması karaktere baktığını gösteriyor.
götü kalkmış kızdır. görücü usulü bitti biteli sorun var ülkedeki ilişkilerde.
aşk denilen olayda kişi tip ve parayı geç, karaktere bile aşık olmaz. kişinin özüne aşık olur. o kişinin varlığına...
ama herkes tip ve paraya takmış. çünkü hepiniz karakterinizin iyi olduğunu düşünüyorsunuz. tamam hatalarım var ama ben iyi biriyim diyorsunuz ama emin olun bu herkeste böyle.
başkalarının haklarına saldıran kişilerden bahsetmiyorum tabii. yani bu hastalıklı bir hâl (psikolojik, fiziksel şiddet vs. yapanlar). neyse, bazıları kendileri ile barışık olduğu için tipi de bir kenara koyar. geriye de para kalır. para konusunda pek öznel bakamazsınız çünkü. bu konuda biraz daha keskiniz bence.
yani sizde olmayan ya da olduğuna inandıramayacağınız şeyleri fena halde takmış durumdasınız. hatta durumdaydık ve belki de durumdayız.
teknik olarak ortada aşk yoksa-yani kişinin özüne aşk-kişi karakter, tip ve para üçlemesinden en yüksek olana yahut en değer verdiğine yönelecektir. ki bu mantık ile ilgilidir. işin özü aşık değilsiniz ve herkesin de sizin mantığınıza uymasını bekleyemezsiniz.
biri tipi hiç önemsemez, biri parayı önemsemez, biri her şeyden eşit olsun der, biri tipi olsun yeter der... ve açıkçası bu da sizi ilgilendirmez.
eğer çok karakter meraklısıysanız tipi ve sosyal statüsü diplerde olan birine 'aşık' olmayı deneyin. takdir edersiniz ki mantığınız size örnek veriyorum, yahu çingeneler arasında büyümüş biri ile ben nasıl anlaşabilirim diyecektir.
işte bunlar hep mantıktan. aşkı bulursanız bana da haber verin aptallar.