bugün

zerrin özer'in, 2002 tarihli, ölürüm ben sana adlı albümünde yeralan bir şarkısı.

sözleri de şu şekildedir hatta;

dar zamanımda geldin mi bana
nefesimi tıkayıp durdun
dar zamanında koştun bana
allakbullak edip durdun
dar zamanımda yoktun ki yanımda
çok yalnızdım dar zamanımda

ben seni değil seni sevmeyi
ben seni değil seni özlemeyi sevdim
ben seni değil seni sevmeyi
ben seni değil seni beklemeyi sevdim

gündüz bekledim, gece bekledim
derdime hiç dert eklemedim
yandım bekledim, yumdum bekledim
gelmeni değil sevdamı bekledim

hep bildim ki benim sevdan var
üstüne alınma, sana gel diyen mi var

Söz: Zerrin ÖZER
Müzik: Selahattin ERHAN
Düzenleme: Orhan SANCAK
sevgi dolu bir yüreğin, sevmeyi becerebilmiş insanın sözleri. maddi değerlerden uzak, duygularla varolabilecek kadar yüce yürekli insanın erdemi. değeri asla bilinmemiş, hala bilinmiyor olan ve asla da bilinemeyecek olan az bulunur insanlara özgü üstünlük. değeri bilinmediğinde, o sevgiden bir başkasını nasiplendirmeye hazır olan, kişiler kaybedilse de, sevme duygusunu kaybetmeyen, sevgiyi esas alan değerli insanın duyguları.
karşısındaki kişinin kendisini sevmediğini ve hiçbir zamanda sevmiyecek olduğunu anlayan bünyenin, kendisini teselli etmek amacıyla söylediği cümle.

bunun yanında karşılık bulabileceğini düşünerek yapmış olması gereken son manevra.

öz itibari ile anlamsızdır. duygu sömürüsünden öte bir şey değildir.
ne sevginin nedeni birey olarak sen ne de kaynağı bir olarak bendim. ben "sen" ile "ben"in "biz" olduğu, aramızdaki sinerjinin halka halka "bizi" sardığı o hali sevdim. sevdiğim tarafından sevilmeye vuruldum. ben de'lerle güldüm, evet'lerle çoğaldım . ondandır ki sen yoksan biz de yokuz. ondandır ki kaş göz, ten beden kifayetsizdir bazen. şekline dönüşebilecek bir itiraf cümlesi.
Bekle dedi...

(bkz: zerrin özer)