bugün

sebnem ferahın guzide bir parcasıdır insan sewgilinsinden fln ayrılınca dinlie bilicei bunalm sarkılardan biridir.
(bkz: sebnem ferah)
aynı suda ikinci kez yıkanılmayacağını bilmeyen hayat arsızının ettiği laftır.
bayan taraf ayrıldıysa veya reddetmişse, bunu erkek kendinde bir takıntı haline getirir ve kendini yıllar geçse bile deliler gibi seviyormuş gibi düşünür. onu görünce yapmacık gülümseme v.s. olur. yalandır. erkek dedim ya takıntı haline getirmiştir veya yediremiyordur kendine. sürekli onu düşünüyorum der sürekli. sonra,eğer uzun süredir görmüyorsa kızı, hayallerinin kızı olup çıkmıştır sahte aşkı.

yıllar geçer, kız ile yolu denkleşir. ve aralarında muhabbet olur kısacık. erkek söyleyiverir "ben sana hala aşığım." diye. kız sadece güler.

reddetmiştir yine. olsundur artık erkek için. çünkü hayallerinde çok ama çok büyütmüştür kızı.

birçok zaman yalan olur gider bu cümle.

"ben sana hala aşığım."
(bkz: zamanla geçer neler geçmediki)
insanı haykırtan* bir şebnem ferah şarkısı.
duygusal çöküntüyü atlatamamış, saplanıp kalınmışlık durumun da söylenecek söz.
Şebnem Ferah'ın aşk ve acı dolu parçası.
"o" merkezli aşk yaşayan insanların söyleyebileceği sözdür. kişi o kadar seviyordur ki tüm hayatını aşık olduğu kişi için değiştirip onun hayatını kendi hayatı yapar. bunu yaparken onu uyaran arkadaşlarını sevgiyi bilmemekle kendisini anlamamakla suçlar. sonuçta bu tarz ilişkiler bitmeye mahkumdur. çünkü bir ilişkide aynıdan iki taneye gerek yoktur. sonuçta ilişki bittiğinde ise hayatını değiştiren tarafın kendisinin ne olduğunu tekrar hatırlayana kadar unutmasına imkan yoktur.
- ben sana hala asigim
+ performansina her zaman saygi duymusumdur zaten *
alışmak sevmekten daha zor geliyor diyen kişisi.
diğer adı gözlerimin etrafındaki çizgiler olan, diğer şarkıları kadar-hatta belki onlardan daha çok- anlamlı olan şebnem ferah parçası.
(bkz: sevgi arsizi) *
saçma ve çakma bir sevgi pıtırcığı sözüdür.. hatundan/adamdan ayrıLdıktan sonra kişi eLini saLLamış fakat 50 tane insan hiçbir şekiLde eLine çarpmamıştır.. 51'ci insanın eLine çarpmasını bekLeyemeyecek kadar yorgun oLan bu kişi eski sevgiLiye gidip "ühühüüü ben sana haLa aşığım" demektedir.. yani; yeni sevgiLi umudu kaLmadığı için bu söz eski sevgiLiye söyLenir.. yoksa niye eski sevgiLiye gidiLip bu söz söyLenir ki?.. ayrıca yaLandan kim öLmüş değiL mi?..
ben sana hala aşığım işte tam burda karşındayım ya şimdi tut elimden yada birdaha söz etme özlemekten.. nakaratıyla adamı mahveden şarkı...
hayatı boka çevirmiştir , hayatın da gözyaşı ve sigaradan ibaret olmuştur..gecenin bi yarısında soğukta ,sarı renkli sokak lambalarına bakarak , sigaranın dumanını üflerken söylenir o kelimeler..inanılırki gerçek aşka sadece bi kere ulaşılır ve bu aşk bu sözleri söyleyen kişinin tam içindedir..unutamaz onu ne yaparsa yapsın , karşı taraftan gelecek bi parıltıyı bekler hep..deliler divaneler gibi dolaşır aklında fikrinde hep o vardır..sözlüğe yazarken, yemek yerken,sigaranın dumanını üflerken,ders çalışırken..ondan gelcek bi haberi bekler bi mesajı bekler bu sözcükleri söylemek için ama boşunadır belkide bu bekleyiş..şeboyu dinler durur kendini ancak orda rahatlatır o şarkıyı bağırarak söylerken..
şebnem ferahın deyim yerinde ise böğüre böğüre söylediği şahane ötesi şarkı.
bir neslihan şarkısıdır. sahilde gitarla çekilmiş klibi de mevcuttur.
ahan da sözlerimi yazıyorum bu kıyağımı da unutmayın:

Hiç sevmedim kimseyi senin kadar
Yüregim yanmadı hiç bu kadar
Çok yalnızım
Seninle bir yarım yok
Söylemeden olmaz
Ben sana aşıgım, ben sana aşıgım
Eger elindeyse ne olur çal kapımı
Eger yüregindeysem ne olur sil göz yaşımı

Sen bilmezsin alırım haberini,
Yollara küsmüşsün hissettinmi gittigimi?
Buralar cehennem oldu inan bana..
Yanıp kavrulsamda seninle güzel Ankara
Güneşimiz bu aşk yakar yüreğimizi
Perde olmuş gözlerimize göremeyiz hiç birşeyi..

Benim karahaberim senindir.
Eğer Leyla'n ölmüş derseler gelme sakın istanbul'a.
Bulamazsın ki beni buralarda.
Bir bulut ol git Ankara'ya.
Yağ istediğin kadar toprağıma.
Ben bizim bahçede olacağım.
Tam siyah kordonlu saatin yanında.
O zaman bensiz dünyaya istediğin kadar bağırabilirsin.
Sensiz bu dünyayı sevmiyorum, sevmiyorum, sevmiyorum..
Ama şimdi ne olursun gel..
Leyla'n hayatta ve istanbul da.
Nefes almakta bir gün zor gelecek miydi bana?

Tek hayalim hissettiğim şu son nefeslerimi seninle alıp vermek..
Ben Sana Aşığım..
hala seven ve eski sevgilisine özlem duyan insanın söylediği şarkıdır..
sonuna, "ne yazık ki" sözünün çok yakıştığı itiraf.
en çok sevildiği anda insanı yapayalnız bırakan sevgilinin, hayatınızı tam da düzene koymuşken tekrardan çıkıp gelmesiyle söylediği yalan. gidip başka aşkların tadına bak mıştır ve hiçkimsenin onu sizin gibi sevemeyeceğini anlaması bir hayli vaktini almıştır, döner,o meşhur palavrayı savurur kahraman edasıyla. giden geri dönse bile kalan bırakıldığı gibimidir.
şebnem ablamızın efsane şarksıdır. o söylediği zaman o kadar klişe bir cümleye farklı anlamlar yüklenmektedir. 'hala aşık' olunmasa bile o şarkıdan sonra 'hala aşık' olunabilir.
şebnem ferah'ımızın haykırışının içinizi acıttığı parça. kelimeler yetse albümündedir.
(bkz: gözlerimin etrafındaki çizgiler)
üstünden o kadar zaman geçti ama ben hala ve hala aşığım sana. sevmiyorum seni ama aşığım sana. öyle bir tutku bu.
(bkz: iste tam burda karşındayım)
işte tam burda karşındayım
ya şimdi tut elimden
yada bir daha söz etme özlemekten

şeklinde devam ettirilebilitesi olan tümce.