bugün

oğuzhan koç'un yeni albümünün adıdır.
http://www.youtube.com/watch?v=cy69cs6xOnc
Ayy (Ben Hala Rüyada), Gitsem Diyorum ve Al Ahını hariç diğer şarkıları vasat olan albüm. muhtemelen ilk klibi Ayy (Ben Hala Rüyada)'ya çekecektir oğuzhan koç.

ilk albüm olması nedeniyle fazla eleştirmeye gerek yok. bu sesle daha iyi şarkılar yapılabilir.

-sözleri-

Ayy benim olduğun zaman,
Dedim her şeyim tamam
Elimi tutmuştun sonra,
inceden usuldan
Ayy beni öptüğün zaman,
Bütün bir dünya yalan
Yüzümü güldüren sendin,
Geceyi gün edendin
Yıllar geçmiş üstümüzden,
Geç kaldık işte sırf bu yüzden
Güzel günler mazide kalmış,
Ben hala rüyada,
Aşkımızın üstü tozlanmış,
Örtsek bir çarşafla
Ayy bana baktığın zaman,
Bakıp daldığın zaman
Hayat durdu ve kaldık öyle,
Yalan mı sen de söyle
Ayy benim aşktan gördüğüm,
Elinde eriyip söndüğüm
Bu nasıl bir kördüğüm,

Yıllar geçmiş üstümüzden
Geç kaldık işte sırf bu yüzden
Güzel günler mazide kalmış,

Aşkımızın üstü tozlanmış,

Dün resmini gördüm,
Ve geçmişe döndüm
Geçmişe geçmiş ola
Ayy, ayy..
maalesef albüm olmamış.
sesine gitmeyen şarkılar seçmiş. aceleye mi gelmiş anlamadım. baya bir umutluydum bu albümden ama hayal kırıklığı yarattı.

eski şarkıları toplayıp yorumlasaydı şu albümden daha iyi olurdu kesin. kastettiğim şu mesela:

http://www.youtube.com/watch?v=O3iHuJg7t3c
klip çekimleri alışılagelmişin dışında orjinaliği yüksek çalışma olmuştur. geçmişte ses getiren kişi ve filmlerden alıntı yaparak şimdiki otuzlu yaşlar için nostalji niteliğindedir. şarkının video klibinde gözde mutluer oynamıştır. mutluer, sevgilisinden ayrılan karmaşık duygular içinde onu özleyen güzel bir genç kızı canlandırmıştır. klibin dikkat çekmesindeki asıl etken çoğu erkeğin böyle sadelikte bir sevgiliye ihtiyaç duymasıdır.
klibiyle dikkat çekmiş oğuzhan koç şarkısıdır.

klip yönetmeni bedran güzel'i alkışlamak lazım. oldukça yaratıcı, sevimli klip olmuş. filmlere yapılan göndermeler yerinde.

muhakkak izleyin derim, alakam olmamasına rağmen klip oldukça hoşuma gitti.

edit: imla.
başka bir adı ayy olan şarkıdır. nadir dinlediğim Türkçe şarkılardandır. çok da güzeldir.
dile fena halde dolanan saçma salak bir şarkı. basit sözlerden oluştuğu için sanırsam.
Gitsem diyorum a hala klip yapmamış olması kaybı olan oğuzhanın albumu. Bir de bitmedi elem.
kulağa hoş gelen güzel bir parça.
şarkı değil albüm ismidir.
Diğer adı ayy' dır. Çok keyifli Oğuzhan Koç şarkısı.

Yıllar geçmiş üstümüzden,geç kaldık işte sırf bu yüzden.
Yüksek bir çarşafla değil aq örtsek bir çarşafla.

Yanlış anlaşılan şarkı.
güncel Önemli Başlıklar