bugün

bazı kişilerin, ortamda dizi film sohbeti açıldığında sığındığı yalan durağıdır...
dizi izlemek sürekliliği alışkanlığı gerektirdiği için dizi izlemeyenlerin var olduğunu birtürlü kabul etmek istemeyen bünyenin zırvalamasıdır. eğlencelikse izlenir dizi, aksi durum felaketle eşdeğer.
belgeselin sürekliliği yoktur. güzelse izlenir, öğrenilmesi gereken bilgiler öğrenilir ve biter. dizi gibi götten senaryo yazacağım diye kasmaz da kasmaz.
edit: şunu kabul edin ki bu ülkede dizi izlemeyen sağlıklı bireyler hala mevcut.
o kişiye verilebilecek en güzel cevap şudur doğru söylüyorsun veya evet haklısın.
dizi izlemeyen insanın dizi izliyorum demesi zırva olmasına eş değerdir. (izlemiyorum yav zorla mı? ha izlemedim mi hiç? starda köprü vardı onu izledim. başka da yerli dizi izlemedim bugüne kadar.)
belgeselinin yapılması gereken bir zırvalıktır.
doğru olduğu durumlar da yok değildir..
dizi manyaklarının savunusudur.
ayrıca belgesel denince de sadece hayvanların doğal yaşam alanları algılanmamalıdır kanımca.
(tarih belgeselleri, siyasi belgeseller, ekonomi belgeselleri vb.)
Bugün karşılaştığım bir olay. Bir sitede tavla oynuyorum. Karşımdaki gereksizde muhabbet açmaya çalışıyor. Tabi ben Adını feriha koydum a odaklanmış tavla bitse de çıksam diye bakıyorum.

g: Gereksiz insan b: ben

g: Sohbetine de doyum olmuyor.
b: Kusura bakma dizi izliyorum bir yandan.
g: Ne izliyorsun.
b: Adını feriha koydum.
g: Bilmiyorum*.Yeni mi o dizi.
Ee yuh anasını satıyim.
Neyse gereksizi mars ettim de cevap verme gereği duymadım.*

E be salak. Dizi izlemiyorum kültürlüyüm* mantığıyla yaklaşıyorsun da. Bin kat kültürsüzüm diye bağırdığının farkında değilsin. Tamam izleyemiyor olabilirsin ama sen gazete de mi okumuyorsun duraktaki billboardları da mı görmüyor musun.
zırvalık değil gerçek de olabilir.

kişi dizi izlemiyor, tv de yayınlanan diziler ona hitap etmiyor o da belgesel izlemeyi tercih ediyor olabilir ama bu davranış onu ne daha zeki ne de daha üstün yapmaz. iş izlerken bir şeyler öğrenmekse belki adam arka sokakları izlerken senin belgesel izlediğinden daha çok şey öğrenebilir. kapasite meselesi.

dip not: dizi izlemiyorum, belgesel izliyorum. valla lan!
zırvalıkmıdır değilmidir bilmiyorum ama belgesel izleyenin dizide yengesini bafileyen adamı izleyenden farkı yoktur.

site http://www.belgeselizle.org

EN ÇOK iZLENENLER ;

1. at çiftleşme belgesili
2. hayvanların çiftleşme görüntüleri
3. eşek çiftleşme videosu
4. gergedan çiftleşmesi
5. fil çiftleşme belgeseli
6. deve ile eşek çiftleşmesi *
7. pitbull köpeklerinin çiftleşmesi
8. at doğumu belgeseli
9. kangru doğumu
10. zürafa çiftleşme belgeseli

evet sıradan bir belgesel sitesinin top 10 belgesel isimlerini verdim yukarda, demem o ki biz türküz kardeşim dizi de izlesek, belgeselde izlesek biz buyuz amına koyayım.

kaynak: http://www.belgeselizle.o...-izlenen-belgeseller.html
hayal kurmayan insan söylemidir. zira herkes bi dizi karakteriyle kendini özdeşleştirirken belgesel karakteriyle özdeşleştirmez.
behzat ç 'nin boş zamanlarını değerlendirme tarzıdır.
behzat ç ve seksenler çıkasıya kadar ben de böyle diyordum. ha sadece belgesel değil tabi, akşamları habertürk'de ece üner var bir de. hatun birşeyler anlatıyor ama duymuyorum, meğer gözlerine kaptırmış gitmişim kendisinin.

(not: dexter, fringe gibi internetten indirilip izlenenler kapsam dışıdır)
ben diyordum bunu. hatta evin televizyon odasına girmediğimle övünüyordum. ne oldu, işten ayrıldım. iki haftadır müge anlı, esra erol'la izdivaç ve akşam dizileri seyrediyorum.

zırvalık değildir ama "hiç" diye bir şey yoktur.
ps: asla asla deme.
söyleyen kişinin şakirt olma ihtimali yüksektir. Zira sürekli s tv izliyorsa aç susuz safariye gönderseniz bile tvden öğrendikleriyle hayatta kalacaktır. Zaten hep bu kanallar yüzünden Türk halkının belgesel bilgisi aslandan antiloptan öteye gidememiştir. Oysa natgeo, discovery ve bbc başta olmak üzere kaliteli ve ilgi çekici belgesel yapımcılarının izlenesi belgeselleri saymakla bitmez.
güncel Önemli Başlıklar