bugün

nil karaibrahimgil in yeni şarkısı. huzurlu bir coşku barındırıyor içinde. kendi içindeki soruların asla cevabını bulamayacağını anlayan ve sormaya devam etmektense kendini kabullenen bir insanın sözleri, duygusu, müziği.

link gelecek.
recep tayyip erdoğan'ın eski zamanlarını hatırladığında söylemesi gereken cümle.
nil karaibrahimgil'den beklenebilecek güzel bir şarkı.
nil'in son albümüne adını veren mükemmel şarkısı.
sözleri de şöyledir:

Bazı sabahlar uyandım, kayıp haldeyim
Sanırsın gölgeyim, ayaktayken yerdeyim
Ne bileyim, ne bileyim

Herkes işinde, binbir dilek peşinde
Ben mi tövbeliyim, tövbe tövbeliyim
Ne bileyim, ne bileyim

Nefes aldım, nefes verdim
Buradayım, pes etmem yok
Ben buraya çıplak geldim
Heyhat, utanmam yok, utanmam yok

Bazen ne yapsam bir-bir berabereyim
Sorsalar ben neyim, ne mağlup ne galibim
Ne bileyim, ne bileyim

Hep aynı soru hem zor hem de doğru
Geçerken günlerim nerde cesaretim
Ne bileyim, ne bileyim

Nefes aldım, nefes verdim
Burdayım, pes etmem yok
Ben buraya çıplak geldim

Heyhat, utanmam yok, utanmam yok
Yok, yok, yok pes etmem yok
Yok utanmam yok
nil karaibrahimgil'i hep çok beğenmişimdir, türkiye standartlarının oldukça üzerinde bir kadın. fakat bu videoda kendi sınırlarını dahi zorladığını düşünüyorum. olduğundan daha güzel görünüyor videoda.

tanım : nil'in son albümünün harika şarkısıdır. biz çok sevdik, ya siz?*
nasıl güzel melodiler, nasıl enerji veren sözler, nasıl sevimli hatun, çok çok güzel olmuş şarkıdır.
sabahları uyanmak için dinlenesidir.**
Hem kendisi hem klibi çok güzel olan nil karaibrahimgil şarkısı. Nil gerçekten türk pop müziğinde diğer insanlardan ne kadar farklı olduğunu yine ispat etmiş.
popüler kültürden de kendini ayıran hatununun mükemmel şarkısı.sözlerinin her biri anlamlamlı.
duştan çıkar çıkmaz sözlüğe bakan adeta sözlükkolik olmuş bir yazar söylemidir.
klibi harika olan enfes nil karaibrahimgil şarkısı.sevdim.
klibi güzel olan nil şarkısı.
-ben buraya çıplak geldim.
+seni yerim ne şeker şeysin sen.
bağıra bağıra söylenebilecek nil şarkılarından biri. *
son günlerin en gözde parçası. nil yine yapmış yapacağını. deli kız.
tapılası bir nil albümü! bütün şarkılar mı güzel olur yahu. eskilerden istanbulda sonbahar ve single olarak yayınladığı hakkında her şeyi duymak istiyorum da albümde yer alıyor.
türkiye'nin en iyi müzik sanatçılarından biri olan nil karaibrahimgil'in son albümüne adını vermiş olan mükemmel şarkıdır. şarkı çok hoştur, insanın dinledikçe dinleyesi gelir. ayrıca albümdeki her şarkı ayrı ayrı sevilesidir.
(bkz: üryan)
ilk başta saçma gelen dinlendikçe hoşa giden bir nil parçasıdır. hele son kısımları.
nil karaibrahimgil'in yetersiz sesini ortaya koyan şarkılardan biridir. klibindeki saçma ve itici hareketleri de iyice sevimsiz yapmıştır bu şarkıyı benim için. sevmedim,sevemedim.
klibi izlenmeye değer olan Nil karaibrahimgil şarkısı. dinlettiriyor valla kendini. Hoşgelmiş...
nil karaibrahimgil şarkısı. acayip kafa bir şarkı.
soyun o zaman diyesim geliyor ama demiyorum.
çocuk korosunun da sonlarda eslik ettigi nil karaibrahimgil şarkısı ve anlamlı sözleri var türkiye için büyük adım. ayrıca klip de oldukça başarılı,kostümler sanırım çıplaklık temasına uysum diye ten rengi yapılmış.
Nil karaibrahimgil'in yeni albümünün adı. Albüm pek bir güzel.

1heman
2 ben buraya çıplak geldim
3 istanbul'dayım
4 kazablanka
5 hakkında her şeyi duymak istiyorum
6 ay gız uyan
7 kader efendi
8 nesi var
9 allahımı şaşırıcam
10 yürüdün mü
11 istanbul'da sonbahar
Son günlerde dilime takılan hoş ve anlamlı şarkı.*