bugün

bir yastıkta kocamazın temennisi ile

hemen konuya gelelim. bizde akrabalara görümce,elti,kayınço gibi çok garip isimler kullanılıyorken daha yenileri eklendiğini düşünemiyorum. sadece mevcut olan sıfatları ezberlemek için bitap düşen türk gençlerine bakın. sizin yapacağınız evlilikte, yaşayacağımız karmaşa için buyrun.

mutlu bir evlilik yapan iki erkek olarak, evlendiği kişinin erkek kardeşine kaynım mı? kayınbirader mi? dersiniz.

evlendiği kişinin erkek kız kardeşine baldız görümce hangisi?

evlendiğiniz kişinin erkek kardeşinin karısına, elti mi? yenge mi?

evlendiğiniz kişinin kız kardeşinin kocasına, bacanak mı? enişte mi? evet hangisi daha hoş duruyor.

evlendiğiniz kişinin babasına kayınpeder mi? kayınbaba mı? annesine kaynana mı?kayınvalide mi? peki onlar gelin mi? damat mı?

bir de onların size nasıl sesleneceğini konusu var onu hiç karıştırmıyorum.

bu verdiğim örnekler yaş farkı olursa değişim göstere biliyor bunu unutmamanız dilerim.

evlat edindikten sonra çocukların halini düşünmek bile istemiyorum. hala, amca, dayı teyze kavramlarını öğreneyim derken telef olur yavrucaklar.

kafanız karıştıysa bir ömür boyu bu kavramların içinde kaybolmamanız, arzusu ile mutlu mesut yaşayın.

evet okuduk anladık diyorsanız. yeni evli çiftimizin eltisinin,kız kardeşinin,,görümcesi size nasıl hitap edecek.

yardımlarından dolayı ofisimizin, çaycısı medine hanıma teşekkür ederim.
(bkz: uzun yazmış haklıdır kesin)
güncel Önemli Başlıklar