ben bu yazıyı sana yazdım

entry 33339 galeri 237 video 216 ses iyilertrends
  1. 33316.
    çok doluyum biliyor musun, boğazımda bir yumru ile geziyorum. şu an üzülmeye bile doğru düzgün vaktim yok ama alıkoyamıyorum kendimi içinde bulunduğum sikindirik hüzünden. iliklerime kadar gerginim, ayak parmaklarımdan saç tellerime kadar hissedebiliyorum yokluğunu. gülmeyi unuttum kaç gündür, artık ne zaman bir daha yüzüm güler bilmiyorum. aslında böyle şeyleri sorun etmiyorum. alışkınım kaybetmeye, kaybettiğini bir daha kazanıp yeniden, tekrar tekrar kaybetmeye. hayatımın bir şekilde darma duman olmasına alıştım. sana da alıştım. seni çok sevdim, seninle birçok şeyi öğrendim. kokunu bile öğrendim sen yokken yanımda. öğrendiğim kokuyla yastığımı sarıp düşlere dalmayı, uykulardan uyanıp şiirler yazmayı öğrendim. naif bi adam oldum. çiçeklere, ağaçlara isim verdim. romantik oldum. düşünür, planlar oldum mutluluğunu. mutluluğunla mutlu olmayı, sesinden kendime en güzel hayalleri biçmeyi öğrendim. ben gülüşünü bile bilmeden seni sevdim. ben şimdi bi başıma yokluğuna alışmaya çalışıyorum. bana verdiğin birkaç şeyle sana çok şey verdiğimi, bizi çok güzel yaptığımı düşünüyorum. bana fazlasını versen, belki dahasını yaşayacaktık. vermek istemedin. ben de azla yetinmeyi öğrenemedim seni sevdikçe. seni çok seviyorum. hoşça kal. bana verdiklerin için sana minnettarım.
    #36415467 :)
  2. 33317.
    Az önce bir baktım da sana rastladım. Biraz değişik hissettim. Sonra napıyorsun sen fotoğraflara bakmak yok dedim kendi kendime ve hemen kapattım o sayfayı. Sonra 1 2 dakika geçmeden tekrar açtım isteyerek. Özlüyor muyum dedim yine kendi kendime. Özlüyorsan kendini kandırma kabul et bunu dedim.

Özlüyor muyum bilmiyorum. Ama bunları düşünürken sanki başımdan kaynar sular dökülüyor. Atlattım diyordum, kesin atlattım artık. Az önce olan neyin nesiydi diyorum şimdi.

Kendimle yüzleşip bir kez daha düşünmeliymişim bunu fark ettim.
    #36415821 :)
  3. 33318.
    Bir gün bir yerde karşılaşırsak benimle yeniden tanış.
    #36415856 :)
  4. 33319.
    Ben seni kalbimle sevmedim. Öyle olsaydi sen gittikten sonra ölürdüm.

Ben seni beynimle sevdim. Sen gittikten sonra senden başkasını senden haricini düşünemez oldum.

Ben seni ciğerimle sevdim. Sen gittikten sonra nefes alamaz oldum.

Anlayacağın, nefes alamıyorum, beynime oksijen gitmiyor ve düşünemiyorum. Yaşıyorum ama hayat belirtim Yok. Tıpta buna bitkisel hayat diyorlar.

Anlayacağın; sen gittikten beri Makinaya bağlı yaşıyorum.
    #36417026 :)
  5. 33320.
    naber lan götelek?
    #36417028 :)
  6. 33321.
    Anladim hocam guzel inat.
    #36417040 :)
  7. 33322.
    şu an hayyattaki tek umudum belki seversin diye beklemek.
    sevecek misin?
    -belki.
    #36417527 :)
  8. 33323.
    Artık geleceğinden umudumu yitirdim.
    #36417535 :)
  9. 33324.
    http://galeri.uludagsozluk.com/r/1403535/+
    #36421029 :)
  10. 33325.
    is yerinde sıkıcı bir ogle sonu ürünü:

uzun bir geceye hazırla kaderini.. kare kare canlandır hatıralarını.. bir adım mutluluksa diğerinde acıyı hissettir topuklarına.. parmak uçlarını gezdir gögüs kafesimde.. boynumdan aşağıya süzülen canımı tehdit etsin yokluğun.. soğuk bir düş kur sıcacık nefesim eşliğinde..

dur yoksa öleceğim.. daha fazla kırma kirpiklerini.. bir ihanet senaryosu yaz.. her bir karesinde saçmalayayım.. her bir köşesi aldatılmış insan yüzü ile çizilsin ve ben her dönüşümde köşeden, yüzünle karşılaşayım..

soğutma hiçbir umudu.. sıcak yaz gecelerinde üşütme düşlerini.. bir hayatı terk et ihtimalsiz hayaller için.. sür yüzüme kızılını ve aksın gamzelerimden sıcacık kanın..

"aldatılmış insanlar hüznü" maskeni tak.. kandır kendini; yok say imkansızı.. "seni de mi aldatmışlar" bakışı ile karşılaşırsan bir sağnak yağmur altında, güneşin battığı yöne doğru bakarken sen; "hayır ben kendimi üzüyorum" sadece diye haykır ama kimseye belli etme çaresizliğini..

milyarlarca kez tecavüze uğramış zamanı namusun olarak kabul et.. ne bir yıkımın ne de bir hayal kırıklığın olsun yamalanmış ceplerinde.. hayallerini ağırlıklarına göre bırak yeryüzüne.. kim engel oluyorsa uçmana onun başına yağdır öfkeni.. bir torba dolusu nefret biriktir ve ilk kar tanesi ile bırak insanlığın üstüne..

son köşesini dönerken film karesinin zamanı uzun tut.. bir kanser gibi sinsice ilerlet herkese umudunu ve hiçbir şey olmamış gibi söndür tüm mumları gözyaşların ile.. zaman ki uzunluğu daha çok kahreder insanı.. sen köşesini dönerken hayatın seyredenlere umut ver sadece ve birkaç damla gözyaşı..

kandır herkesi, hayallerine ortak ol.. kimseye eşlik etme ama gitme, yalnız bırakma onları.. yok siktir et onları, beni bırakma..

sakin ve usulca nefes al.. bir düş daha kur.. hayat sıcak gerçekler soğuktur.. sen yalanlarla ılıklaştır her şeyi.. kandır kendinle birlikte tüm insanlığı.. ölmüşlerinin ruhuna değmesin hiçbir el diye sen gizle onların bedenlerini..

saçlarının uçları ile keserken boğazımı, gamzelerimi görmek için güldür beni, son kez..
    #36423898 :)
  11. 33326.
    Sevgili. .
    Belkide asla gözlerinin içine bakıp yuregimden gele gele sevgili diyemecegim sevgili..
    Bu yazı senin için.
    belkide asla okumayacaksin
    ne bu yazıdan haberin olacak nede sana olan sevgimden.
    seviyorum.
    cok seviyorum.
    dolu dolu seviyorum seni. kalbim yerinden tasacak gibi seviyorum.
    seviyorum seni sevgilim yuregimden gele gele sevmediğini bile bile seviyorum .
    sadece seviyorum. .
    #36423936 :)
  12. 33327.
    Eminim ki, sana kavuşamama, ulaşamama duygusunu bu dünyada benden daha iyi bilen ve daha çok yaşayan kimse yoktur. Ve yine eminim ki benim sana bir ulaşılmazlık hissetmem için senin tek iletişim yolumuzu tıkayıp gitmene hiç gerek yoktu. Bugüne kadar bizi, bir arada tutabilen tek yol varken, tıpkı şimdi ki gibi ulaşılmazımdın benim…

Oysa tüm bu imkansızlıklara rağmen yine de zulada saklı, beklenti ve umut denilemeyecek kadar az kırıntılar vardı içimizde. belki en afillisinden hayallerimiz , Belki biz de bir gün bir mesaj kutucuğuna ihtiyaç kalmaksızın iki laf edebilir, belki biz de bir güne birbirimizin sesiyle başlayabilir, belki biz de bir gün oturup iki kadeh bir şeyler içebilir, belki biz de bir gün birbirine biz diyebilen her iki insan kadar sen ve benden bir biz olabilirdik, belki biz de bir gün bir Beşiktaş - Galatasaray maçına kaybedenin kazanana özel bir makarna yapacağı iddiaya girebilirdik.

Sana en yakın olduğum an , aslında derinlemesine düşündüğümde sana en uzak olduğum andır. Bana içimi ısıtan cümleler kurduğun zaman dilimlerinde bile, birlikte geçirdiğimiz vakti sonlandırabilme ihtimalin, ekranın sağ üst köşesindeki bir çarpı kadar yakındı. Bu yüzdendi başka bir yol arayışlarım, bu yüzdendi sana ulaşmak için çırpınışlarım. Ve işte yine olan oldu; sen benim erişebileceğim yerden gittin ve yine hatırlattı kendini bana, benim seni bu sensiz yaşayışım.

Oysa bu kadar ulaşılmaz olmasaydın da dokunabilseydim sana elimi uzattığımda, kendime senden ibaret bir gezegen kurardım. Ve o gezegenin yıldızlarını, o her teline aşık olduğum saçların sayardım. saçların avuç içlerime sığacak iken, senin herhangi bir saç telin birbirinden ayrılıp başka bir telinin yanına doğru meyil etse, ben bir yıldız kaydı sanıp dilek tutardım.

Oysa sen bana geldiğinde, senden başka kimsem yok dediğim de, biz olabiliriz demiştin, aslında zerre umut vermek istemesen de , ben senden bir dünya kurabilseydim eğer, biraz umut biraz sen katardım. ve sana umut olabilseydim eğer, seni asla umutsuz bırakmazdım.
    #36424749 :)
  13. 33328.
    cama başımı yaslamış, kimsesizliği iliklerimde hissederken, adını duydum başkasının ağzından. öylesine bir sesleniş, bir insanı ne kadar yıkabiliyorsa, o kadar yıkıldım. düşünmeden yalınayak kapına geldim. yol boyu seni yok etmek adına yaptığım her şeyden özür dileyerek, ağlamanın çaresizlik olmadığına ikna olarak, seni nedeni olmadan çok sevdiğimi söylemek için, yine ezberlediğim o kapının önüne, geldim. yine. ben geldim. Yine. ben döndüm.
    #36424890 :)
  14. 33329.
    Dayanamaz oldum haberin olsun...
    #36427417 :)
  15. 33330.
    bir tuzağa kaptırmıştım kendimi
    ama eminim tanrı var Bugün.
    #36427446 :)
  16. 33331.
    geçen yaz kuzenim ile gelmişsin buraya kimsin nesin bilmiyorum, haberini verdiler böyle böyle kuzenin arkadaşıyla gelmiş akşam yanlarına uğrayacağız haberin olsun, bunu duyduktan sonra saçma bir şekilde heyecan yaptım oysa ki normal bir şeydi ardından gidip kendime çeki düzen verdim akşam babamla eve gelmiştik siz evde yoktunuz, gezmeye çıkmışsınız, sonra işte bekliyorum kapı çaldı o sırada kapıdan ilk kuzenim geçti sonra sen geldin zaten o an nutkum tutuldu, güzelliğin, zarif tavırların, narin ellerin... böyle bir kadın karşımda duruyordu elini sıkıp merhabalaştıktan sonra ne yaptığımı hatırlamıyorum zaten, sanırsam 1 2 saat ertesinde toparladım kendimi, o günün gecesi ise bir doğa parkına gittik, yaz olduğu için geç vakite kadar gezdik dolaştık sohbet ettik, sonra fotoğrafınızı çekmemi istediniz, o anda haififten bir rüzgar esmişti ve sonra saçların havalandı yüzüne düştü, kaşınmış olacak ki biraz mutsuz oldun rüzgara sinirlenmiştin, küçük bir kız çocuğu gibi, zaten alerjin de vardı gözlerin doluyor hapşırıyordun sürekli, herneyse saçlarını toplayıp fotoğrafınızı çekmem için bekledin, orada ikinci defa etkilenmiştim senden zira o an mantık ve akıl kurallarımın dışına çıkmış olacağım ki sana aşık olduğumu düşünmeye başlayıp, içimden aşık olmanın felsefesini yaptırmıştın bana, ertesi gün kapadokya'ya gittik, varlığının olduğu, sesinin temas ettiği her yer huzur dolu oluyordu benim için, her gittiğin yerde ayrı bir güzelliğin vardı, sanki bir melektin gülüşün, zekan, düşüncelerin ve özelikle daha konusunu bile açmaya cesaret edemediğim o gözlerin... derken bu macera son buldu, tren istasyonundan uğurladım sizi, o ana kadarda sosyal medya hesaplarını almaya cesaret edememiştim, tam yolcu edeceğim vakit bunu sordum, kendimi ne kadar komik duruma düşürdüğümün farkındaydım ama gidiyordun ve belki birdaha hiç karşıma çıkmayacakdın keza sosyal hesaplardan da aynı şekilde, neyse iyiki de almıştım, sonra sen gittin bense duygularımla baş başa kaldım, gideli 1 2 gün olmuştu ve boşlukta hissettim kendimi, anlaşılan o 2 3 günde sana çokça değer yüklemişim, gözlerim heryer de seni aramaya başladı, ardından dayanamayıp bir bahane buldum instagramdan yazdım numaranı aldım konuşmaya başladık, seviyordum seni ve bu beni aptallaştırıyordu, saçmalıyordum konuşurken, sonra bunlar böyle devam etti hayeller kurduk beraber, planlar yaptık, sözler verdik, her şey yerine oturdu diyordum artık zamanı geldi... ee sonra, yok oldun bir anda, gittin, aslında gitmedin de mesajlarıma görüldü yaptın ve hayatına kaldığın yerden devam ettin, bir mesajı bile çok gördün, konuşmak istemiyorum desen hatta bir tane siktiri çekip saçmalıklarımı yüzüme vursaydın tarafımca daha makbule geçecekti emin ol, hayatımın en boktan 2 haftasını yaşattın bana, içimde sürekli bir savaş vardı, bir tarafta halen umut doluyum geri geleceğini umuyorum öteki tarafta ise bırak artık gelmez diyen bir ses bünyemi alaşağı ediyor, zaten gelmedin de. kestiğim alkolü tekrar kullanmaya başladım, özellikle o sıralar 50 lik veya 70 lik içiyordum, etkisi daha uzun sürüyordu, içtiğim zamanlar o 3 gün ki maceramızı tekrardan yaşıyordum kısacayanımda oluyordun soyut bir şekilde, güzel oluyordu, tatile gitcektim gitmeden önce yanına uğrama planlarım vardı, kafamda kurduğum hayaller vardı hepsi çöpe gitti, tatilde de sırf yerini doldurmak için başka kızlarla tanışmıştım bu benim hayatımda yaptığım en iğrençce hareketti, seni unutayım diyr yerine başka insanları kullandım, onlarla gezdim takıldım ama yine bir işe yaramadı, kendimden dahada nefret etmeye başladım. sonra üzerinden aylar aylar geçti ve tekrar yazdın bense ağırlığımı koyup hesabını soramadım o günlerin, çünkü hala seviyordum, üzerim diye korkuyordum hala da korkuyorum, yaklaşık 5 aydır konuşuyoruz seninle, geçmiş aklımdan çıkmıyor ama gelecekde sen oldunmu çok güzel gözüküyor, kendimce hayaller kuruyorum hep hiçbirinden haberin yok, bilmiyorum beni seviyor musun sevmiyor musun, kafamdan bu soruyu atamıyorum, sevdiği mi belli etmeye çalıştım ve hep geri yaptım çünkü korktum, seni kaybederim diye 2 ay sonra yan yana geleceğiz bakalım neler bekliyor bizi, hayatının her alanında bilinçli ve mantıklı hareket eden bir insandım ben ama bunlar bitek sana sökmedi, sökmüyorda 2 ay bu rüzgara bırakacağım kendimi 2 ay daha katlanıcam.

2 ay sonra bu entrye dönüş yapacağım, umarım dönüş yaptığım zaman buraya kafamda bir soru işareti kalmadı yazma imkanı verirsin bana.
    #36427735 :)
  17. 33332.
    deli gibi kıskanıyorum seni ama öyle böyle değil bak çok küçük bir şey istiyorum senden bu ara sürekli bunun hayalini kuruyorum düşünüyorum masanda fotoğrafımız olsa sen,ben ve oğlumuzun... güzel olmaz mı bence harika olur.
    #36428581 :)
  18. 33333.
    Umudum sonsuzdur
    Uğraşım bitmez hiç bir zaman.
    #36428801 :)
  19. 33334.
    Öncelikle neden sildirdin hesabı aq diye başlıyorum.

Bu günlerin geçeceğini hep söyledim ya buna benden çok senin inanman lazım ki anamıyorsun da. Hep yanındayım merak etme.
    #36439731 :)
  20. 33335.
    denizler aştım geliyorum, bilirsin derdim seninle...
    #36439735 :)
  21. 33336.
    Denizler kurudu.
    Yemyeşil orman sarardı.
    yaprakları düştü.
    Güneşin artık aydınlatmıyor,
    Isıtmıyor dünyamı.
    Nefesimı tutarak izlediğim
    Rüzgar gibi geçti filmi bitti.
    (bkz: vivien leigh)
    (bkz: Clark gable)
    Artık yok!
    Der Film endete
    The end
    Fine
    Son.
    #36439870 :)
  22. 33337.
    lütfen bana gönül koyma...
    yapmak zorunda olduğum için yapıyorum; oyunun kuralları böyle.
    tek kişilik bir oyun olsa gönlümü kavrayan elinin izdüşümünü ortaya koyacağım. benim için ağır olsa da bunu yapacağım.
    ama ne oyun tek kişilik ne de bedenim ruhumla özdeş...

sana geleceğim, elbet geleceğim.
    geldiğim gün, nasıl olursam olayım, ne olursam olayım bana sırtını dönme...
    hiç kimse bu denli sadık kalmadı hatırana...
    bu denli ıstırap çekmedi kimse...
    evet annen bile...
    ki zaten biliyorsun.

beni ayıplama ofelia...
    hasretin kalbimin sadık bekçisidir...
    #36439916 :)
  23. 33338.
    ne kadar güzel
    ne kadar sıcak
    ne kadar yakın
    o kadar uzak.
    #36440072 :)