bugün

(bkz: ben anlamam)
dinlenebilir yalın şarkısı.
slow haliyle içimi bayan ama yeni versiyonuyla bu yaza damgasını vuracak bir club mix çıkaran yalın şarkısı.
(bkz: sokrates)

"tek bildiğim şey hiçbir şey bilmediğimdir"
ben bilmem büyüklerim bilir diye de devamı olası söz.
şarkı deyip geçilecek bir şey değil. başka bir şey bu. sanat eseri olabilir. evet.
ben bilmem beyim bilir demektir ...
bu şarkının klibi ferhat göçerin yolun açık olsun adlı şarkısının klibine ilham olmuş hatta daha da ileri gidilerek ben bilmem'in klibinden bazı sahneler araklanmıştır, hatta bunu yönetmen bile kabul etmiştir 'elimizde sahneler vardı işte onları kullandık biz de 'diyerekten. sonra gelen eleştiriler üzerine zaten ferhat göçerin klibi kaldırıldı yayında. iyi de yaptılar.
bilinmesine rağmen bilmiyorum ayağına yatmanın tümcesi.
üzerinden seviyesiz espiriler yapılarak, dalga geçilip saygısızlık yapılan şarkı.

-sen Bilmen eBen Bilir.
ilk giri$indeki o piyano sesiyle kapani$indaki buzuki sesi insani alir kendinden cok uzaklara goturur.
bazen donersin geri, bazen kalirsin.
ben bilmem unutmayı ben bilmmmmeeeeemmmmm.
yüreğimde ağırlığınla, sana esir canımla
bu yollardan geçemem...
insanın o saf ve gerçekten sevmeyi hak eden sevgilisini bulup kaybettikten sonra dinleyeceği nadir şarkılardan biri. her dinleyiş de ayrı bir iç burkar, insanın bir yerde göz ardı edilmiş tüm duygularını yeniden küllendirir. hele ki şu mısralar adamı alır başka diyarları taşır.

biz bu aşklara göklere,
duyulmamış düşlere,
kirlenmemiş hayallere uçacaktık!.. *
kimsenin inanarak kapılacağı bir aşk yokken sen nerden çıktın
duyduğum iki sözün biri yalanken seni kim böyle sakladı

sözleri ile sevilene en güzel iltifatı yapan yalın şarkısıdır.
ben bilmem unutmayı ben bilmem,

nasıl yaptıysan, unutmayı öğret bana...
sabiha gökçen havaalanı'nda çekilen klibe sahip şarkı.
yalının on numra beş yıldız bir parçası..ben bilmem unutmayı..
ben bilmem kocam bilir
sözleriyle insanı bir hayli duygulandıran bir yalın şarkısı. özellikle de nakaratı bitirir beni...

ben bilmem unutmayı ben bilmem
yüreğimde ağırlığınla
sana esir canımla
bu yollardan geçemem...
Kesinlikle ama kesinlikle beni anlatan kelime *
bugün recep tayyip erdoğan kullanmıştır..
(bkz: ama öldü efendim)
ben bilmem büyük şef bilir şeklindeki ahmet çakar sözünü aklıma getiren başlık.
bir tasavvuf düşüncesidir. ilim sonucu irfan sahibi olmak nefsini ve kibrini kırmak bildiği halde susarak beklemektir. Bir yaşam mentalitesidir. Riyazet e girenlerin yapması evla olan iiştir.
murat dalkılıç şarkısı.

bomba gibi.

https://youtube.com/watch?v=nLTY4jP_l9k