19 nisan 2014, cumartesi
1354 başlık

ben çirkinim

 1. 125116
  Suçlayamıyorum kalbimi kırıp gidenleri. Bana kalanlardan kurtulmaya bile cesaretim yok ki birilerini suçlayabileyim. Ne fotoğraflarını atabiliyorum, ne de yazdıklarını. Mesajlarını bile silemiyorum telefonumdan. Biri gelip onun yerini almadan odamdaki eşyalarına bile dokunamıyorum. Sonra da güçlü görünüp umursamıyormuş gibi davranıyorum. Oysa ki umursuyorum. Hep umursadım. Onu da, yazdıklarını da, eşyalarını da, arkadaşlarını da, ailesini de... hep umursadım.

  Sonunda kaybeden ben oluyorum. Ardından kendimi kandırmaya devam edip, onun kaybettiklerini düşünüyorum. Benim kadar sevebilecek, benim kadar düşünecek, benim kadar ona aşık olabilecek kimse bulamaz diyorum. Hiç sordun mu peki o ne düşünüyor diye? Artık soruyorum. Bütün acılarla yüzleşmek için daha iyi bir fırsat bulamam sanırım.

  Benim ne kadar sevdiğimin, ne kadar umursadığımın, ne kadar aşık olduğumun hiçbir önemi yok! "hayatım boyunca seninle olduğum kadar mutlu olamayacağımı biliyorum, ama içimde çözemediğim şeyler var" deyip giden kadınlar için bunların ne önemi olabilir ki?

  Acı gerçeği ben çok iyi biliyorum. Uzun zamandan beri biliyorum aslında ama herkes gibi ben de görmek istemiyorum... "ben çirkinim!"

  Her sabah çirkin bir adamla uyanıyorum. Pek çoğunuz gibi aynaya baktığımda çirkin bir adam görüyorum ben de. Benimle aynı pijamayı giymiş, benim gibi saçları, kaşları, gözleri... benim gibi kokuyor hatta. Aynasında çirkin adamlar ve çirkin kadınlar olan pek çok arkadaşım var. Benim arkadaşlarım da çirkin. Bazen aynama çok yakışıklı bir aktörün posterini yapıştırıyorum. Sabah kalkar kalkmaz aynanın başına geçiyorum. Vay be! Pek yakışıklıymışım. Elimi yüzümü yıkıyorum. Bakıyorum bu yıkamıyor. Tıraş oluyorum, dişlerimi fırçalıyorum. Bu aynen duruyor, hınzır hınzır sırıtıyor. Ulan ne pis adammış. Bari elini yüzünü yıkasaydın. Anlıyorum bu ben değilim...

  Her yanım güzel insanlarla dolu. Hani yolda yürürken kendine baktıran güzel insanlar vardır ya. Bazen onlardan birinin arkasına takılıyorum ki ona bakarlarken bana da kaysın gözleri. En azından o hissi yaşayayım. iki adım gerisinden geliyorum... yok, bu bakmadı. Bir adım daha yaklaşıyorum... ı ıh, bu da görmedi. Yarım adım daha... beni manyak sandılar, artık sadece bana bakıyorlar!

  Her ne kadar "manyaklık" ile suçlansam da aslında niyetim bu olmuyor yakın takiplerimde. Hayatım boyunca asla yaşayamayacağım bir şeyi yaşamak istiyorum sadece. Beni hiç tanımadan, içimdekileri görmeden, ne düşündüğümü, nasıl konuştuğumu, nasıl uyuduğumu, nasıl koktuğumu, nasıl baktığımı, neyi sevdiğimi, neyi sevmediğimi bilmeden bana baksınlar istiyorum.

  Ben sadece sevebiliyorum. Hem de öyle çok sevebiliyorum ki tanrı bile kıskanıyordur bu bağlılığı. Sadece yapabildiğimin en iyisini yapıyorum. Hiçbir zaman gözlerimin güzelliği içinde kaybolmuyor kadınlar, ya da gür ve sarı saçlarımın içinde ellerini gezdirmeyi hayal etmiyorlar. O kaş, o burun, o dudaklar demiyor hiçbiri. Sadece sevebildiğimi gösteriyorum kadınlara. Çünkü görülecek başka hiçbir şeyim yok...

  Düşünüyorum... suçlamıyorum gittiler diye. Çirkin olsam da ben bile güzellere aşık oluyorum. Sadece güzelleri böylesine muazzam sevebiliyorum. Güzellerin dünyasında bir azınlık gibi yaşıyorum aşkı. Bir kuralları var onların; bir güzel seversin, bir başka güzel gelip senin elindeki tek güzel şeyi alır ve gider.

  Kuralına göre oynamak istemiyorum artık...
  #2673074
 2. 77
  aynaya bakınca aklımdan geçen cümle.
  (bkz: kompleksli sözlük yazarı)
  #2673078
 3. 4646
  kaşını gözünü mü beğenmedin? değiştirmeye çalıştığın ama hiçbir zaman değiştiremediğin huyların mı oldu? övünemedin mi hiçbir zaman güzelliğinle? bahsettiğim yüzün gözün değil aman yanlış anlama, benimseyemedin mi hiçbir zaman kendini? güzelliğinle ilgili bir söz edildiğinde utananlardan mıydın, yoksa sana moral veriyorlar sandın da daha mı içerledin onlara? çirkinsin sen. bunu demelilerdi öyle mi? tasdiklemelilerdi fikirlerini.

  n'oldu sonra? gözün gönlün bir adama kaydı. herkesten gizlemeye çalıştığın huylarına hayran kaldı. kepçe kulaklarını gizlemek için hep açık bıraktığın o saçlarını sana toplattı. sana hiçbir zaman "güzelsin" demedi ama hep hissettirdi. senin kendine güvenin geldi.

  elinin bir kısmı yanıktı. yanık izinden utandığın için ne zaman bir yere otursan masa altına gizlediğin o elini tuttu, tuttu masaya koydu. ama sana hiçbir zaman "gizleme" demedi. senin kendine güvenin geldi. her eve dönüşünde daha çok baktın ellerine.

  hep sordun " neden beni sevdin" " neyi beğendin bende" diye ama o sana hiç yanıt vermedi. sadece gülümsedi. sen onun mahçubiyetinin karşısında utandın ama anladın seviyordu bu adam seni.

  etrafındaki herkes girgindi tuttuğunu koparan tiplerdi. çevreleri genişti. sen ise zar zor arkadaş edinenlerdendin. kimse yanaşmadıkça oturduğu yerden bir adım dahi atamayanlardan yani. dikkat çekmezdin çünkü çirkindin. insanlardan seni ayıran her bir özelliğin çirkin olduğunu düşündürüyordu çünkü sana. sen kendine güvenmezdin. güzellik ne demekti bak onu da bilmezdin.

  içinden düşündüğün ama hiçbir vakit dile getirmediklerini sevdi karşındakini. bunu her farkettiğinde daha mutlu oldun ama bir o kadar şaşırdın. önceleri inanamadın, sonraları sende sevdin kendini. dedim ya kendine güvenin geldi.

  o sana hiçbir zaman "güzelsin" demedi, demeye gerek görmedi. o saatten sonra sende kendine hiçbir zaman "ben çirkinim" diyemedin. o aynaya baktığında gülen gözlerinden başka bir şey göremedin.

  saçlarını hep topladın, elindeki yanık izine aldırmadın, o eli masanın altına bir daha hiç gizlemedin.
  #3722052
 4. 30
  (bkz: olmuşla ölmüşe çare yoktur)
  #3722072
 5. 4-2
  (bkz: benim şeyim güzel)
  #3722080
 6. 6-3
  her zaman güldüğüm bir kabulleniş cümlesidir, kişi kendini kendinle barışık olduğuna inandırmayı o kadar ister ki önce ben çirkinim diye başlar, bu konuda uzun uzun yazılar yazar ya da uzun uzun konuşur sonra kimse takmayınca kendine küfreder ya da küfüre varacak sözler eder, hala kimse takmazsa intihar edebilir, ama etmese daha iyi olur. hakkaten kendiyle barışık değilse zorlama ifadeler kullanmamalıdır, birinin ona hayır abi senin için güzel demesini beklememelidir.
  #3722081
 7. 66
  kişinin kendini bilmesi ve bunu kabul etmesiyle ortaya çıkan bu cümle,kişinin büyük bir erdeme sahip olduğunu göstermektedir.
  #3722105
 8. 62
  kompleksli insan cümleciğidir. efendim, hiç kimse çirkin değildir. sadece güzel taraflarını ortaya çıkarmasını bilmiyordur. kişi kendini beğenmez ve de sevmezse, kimse de onu beğenmez ve sevmez.
  #3722122
 9. 102
  yüzlerce defa söyledim, yine söylerim, hep söyleyeceğim; güzellik görecelidir. dünya üzerinde ki hiçbir insan çirkin değildir. kişi eğer birini güzel bulmuyorsa; kendi zevkine, beğenisine uygun olmadığı içindir.

  Mesela; azra akın dünya güzelidir. ama ben beğenmem...

  özetleyecek olursak; çirkinlik yoktur. beğeni, hoşlanma vardır.
  #5876740
 10. 84
  - ben çirkinim.
  + benim eve gidelim, çirkin misin değil misin bi bakayım?
  - ^+%&/
  #5876762
 11. 4545
  ''Bak.. Bil ki domuzların önüne inciler serilmez,
  Mücevherden sarraflar anlar ancak, başkası bilmez
  Ne fark eder ki kör insan için, elmas da bir cam da,
  Sana bakan bir kör ise sakın kendini camdan sanma..''
  #5876823
 12. 53
  - hamza ben cirkinim.
  + cirkin ne lan?
  - cirkinim işte, sen sevmiyosun beni artık.
  + lan mına koyim cirkin ne bi anlasam cevap vericem de...
  - gidiyorum ben hamza.
  + tamam lan cirkinsin. cirkiiiinn nereye lan yarraaam!!
  - ...
  #5876835
 13. 41
  - ben çirkinim.
  + hayır, canım sadece tipsizsin.
  #5876857
 14. 11
  - harun ben çirkinim.
  + ne diyorsan o sibel.
  - hayvansın harun.
  + ee sen dedin ya.
  - hayır güzelsin demen lazım salak.
  + ..
  #5876861
 15. 22
  insanın kendine en acı itirafıdır.
  #5876862
 16. teselli manasında şu şekilde devam etmesi beklenir cümlenin: ... ama çekiciyim.
  #6190513
 17. 11
  (bkz: özeleştiri)
  #6190565
 18. 22
  sevginin, sevmenin ne olduğunu bilen ve bunun karşılığını alamadığında, içindeki hassas nazenin bir yerin sessiz çığlıdır bu.
  #6190585
 19. 11
  yalan söylüyorsun !! yalaan uleen !!
  (bkz: yaban)
  (bkz: göreceli)
  #6190595
 20. çoğu kişinin söylediği bir sözdür bu. ama hiç söylemeyenler de olabilir.
  #6190609
 21. 33
  "bir güzel seversin, bir başka güzel gelip senin elindeki tek güzel şeyi alır ve gider." Çok güzel bir biçimde özetlenmiş.

  Bu tip yazarlar kesinlikle çoğalmalı sözlükte. Bizi bırakıp nerelere gidiyorsunuz böyle?
  #10421474
 22. 11
  güzel veya yakışıklı olmayan kişi söylemi.
  #10735059
 23. 42
  (bkz: önemli olan iç güzelliği)***
  #10735101
 24. 22
  (bkz: gelmeyin üzerime)
  #10735108
 25. 00
  -hayatımda böyle çirkin biriyle birlikte olmadım.
  *nasıl ya?
  -aynaya bak.
  #12995975
ben çirkinim ile alakalı başlıklar