bugün

(bkz: ukte)
harry potter kitabında bir ölüm yiyendir. sirius black'in kuzenidir ve aynı zamanda sirusla yaptığı düello sebebiyle, kuzeninin ölümüne sebep olmuştur. kim olduğunu bilirsin sen'in en yakın mürididir. harry potter hayranları tarafından, en acılı yollarla ölmesi beklenir.
5. kitabın filminde rolü ingiliz oyuncu helena bonham carter oynuyor. trailerlardan izlenebilir.
rodolphus lestrange in karısı tonks ve draco malfoy un teyzesi, narcissa malfoy ve nymphadora black (tonks) un kardeşi ayrıca voldemort un en sadık hizmetkarı.
bütün bunların yanında en kaltak harry potter karakteri. serinin sonunda en berbat ölümleri hak eden...
ruh hastası güzel karakter..
---spoiller---
yedinci kitapta molly weasly tarafından oldürülen lord voldemort'un en sadık ölüm yiyeni.

(bkz: harry potter and the deathly hallows)

---spoiller---
--spoiler--
yedinci kitabın sonunda moly weasley tarafından öldürülen deli, psikopat fakat güzel harry potter karakteri... beni en mutlu eden ölüm kategorisinde birinci sırayı voldi ye bile kaptırmamıştır kendileri ayrıca.
--spoiler--
bazı densizlerin ya da daha yumuşağından cahillerin spoiler vermekten utanmadığı kadındır.bu kitabı okumayanlar olduğunu da unutmamak gerekir, nokta.
harry potter serisinde bir karakterdir. en psikopat ölüm yiyendir.

--spoiler--
yedinci kitapta molly weasley ile olan düellosunda mort olmuştur.
--spoiler--
kitapta bircok karakter hatalariyla sevaplariyla boy gostermis; dumbledore dahil herkes biraz icinde kotuluk biraz iyilik bulundurmus ve gri tonlarda kalmayi becermistir.

bellatrix haric. kendisi saf kotudur. su katilmamis kotudur. kapkaradir!
7. kitabın sonunda haklı çıkan karakter. zira severusa hiçbir zaman güvenmemiştir.
gülüşüne kurban olunası, kötülerin kötüsü ölüm yiyen.
narcissa malfoy'un kardeşi.
sempati duyduğum karakter. feci şekilde hemi de.
sirius black i öldürdüğü için nefret ettiğim, ancak oyunculuğunu helena bonham carter yapmış ve mükemmel oynamasıyla karakteri sevmeme neden olmuştur. çok deli, manyak, süper karakter.
sirius black'i öldürmesiyle hikayeyi bilen herkesin nefretini kazanan, açık ara voldemort'un en büyük destekçisi. ama ne yazık ki en sadık hizmetkarı olarak voldemort hep yanlış kişileri seçmiştir.
longbothom ailesini işkenceyle öldüren ve voldemortun sadık destekçisi olan psikopat bir ölüm yiyen.
tonks'un büyük teyzesi.
sirius black i öldürdüğü için öldürüleceği kesindir ayrıca çirkindir.
içten kötü ölüm yiyendir. Normalde karşısında pek şansı olmayan Molly Weaslyle duellosu süperdir. O kadar yediği lafın üzerine süper mort olmuş, weasly ikizinin kanı yerde bırakılmamıştır. ölümü hogwarts savaşı sırasında voldemortu bile sarsmış, zaten ardından harry pelerinin altından çıkarak voldiye bir şok daha yaşatır. Hortkulukların yok edilişi voldinin bir başka şokudur. sonuncusu ise ölüm anında gelir.
zaten öldürülecek olandır.

bilmeyen yoktur elbeta ama spoilerımızı verelim.

--spoiler--
molly ellerine sağlık.
--spoiler--

ayrıca, filmde karakteri abartılan,tiksindiren bir hal almıştır. yani çizgi film gibi olmuş kendisi filmde. bu kadar abartılmasaydı daha nefret ettirici olabilirdi. şeytani seksiliğin yanında çirkin bir ses tonu eklemeye gerek yoktu. sanmıyorum. mantıksız.
son filmde,

--spoiler--
"i killed sirius blaaack, i killed sirius blaaack"
--spoiler--

şeklinde naralar atarak koşmasıyla beni benden alan karakter.
sirius, seni severim adamım, ama kusura bakma. hatun mükemmel.
voldemort'a vermesi muhtemel ölüm yiyen.
helena bonham carter in mükemmelleştirdiği karakter.
kitaptaki en karizmatik isme sahip karakter. dalga geçen kötülerden.
beşinci kitapta içimin cız etmesine sebep olan karakter. neville ile şöyle bir diyalog yaşamıştır:

b: annenle baban nasıl? * - intikamları alınınca daha iyi olacaklar.

bir an her şeyi unutup neville'a acıdım ulan. ayrıca sirius black'i öldürdükten sonra "sirius black'i öldürdüm, sirius black'i öldürdüm" diye koşuşturmuş, iyice sinirimiz bozmuş, kendisine küfür etmeme sebep olmuştur.

daha sonra harry'nin lanetine marus kalmıştır. aptal çocuk, öldürsene dedim kendisine. nevill'ın ailesine işkence yapmış, delirtmiş. sağ kalan tek akrabanı, sirius'u öldürmüş; ne bakıyorsun hala öyle mal herif?

ayrıca neville'in annesiyle babasını öldürmemiş, delirtmiş ve hastaneye kapatılmalarına sebep olmuştur.

son kitapta molly weasley tarafından gebertilmişse de fred'i öldürmüştür kaltak. harry'nin yüzünden tabi. eğer orda öldürseydi.

son olarak (bkz: allah belanı versin bellatrix)

son olarak dedim de, molly de buna orospu demiştir bu arada. *
güncel Önemli Başlıklar