bugün

burasıdır.
burada akpnin vatandaşa dağıttığı iddia edilen maskeleri paylaşalım.
ben 10 gün önce başvurdum. paylaşabileceğim tek şey
(bkz: 404 not found)
görsel
belki bir kaç tane akape ilçe teşkilatı üyesine vermişlerdir hemen moral bozmayın.

oy verenler de bir zahmet maske sormasın, sizin suçunuz.
Bana da şu geldi. Hem corona virüsten hem de japon animelerinin şerrinden koruyormuş.

Yaşasın kral şakir!

görsel
görsel
maske alamadiysaniz bu sizin becereksizliginiz. Demek ki basvuruyu yanlis yaptiniz. Bakin maskelerini alan onbinlerce kisi nasil mutlulukla hatira fotografi cektirdik....

Bu arada ben on sirada, sagdan ikinciyim.

görsel
Sabah aldım ben. Yani maske. Ama paylaşmaya üşendim şu an. Yani fotiyi.

Ediz: şöyle bir şey.

görsel
ilk paylaşan 3 kişiye aramızda para toplayıp en kralından kolonya alıp gönderelim. sayıyı az tuttum çünkü 3 kişiden fazla fotoğraf paylaşan olmaz gibi. ne gelen postacı var ne de gelen sms var git eczaneden al gibisinden..
Madem dagitamayacaktiniz, niye maske satisini yasakladiniz.
görsel
Bir adet filtreli hava çıkışı, iki adet karbon filtre hava girişi olan ve silikondan yapılan, paket içinde yedek filtreleri olan filtrelerin değişimi ile en az 1 ay kullanılabilen, çamaşır bulaşık makinesinde yıkanabilir olan, her türlü dezenfekte edilebilen, suratınıza takınca 3-5 dakika sonra nefesiniz ile suratınıza tam oturan, deforme olmayan maske.

görsel
Umreciler gelmeden Corona salgını bize girmeden önce 20 lira civarında medikal ürün satan yerlerde bulunuyordu.
Umreciler geldi virüs salgını yayılmaya başladı 40 lira civarında satılır oldu.
En son maskeye hücum olunca maske satışı yasak olmadan önce 90 lira civarında satılıyordu.

Neyse ki bu maskelerden henüz virüs bizde yayılmadan satış yasak olmadan önce almıştım.
Tabi ki tam koruma gözlük de alıp takım yapılmıştır.

Unutmadan; her şeyi devletten beklemeyin.
Ve yine unutmadan; devlet de her şeye müdahil olmasın.
Yukarıda ki ürünlere erişim satınalma ticaret haklarına da devlet müdahil olmasın.

Burada devlet sağlık için bu vb kaliteli ve daha güvenli ürünlere insanların ulaşımını engellemek yerine haksız kazanç, tekelleşme, fahiş fiyat, stokçuluk gibi durumlara müdahil olmalıdır.

Evimde oturup enfekte olmaya engel olduğu tartışılır ürünleri beklemek yetşne ki maskesi surata tam oturmadığı için konuşurken nefes alırken burun yanak kenarından hava girişi olması, kayması ile eli surata maskeye götürmek gibi durumlarda düşünülürse; en önemlisi bu salgın da koruyucu medikal ürünlere erişim satınalma imkânı kısıtlı olan (aynı maske ile sabahtan akşama kadar durmamak lazım. Maskenizi günlük kullanıp tıpkı eldiven gibi market alışverişine çıkıp eve gelince çıkarıp atmanız gerekiyor) insanlara devlet tarafından verilmelidir.

Satınalma açısından böyle kaliteli ve koruma faktörü yüksek ürünlere erişim imkanı olan insanlara bu fırsat tanınmalı.
Devlet böylelikle daha az sayıda vatandaşa ücretsiz daha kaliteli ürünler daha hızlı şekilde ulaştırabilir.

görsel
güncel Önemli Başlıklar