bugün

bir mehmet coşkundenizşiiridir...

"bekliyorum"

seni özlemeyi en çok ben bilirim.
hiç yakınmadım seni özlemekten.
üstelik sana kavuşamamak ihtimali,
işlenmemiş soğuk bir taş gibi önümde dikilip dururken.
sana dokunamamak yüreğimi böylesine acıtırken...
yine de bil ey yâr...
bil ki ben yüreğimi kanırtan bu acıya inat,
dokunmadan tenine saatlerce sevişebilirim seninle...

tek kelimeyle müthiş!!!
üç dize... birkaç kelime... ve orhan veli...

Bekliyorum
Öyle bir havada gel ki,
vazgeçmek mümkün olmasın!
(bkz: tostumu yedim bekliyorum)*
yaşar nabi nayır 'ın hayran olunası şiiri.

En güzel rüyaları andıran enginlere
En güzel ümitlerle açılmak istiyorum.
Gözlerinin içinde, bilmediğim bir yere
Günlerce gitmek gitmek ve dönmemek...diyorum.
"bekliyorum bekliyorum günler çabuk geçsin diye... der gece yolcuları.
akşamım nöbet tutuyor sana...ve ben uzun kuyruklarda bir sevda bekliyorum...seni bekliyorum, çıkıp gelmeni bekliyorum...hava üşüyor, yanıyorum...sen akşamsefası edasında bir açıp bir soluyorsun, ona sıkılıyorum...bölünmüş br hasret ayazı içim, henüz yaşanmamış bir vuslat beynimde...koynumda mahçup yalnızlığım...nefesim yaralı, nefesim yarım...yağacak yağmurum yok bugünlerde, yapacak hiçbir işim yok. sokaktaki kırmızı taşları sayıyorum, haber bültenlerini dinliyorum, şarkılardan fal tutuyorum sana, telefonla konuşuyorum...hiçbir iş yapmıyorum, hiçbir iş gelmiyor elimden...senin hayalin alıyor tüm vaktimi...iliklerime kadar işlenmiş bir aşk var içimde ve benim yüzüm kanayan bir şehir gibi yüzünde...ruhum salıveriyor kendini şehrin kollarına...şehir, köprü ve ben ağlıyoruz...karanlık basıyor tüm şehri...sana küs, hayata küs, kadere küs ağlıyoruz...sığındığımız kucaklarda yıkıyoruz saltanatını şu aşk denen illetin...yarınını bilmediğim bir illetsin sende içimde...ansızın seni bana getirecek bir talih kuşu istiyorum...seni bana getirecek ve bir daha asla götürmeyecek...bekliyorum; talih kuşunu, seni...kirli yüzlere, yalan aşklara inat bu gürültüde, bu kalabalıkta sır diye saklıyorum seni ruhumda...çıkıp gelsen; şehir, köprü ve ben nasıl seviniriz bir bilsen...çıkıp gelsen; şehir nasıl örter üzerimizi bir bilsen...bir gelsen...bekliyorum...
yarını bekle. o telefonu bekle. gelecek parayı bekle. hele bir pazartesi olsun, bekle. yaz olsun, bekle. seyahatten dönmeyi bekle. eylül`ü bekle. kriz geçsin, bekle. doğru zamanı bekle. falların çıkmasını bekle. piyangonun sana vurmasını bekle. mesaj bekle. onun kafayı toplamasını bekle. kararın çıkmasını bekle. seni anlamalarını bekle (daha çok beklersin ya). kafana saksı düşmesini bekle.

gelmesini.. gitmesini..

gelmesini bekle. çok sıkıldın, gitmesini bekle. kurtarıcını bekle. kendini arıyorsun hep meşgul çalıyor, hattın düşmesini bekle. ilham perilerini bekle. keşfedilmeyi bekle. beyaz atlı prensini bekle. keçileri kaçırıp, tümden sıyırmayı bekle. bu iş olacak ama sen bi bekle. ne olduğunu sen de bilmiyorsun ama bir mucize bekle. bekle babam bekle. hayat aksın o sırada, atı alan üsküdar`ı geçsin, onlar gülsün, onlar eğlensin, onlar istediğini yapsın, sen bekle! kılını kıpırdatma ama hayallerinin gerçekleşmesini bekle. her şeyin zamanı varmış, sen dur, sen bekle. peki kuzum, nereye kadar? hiç sordun mu kendine?
Bir bilici bekliyorum; muskamdan düğüm çözsün, suskumdan söz yağsın.
bekliyorum seni;
Elinde su tasıyla iftarı bekleyen oruçlu gibi...
Hayatım boyunca hep farklı farklı olayları günleri kişileri belirterek kullandığım bir sözcüktür. Her zaman bir şey beklenir, hayat bir beklemektir.
hala umutsuzca beklerken seni
sen daha da gitmeleri seçiyosun
ve benim boğazımda yutkunamadığım
bir yumru olduğun için
artık kendimden de nefret ediyorum...
yollarını gözlüyorum gecenin sessizliğinde
gelirsin umuduyla bekliyorum seni
sesini duymak için
ellerimi ellerinle ısıtmak için
sana sımsıkı sarılmak için

bekliyorum seni gecenin sessizliğinde
ama ne bir ses, ne bir tıkırtı, nede gölge var
bekliyorum seni ağlamaklı oluyorum
seni düşündükçe süzülüyor gözlerimden yaşlar
seni özlüyorum, seni seviyorum
bekliyorum seni gecenin sessizliğinde.

bünyamin aparcı
Her nerdeysen...!?
http://m.youtube.com/watch?v=Nk6It6yHdYE
Ders çalışmam gerekirken onu bekliyorum.

Dahiliğim devre dışındayken ben.
Bekle dedi gitti. Ben beklemedim o da gelmedi. Olum gibi bir sey oldu ama kimse ölmedi. Özdemir asaf
bekliyorum nerdesin?
seni bekliyorum kaderim..
yalan aşklardan bunaldım
hakikatı arıyorum.
Sende tamamlanmak
senle bir olmak
kendimi sende bulmak istiyorum.
güncel Önemli Başlıklar