bugün

güldüklerinde ve uyuduklarında genelde çok sevimlidirler.
üstüne bişey giydirirken ya da çıkartırken kulakların lap lap sallanması. daha sevimli bir durum yok sanırım.
uykusunda yandan yandan gülümsemesi.
annesinden beslenirkenki halleridir. şapırtılar, gözlerini annelerinin gözlerine dikmeler.
anne ya da babanın kucağındayken ona ilgi gösteren yabancı birine gülümseyip, utanarak başını onu kucaklayan kişinin göğsüne gömmeleri.
bebek olarak sayılırmı bilmem lakin 2 ile 3 yaş arasındaki tüm kız çocuklarının her hareketidir. tuvaletini yapması dahil.
uykusu gelmişken, gözleri düştü düşecekken; beni kucağına al dercesine kollarını size uzatması.
Bebeklerin her hali sevimlidir. Bebek lan adı üstünde sevimli olcak tabi .
yeni yeni yürümeye çalışırken yalpalayarak kucağınıza kadar gelmesi ve size sımsıkı sarılıp, saçınızı çekmesi. sanki beden diliyle beni niye ayağına kadar getirttiriyorsun diyor. *
var oldukları hallerdir. sevimli olmayan ve sevilmeyen bebek yoktur. hepsi melektir.
ultrasonda ilk kalp atışını görmenizle başlar ve sizin gözünüzde bebek olduğu sürece devam eder...
görsel
görsel
Gülerkenki halleridir.
Aglamadıkları an.
Uyurkenki halleri.
Daha masum, güzel, huzur veren bir şey olamaz herhalde.
görsel
Uyudugu an cunku o zaman ses cikarmiyorlar ve yaramazlik yapmiyorlar.
oyuncaklarıyla yahut herhangi bir objeyle oynarken müthiş bir ciddiyet ve odaklanma içinde oldukları halleridir. sanki dünyanın en önemli işini yapıyorlarmış gibi.

ha bir de 5 ila 9 ay arasındaki dönemde de çok tatlı olurlar. tam kucağa alıp sevmelik dönemleri.
döllenmeden önceki halleridir.

bebek çirkin bir yaratık lan.
görsel
Bütün halleri sevimlidir bebeklerin. Bebekler çok masum ve tatlış canlılar. Ama kucakta uyuyakalmaları çok daha sevimli oluyor. yeğenimi ninni söyleyerek kucağımda uyuttuğum zamanı hatırlıyorum. Uyuduğunu anlayınca o kadar hoşunuza gidiyor ki. Omzunuzda kendinden geçip uykuya teslim ediyor kendisini. Sonra da yavrucak rahat etsin diye sarsmadan yatağına yatırıyorsunuz. Harika bir olay.
Uyurkenki halleri.ellerinin iki yanda duruşu ve karınlarının nefes alıp vermeleriyle birlikte düzenli inip şişmesi;) bundan daha masum bir görüntü yoktur sanırım.
Ağlamadıkları anlar tatlı gibidir.
Su isterken buve demeleri.
Her halleri sevimlidir ama o ufak elleri ile parmağınızı tutup size baktıkları an en tatlı oldukları andır bence.
güncel Önemli Başlıklar