bugün

Çocuk ileride "anne anne bana piç diyorlar" diye şikayet edecektir.
20 yıl sonra gerçekleşebilecek bir olay.
Bu bir toplumsal kıyıma mı yoksa tek cinse mi yonelir bilinemiyor fakat bu gidiş iyi değil.
Hayat şuan iyi yarın kötü mü kim bilebilir ki ?
damızlık bulun o zaman.
Kısa yolu tarif etti ya seda sayan. Yallah inşaatlara.
Dışarıda paytak paytak yürüyen minnak bebekleri gören, günümüz kızlarının isteğidir.
Üzülme lan karı. Koca bebek istemiyorsan, sana da küçük bebek yaparız. Fakir seni.
(bkz: bebek lens mi kardeş)
imkansız diye birşey yok ben yaptım oluyor. Başkası ne diyor diye değil sen ne olmasını istiyorsan ne düşünüyorsan öyle yaşa. Kimse senin kendini düşündüğün kadar düşünüp sevmeyecek.
Günübirlik tokmakçılarla hayatını geçirecek kadın sözü.
Bebekleri seven ama koca istemeyen kadın sözü. Ne diyelim haklıdır belki de kim bilir?
bende şunu istiyorum ama maalesef .

görsel
Görüştüğüm kızlardan biri bana bu teklifle gelmişti ben de reddetmistim. Çocuk babasını soracak ve babasız büyüyecek. Amca dayı gibi rol modelleri bile olsa biyolojik babasının özlemini çekecek. Hadi diyelim ki görüşüyoruz, baba sen neden bizimle yaşamıyorsun diye sordu çocuk ne diyeceksin. Annen sadece çocuk istedi biz evlanmedik annen istedi diye ona seni yaptık mı diyeceğiz. Ulan siz ne pislik çıktınız bencil baba demeyecek mi.

Çocuğu ozlemeyecek misin ayrıca, anneye verip yoluna mı gideceksin.
Gerçekten istiyorsan ve bu sorumluluğu alabileceğine inanıyorsan 30 yaşını doldurduğunda gerekli şartlara uygunsan evlat edinebilirsin. hem bir çoçuğa faydan dokunur hem kendine. neden olmasın, hatta çokta güzel olur bence. Ama bu sorumluluğun gerçekten bilincinde olman gerekir.

görsel
görsel
(bkz: Sperm bankası)

Tabi çocuğun kürt ya da Suriyeli olma ihtimali de var. Bence iyi bir seçenek olmaz.
Böyle bir isteği olanlar yarın ben bu çocuktan sıkıldım, vazgeçtim istemiyorum da diyebilir. Sırf çocukları anne baba sevgisiyle büyüsün diye birbirine katlanan insanlarla doluyken çevremiz böyle bir istek mantıksızdır. Cocuk hem anne hem baba ister.
Yurt disinda cok duyacaginiz bir cumle.
Bnce çocuk isteme . Çocuk büyütmek çok sabır ve fedakarlık isteyen br şey . Koca yi da isteme çünkü hiç yere seveceksin sonra onu kaybedeceksin ya da o seni. Uzulecegin ız listeye biri daha eklenecek. Hic gerek yok .
(bkz: ben)
ben de kahve içmek istiyorum ama uykumu kaçırıyor. damn it.
Sırf bebekler tatlı diye çocuk sahibi olmak isteyen bir ergenden nasıl bi başlık bekliyordunuz ki.

Bıbık ıstıyırım ımı kıcı ıstımıyırım.

Üstüne leblebi de ister misin abicim?
16 17 yaşındaki Halime beni güldürür. Önceden hep düşünürdüm genç anne olsam çocuğum genç kiz yada genç delikanlı olduğunda yaş farkım uçuk olmasa diye ama o arada işin koca kısmını hiç aklıma getirmiyordum. Sanki bebe yerden bitecek.
güncel Önemli Başlıklar