bugün

puset olarak da bilinen bebek taşıma aracı.
bunu bile pierre cardin'den alan ebeveynleri görünce önce içerisindeki masum yavrucağı alıp güvenli bir yere yerleştirmek, daha sonra ise görgüsüz ebeveynlerin kafasında bahsi geçen taşıtı kırmak istiyorum sözlük.

sinirlendim bak.
(bkz: statü göstergesi)
cocugun ilk aylarda sagligi, sonradan da rahati icin onemli oldugundan dolayi kalitelisini tercih etmek gerekir.
görsel
Genelde veletler pek kullanmaz onlar babalarının sırtina çıkar arabada sebze meyve taşınır.
Önemli bir konu bu. Niye mi? Çünkü bebeklerimizin vazgeçilmezi. sitesindeki bebek arabaları yeri gelir bize büyük kolaylık sağlar. Genel anlamıyla bebek taşıma araçlarıdır.
fakir ailelerin çocuklarını gezdirmek için kullandığı araba.

şaka lan şaka. insan evladı herkes kullanır. bazı sonradan görme ipneler gördüm de bugün aklıma geldi.

ay bizim çocuk uyumadı mı arabaya koşuyoruz bir şehir turu yapıyoruz hemen uyuyor arabada. arabasız dışarı çıkmıyor yahu bu çocuk. bizimki de motor sesini duymadan uyumuyor.

lan mal karı bir çocuğu uyutamıyorsun işte. çocuk uyutmak için fellik fellik şehir gezilir mi amk arabayla. ulan daha yeni doğmuş, gözleri bile net göremiyor camdan dışarıyı mı izleyecek bebek. ya sıcak geliyor, ya ileri geri sallandıkça araba uyuyor bebek. şart mı araba götünden uyduruyorsun.

neyse..
bebeklerin ulaşımını kolaylaştırmak için kullanılan pratik fakat fazla yer kaplayan araç. portatif alternatifleri de yok değil fakat bir yere kadar.
çocuğu beşik gibi sallayanı hatta uzaktan kumandalısı bile var vay arkadaş.
bagaja sığan modeller makbuldür.
ithal olanlarına %50 ila %80 arasında zam gelmiştir.
kimileri gerçekten arabadır. baya büyük, kocaman tekerlekli, hava yastıklı falan.
Baston tipi alın, bagaja indir bindir küfür etmeyin.
HAFiF VE KATLANABiLiR OLANLARINA PUSET DENiLEN GÖTÜRGEÇ.
insan yavrusu taşıma aracı. Bu konu özel, statü meselesi. 80 çeşidi var ve hiçbiri de ucuz değil. 392 defa aç-kapa bagajdan indir-bindir, ömür olmasa da bel kıran bir ürün. Traktör tekerli modelleri, bebeğin iki metre havada kaldığı modeller, kapanınca balkon tentesine dönenler, var oğlu var. Gösterişe meraklı değiliz de olmuşken en iyisi olsun değil mi ? Ahh bu yeni nesil anne babalar, odun sopası ile dövülesiler. zengin de olsanız aynı ürüne çok para vermeyin derim ben.

http://www.bumudur.com/bebek/g/l/bebek-arabasi.html
bi de apartman boşluğuna bırakmayın ben domuzluk olsun diye ayakkabısını içindeki bezlere sileni gördüm.

bence yapmayın ama siz bilirsiniz.
Bebek arabasinin kucuk ve hafif olani makbuldur.
Amaaa arabada oturmak icin bebek koltugu hayati onem tasir. Bu yuzden olmusken iyisi olmalidir.
Aslında başlık bebek arabası terörü olacaktı ama vazgeçtim

Ya agbi bazı kadınlar bu olayı o kadar abartıyor ki akıl alacak gibi değil

Koskaca arabayla metrobüse, minibüse binmeye çalışanlar
Kaldırımin yarısını kaplayanlar
Miy miy sanki sahilde gibi yürüyup kaldırımı işgal edenler
Daha niceleri...

Valla bence özelikle 7/8 aydan sonra arabaya gerek yok çocuk yürümeli
Ama bizim engelliler taa 3 yaşına kadar çocuğu bebek arabasından çıkarmıyor..
Bunu kullanan kadınlar gerçekten terör yaratıyor.
Ayak bileklerinize çarpar dururlar, önlerine bakmadıkları için.
Bebek arabası ile gezen kadınlarda bir yürüyüş biçimi vardır.

“En iyisi benim.”

Bir bebek arabası gördüğünüzde anlayın ki keyfinizi kaçıracak şeyler olacak.
Içine bebek konulan , annelerin cocuklarina hava aldirmak icin koyduklari küçük araba şeklinde besiklerdir. Oldukça agirdir , hafif ve güvenli olanları oldukça pahalıdır. Çocuğu olmayanlarin varligindan rahatsiz oldugundan dolayi kalabalik yerlerde istenmemektedir.
güncel Önemli Başlıklar