bugün

son zamanlarda kendimde gördüğüm durum. böyle bir hayat görüşüne sahip insanla ne konuşulabilir ki. heleki son zamanlarda giderek zenginleşen ve bindiği jipleri saymıyorum bile.
içinde bulunduğum durumdur.
Böyle bir insanla ne mi konuşulabilir?
Kapalıyım. Üç tane romanım var iki tane de şiir kitabım. Makale ve denemeler yazıyorum bloggerım.
6 yıl profesyonel voleybol oynadım takım kaptanıydım.
Çizim yapmayı çok severim resim konusunda kendime güveniyorum.
Müzik konusuna gelirsek solistlikte yaptım.
Çok kitap okudum ve çok yer gezdim.
Bir suru yabancı dizi bitirdim.
Mimar adayıyım ve eminim senden daha çok konuya hakimim.
Başımız kapalı bizim sizin gibi zihnimiz değil.
Bunu söyleyen zihniyet muhtemelen budist bir insan ya da hristiyan bir rahibe görse saygıda kusur etmez. Bizim ülkemizdeki zihniyet bu çünkü. Başı kapalıları eleştirir yani müslimliği eleştirir ama diğer dinlere saygısı sonsuzdur. Gider foto foto diye yapışır yakasına bir de.
Kısaca at gözlüğü takan kişi söylemidir. Kendinizi biraz geliştirin başı kapalılar böylelerini hiç takmıyor gülüp geçiyor. Sizde biraz rahat relax olun. Kendinizi bilime falan adayın.
Sen çoktan insanlığını unutmuşsun. Başını kapatması düşünmesine engel değil bir insanın, hala neler anlatıyoruz insanlara.
Boşa nefes harcıyoruz.

Not: kapalı değilim.
ayyy kıçımın kenari.

cokta tınn cokta fifi.
(bkz: it ürür kervan yürür)
bir haktır. çünkü o türban islami ideolojiyi, geri kalmışlığı temsil ediyor.
Valla insanda ister istemez oluşmaya başladı bu his yalan yok.
Gerizekalılık belirtisidir.
dindar bir müslümanım lakin bu durumu bende yaşıyorum maalesef, başörtüsünü deve hörgücü gibi yukarıya kaldırıyor bir ton makyaj yapıyorlar sonra da

-ben dindarım muhafazakarım- diyorlar

nefret üstü nefret ediyorum o tür insanlardan.
içlerinde blogger olanları vardır. LAN BiR insan blogger olmakla nasıl övünebilir arkadaş. blogger mı kaldı lan. nakış mı paylaşıyorsun *

ne komikler var şurada ya. hakikaten işsiz topluluğu.

ay bir romanım bir romanım sorma.
Sığ bir düşünce.Çevrenizde gördüğünüz akpli,tayyip aşığı,kafası dışında hiçbir yerini kapatmayan,hareketlerine dikkat etmeyen başörtülülere bakarak genelleme yapıyorsunuz.Oysa bu ülkede saçından önce nefsini birçok şeye kapatan güzel insanlarda var.B enim kalbim iyi olan herkese açık.Başı açıklara gıcık olmayacağım gibi başı kapalılarada olmam.Bence zaten aksini yapmak tamamen ayrımcılığa girer.insanları dış görünüşleri ile değil karakterleri ile değerlendirin.
ayni kultur duzeyinde olmayan varosun gicikligidir.
söylemekten utanmadığım eylem.
başı kapalılara değilde, başı kapalı olduğu halde face'de instagram'da tuhaf tuhaf fotoğraflarını paylaşanlara gıcık oluyorum.

başörtüsünün amacı zaten kendini erkeklerden gizlemektir, sen kalkmış kendini ortamlarda sergiliyorsun o zaman ne anlamı kalıyor?

ya iyice açıl ya da kendinle çelişme!
ödün vermediğim alışkanlığım.
Başı açıklara saygı duymayanına gıcık olduğum doğrudur. Aksi halde herkese saygım sonsuz.
insan olan, insana saygı duyar. gıcık olma meselesine gelince, o ne yediğine bağlıdır.
Saçma bir olay. Gerçekten saçma. Bi insan istediği gibi dinini yaşar. Ona göre doğru olan neyse onu yapar. Bu seni beni kimseyi ilgilendirmez. Kimse seni açıksin söylesin böylesin diye yargılamadiktan sonra senin de karşı tarafa dil uzatma yargilama hakkın olmaz. Gel gelelim konuşma mevzuna gerçekten doğru düzgün kitap okumuş kültürel açıdan zengin bir insan, baska bir insanı dış görünüşüne, inanisina göre yargilayamayacagini bilir.
güncel Önemli Başlıklar