bugün

sevme aşamasında sevdiğiniz insanın aslında başkasını seviyor olduğunu bilmiyorsanız hayatta düşebileceğiniz en berbat durumdasınız demektir.benim başıma dersanedeyken gelmişti.matematik stajyerine aşık olmuştum. meğer kadının beş yıldır sevdiği biri varmış evlenmeyi düşünüyorlarmış falan.okuldaki başka bir stajyer öğretmenden durumu öğrenince tam anlamıyla şok olmuştum.
karşılık beklemeden sevmektir.
aslında en kotusude kıza ufaktan ufaktan caktırır niyetini tam belli edersin ve bişyler yapmaya karar verirsin oda bunu anlayınca belki seni uzmemel belkide zor durumda kalmamak için olsa gerek bişekilde baska biri oldugunu anlatmaya calısıyorya o zaman sevgin biraz daha artıyor anlamlandıramadıgın bir sekilde sonra sen üzülme diyemi yoksa kotu bir niyetle yedekte dursun diyemidir yinede gorusuyor ya o zaman surekli bi umut kalıyor ya o insana ole bi acı veriyor ki ama ayrı bir hazda.. majosist miyim acaba???
vazgeçmeyi ezberlemek, keder, acı, üzüntü vb duygularla yakın arkadaş olmaktır.
umut verilmediği halde beklenti içinde olunmasına sebep olur.
(bkz: sevdiğim başka sevenim başka)
" onusuzluk cennetteyse, kalbim günahlarla dol! " durumuna yol açan kadını sevmektir.
(bkz: murphy yasaları)
Acıyla umudu bir arada yaşadığınız duygudur.
(bkz: threesome)
bir türlü yenemediğim makus talihimin en önemli parçasıdır. hayır hiç de anlamıyorum! her hoşlandığım insan istisnasız olarak başka birinden hoşlanabilir mi? ama merak etmeyin! ben bunu başardım! hem de zilyon kez!

gidiyorsun hoşlaşılan kişinin yanına. muhabbet sohbet ve yanında biraz da kendini beğendirme çabası. tam "ahanda tutturdum aynı frekansı" derken bir bakıyorsun karşıdaki başka frekans tutturmuş. tamam işlem br yerde işe yaramış ama senin istediğin gibi değil. ve hepsi de aynı şekilde başlar. bu anın geleceğinin 5 saniye öncesinde anlar ve çöküntüye uğrarsın. olayda aynen şöyle olur;

hoşlanılan kişinin yüzünde önce hafiften utangaç bir gülümseme belirir. sonra bir an için bunun çok saçma olacağına karar verir ve yüzündeki gülümseme "ben ne yaptım az önce ya" şeklindeki içsel bir soruyla yerini utangaç ve sağa sola bakan bakışlara bırakır. sonra kedisiyle tekrar bir iç çatışma yaşayan kişi " ya nolcak ben baksana ne kadar iyi anlaştık" mantığıyla hareket ederek beklenen soruyu sorar;

-ya haydi bismillah!
+efendim canım? *
-ya hani birisi var bizim mühendislikte okuyo, 3. sınıf hani renkli gözlü olan!

işte tüm muhabbet burda bitmiştir. umutların yıkıldığı an bu andır! muhtemelen size o kişiyi tanıyıp tanımadığınızı soracaktır. akabinde ise can alıcı olan yer yani;
--"ya ben ondan çok hoşlanıyorum da belki dedim tanıyorsan tanıştırırsın" kısmı gelir. bu kısımda ise talihe küfürler edilir ve karşıdaki insana güzel bir dille sorduğu kişi hakkında bir bilgisi olmadığı söylenir. daha sonraki 10 dakika içinde ise kişinin aniden bir işi çıkar ve mekan terk edilir.

(bkz: rutin bir günüm) *
istemsizdir. mantığın almasa bile ister istemez devam edersin sevmeye.
Sen elmayı seviyorsun diye elma seni sevmek zorunda mı? işte bütün mesele bu.
çok acıdır. (bkz: üçüncü şahsın şiiri)ne döner hayat. her şeye rağmen onla olmak istersiniz, arkadaşlığına da razısınızdır; ama bilir ne hissettiğinizi kaçar gider sizden 6 ay hiç görmezsiniz siz onu, o başkasını hayal eder. elden hiçbir şey gelmez rüzgar gibi geçer...
biraz daha acımasız versiyonu için (bkz: adını sen koy).
seni seveni sen sevmessin, senin sevdiğin başkasını sever. nasıl bir döngüdür bu.
Tek yanlı aşk kişiyi nasıl aptallaştırıyor
Nasıl unutmuşum senin bir başkasını sevdiğini
(bkz: cemal süreya)
başkasını seven birisini seven birisini sevmek durumu daha vahimdir. * * *
Daha kötüsü olamaz. Sen onu severken onu düşünürken onun hayaliyle uykuya dalarken,onun seni değilde bi başkasını sevmesi bi başkasını düşünmesi.. Hele sen onun bi başkasını sevdiğini biliyorsan durumun daha da acı bir hal alır. Kendini alkole ve sigaraya verirsin ama merak etme 1 yıl sonra her şey değişir,eskisinden bile sağlıklı olursun. Bu da sana tecrübe olmuş olur. Kısmet yeni acılara diyip hayatına devam edersin.
ayıp değildir aslında ama kalbe söz geçirmek lazım.boşver gönül unut gitsin.iradene hakim ol.
o başka birisini gerçekten sevmediğine inanıyor olabilir.
insana acı veren bir eylemdir. onun bir başkasını sevdiğini bilsen de, bir gün gelir umuduyla yine seversin. onun sevdiğiyle mutlu olduğunu görüp ''en azından mutlu'' dersin ama içinde bir şeyler acır. kendini o kızın yerinde hayal edersin. canın yanar. bazen gelip sana sevdiğinden bahseder. ona akıl verirsin, destek olursun gülümseyerek ama kalbin zırıl zırıl ağlar o anda. yine de yansıtmazsın yüzüne. onun sevdiği yüzünden acı çektiğini görünce ona sarılıp onu teselli etmekle, suratına bir tokat atmak arasında kalırsın. ama tabi atamazsın o tokadı, bunun yerine onu teselli edersin. o yanından ayrılınca da seni teselli etmesi için kankana koşarsın. böyle bir şey işte.
(bkz: trencilik oynamak)
ota da konur boka da kardeş...
hiç bi zaman umursanmıyacak olmaktır. varlığınla yokluğunun bir olmasıdır.
güncel Önemli Başlıklar