bugün

sayın başbakanın bekar gençlere evlenin, yeni nesili 4 4 4 le yetiştirin tavsiyesidir.

tabi başbakanım, evlenelim de bizim sizin oğlunuz gibi gemiciklerimiz, şirketlerimiz yok. iş bulabilecez mi bakalım?

edit; ulan tamam bi şey demiyoruz evlenekte amk düğündü eşyayıydı falandı fıstıktı kaç para tutuyo biliyonuz mu? işsiz gençler nası evlenecek deyin hele. eksilemekle olmuyor amk.
bazılarına küfür gibi gelmiştir yine.

(bkz: tavsiye)
(bkz: evlilik)

şu konuşmayı bile kanun veya emir zannetmenin, gerçekleştirilmezse kendisine ceza verilecekmiş triplerine girip muhalefetin bokunu çıkarmanın anlamı yok. bunu yapan tipler muhtemelen böbreklerinin sağlığı için kendisine bol bol su içmesini tavsiye eden doktora da çıkışıyordur.
bugünkü konya mitingindeki tavsiyesidir.

normaldir zina yapın mı deseydi?

neyi eksiliyorsun lan zırtapoz!
algısı mabaddan olanların zina yapın mı deseydi dediğidir.

ulan işsiz gençlere istihdam yaratsın, iş versin evlenmek kolay. para yoksa nası evlensin lan gençler.
sırf çoğalmak için evlenin diyen mantıktır.allah rızkını verircilerdendir.insanların yatak odasına kadar girmiştir.diziye de karışmıştır.bir de akşam ne yemek yapacağımızı söylerse tam bir yaşam koçu olur.konudan sapmıyım.bu ülkede tek çocuğu bile zor okutan insanlar var bu arkadaş neye dayanarak 3 diyor acaba?o 3 çocuğun ikisinin sokakta serseri olacağını kestiremiyor mu.
kemocanlara dert olmuştur.

inadına geçirriyor ya size şu akp inadına inliyorsunuz amk!

normaldir.
Az önce haberlerde ızledıgım tavsıye. Kendısı duyamaz ama şöyle cevap verdım:

" sanane + evlenıp 1 çocuk yaparsam otur şukret ne 3ü?"

-ve benım gıbı dusunen bınlerce ınsan bulabılırım.-
bedava fındık, ceviz, bal vericez deseydi daha açıklayıcı olurdu.
"bekarlık sultanlıktır" diyenlerin hapse atılmasıyla son bulabilecek hede hödö öyle bişiler.
başbakanın yerinde tavsiyesidir. Kimse götlük yapmasın arkadas. Başbakanı ilk defa destekliyorum. Hatta kız bulursam istemeye sayın başbakanımla gideceğim o da eşek değil ya bir çeyrek takar artık.
bugün 10 yıllık bir arkadaşımın düğününe katıldım.hem burada, hem de memleketinde düğün yapıyorlarmış.
buradaki düğün salonunu, 2.500 TL ye tutmuşlar, memleketteki 12.000 TL imiş.
gelinlikti, damatlıktı,ev eşyasıydı derken 20.000 TL de onlar için lazım.
ıvır zıvır bi sürü yancı masrafları da üzerine ekledin mi, en az 40.000 TL cash paraya ihtiyaç var evlenmek için.
daha kirayı, faturaları, mutfak masrafını saymadım bile.
ha bir de devletimiz sağolsun, üniversitedeki kredinin geri ödemesini istiyor, 15.000 TL de onun borcu.
bir de sana zahmet, bu kadar şey arasında, gel ömründen en az 6 ayını bom bok etmek için, askere alayım seni diyor.

siz şu lafı seversiniz:
bekara karı boşamak kolay zaten başbakanım dedirten tavsiyedir...
Yakında çöpçatanlığada başlayacakmış, evlenmek için kısmet bulamayanlara. Hatta direk göbişinde üçüzlü.
başbakan sonunda çöpçatan da olmuş.
bu kadarı da fazla olan tavsiyedir.
he deyip geçmek lazımdır.
Über mantıklı tavsiyedir.
tayyip bey genç bekarlara çağrı yapıyor, evlenin diye. Bir de üstüne en az 3 çocuk istiyor.
Ben de bekarım. Düğünüme sponsor olacaksa tayyip bey, hemen bugün evleneyim...
Çocuklarıma gemicik alacaksa tayyip bey, 3 değil 5 çocuk yapayım...
Eşime hastaneler zinciri, kızıma mücevher firması, damadıma medya imparatorluğu satın alacaksa hemen yarın yapayım bunları...
Bu adamın niyeti ülkenin genç nüfusa sahip olmasını felan istemek değil. Ülkeyi zerre kadar düşünmez bunlar. Bunların amacı 3 kuruş maaşla kendilerine çalışacak köleler bulmak.
Niye bastırıyor bu kadar evlenin çocuk yapın diye? Evlenin ki düğün masrafını ödeyene kadar 3 yıl geçsin...
Evlenin ki ev kuruna kadar çalışın çabalayın, başka hiçbir şeyle meşgul olmayın...
Evlenin, çocuk yapın ki onun masraflarıyla, yetiştirilmesiyle uğraşırken başka şey düşünecek vaktiniz kalmasın...
Hele siyaseti hiç takip etmeyin ki gemiciklerle götürsünler...
Evlenin, çocuk yapın ki bankalara borçlanın. Borç ödeme derdiyle hayatınız geçsin. Hele bir de ev falan aldınız mı, ömür bitti demektir. Ödeyene kadar bankaların, patronların kulu, kölesi olun...
Hiçbirşeye itiraz etmeyin. Gösteri, protesto felan yapmayın zira haklı bile olsanız içeri atılabilir, senelerce suçunuzu bile bilmeden yatabilir, çoluğunuz çocuğunuz perişan olabilir.
Bu zihniyetin tek derdi sisteme köle gibi mahkum, mürit gibi bağlı, sesi soluğu çıkmayan insanlar yetiştirmek. Utanmadan 2002'de şöyleydi, 2012'de şöyle oldu diye karşılaştırmalar yapıyor tayyip bey hazretleri. Diyor ki: "2002'de asgari ücretle şu kadar simit alınıyordu, 2012'de şu kadar alınıyor. Demek ki refah seviyesi arttı." Bre zındıklar, bu ülkenin vatandaşı simite mi layık da simit hesabı yapıyorsun. Benim vatandaşım ete de, havyara da, balığa da layık. Hadi bir de et hesabı yap da görelim refah seviyesi artmış mı?
Ben ve benim gibiler kıçıyla gülerken, Türkiye'nin büyük bir bölümünün "başbakan evlenin diyo la" diyip, nikah salonlarının dolup taşmasına neden olacak tavsiyedir.
http://www.haberler.com/b...is-anladi-3420381-haberi/
haberlerde, başbakanı bu cümleleri sarf ederken izlediğimde, küfür etmeme neden olmuştur vebali kendisine. millet karnını doyurmakta zorlanırken başbakan alay eder gibi evlenin ve üç çocuk yapın diyor. tabi kendinin tuzu kuru, konuşmak kolay. önce gelir seviyesini yüksel, insanlar bi nefes alsın, yaşam kalitesi artsın, sonra çocuk yapın dersin. ülke bu vaziyetteyken doğmayan çocuk şanslıdır. üç çocuk isteme sebebi, yakın gelecekte nüfusun avrupa ülkelerindeki gibi yaşlanacağıdır. insanlar geçim sıkıntısından, hayat şartlarından yaşamaktan zevk almaz olmuş, ruh sağlığı bozulup kendi çocuğunu öldürüyor insanlar. her aklıma geldiğinde başbakana küfür edeceğim.
(bkz: hemen evleniyorum)*
altı boş tavsiyedir. çok istiyorsa bunu ücretsiz izin süresini uzatmalıdır önce. söylemek kolay.
4 4 4 ü özetler.
tayyeep bana garı bul allahsız.
(bkz: sozluk bana kari bul ulan allahsiz)
ülkede evlenir evlenmez ev kurmak ve düğün için yapılan harcamaların finanse edilebilmesi için yüklü kredi borçlarının altına giren vatandaş sayısından haberi olmayan şahsın bol keseden üfürmesi.

neyse, remiz abi'ye söyleyelim de evlenecek gençlere de göndersin bir 20-25 değil mi ama?
ilk önce sosyal devletin gerekliliklerini yerine getirip sonra tavsiyelerde bulunması gerekir. 3 milyon civarında işsiz,1 mlyon civarında açlık sınırında olan vatandaş , 10 milyon civarında asgari ücret ile çalışan insanların yaşadığı bir ülkede 3 çocuk yapın ve evlenin söylemleri pek akla mantığa uygun söylemler değildir. Burada ki alt metni anlamak önemlidir.
el attığı nice konulardan sonra artık şaşırılmaması gerekendir.

insanların en özel konularına , sadece kişiyi (bkz: kürtaj) veya ikili ilişkilerde rol alan kişileri ilgilendiren şeylere (bkz: en az üç çocuk) bile karışan için evlilikmiş falan az gelir.

psikolojik etkilerini o yaşayacaksa kürtajı kimse olmasın, veya 3-5 çocuğa o bakacaksa herkes bilir çocuk dünyaya getirmeyi.

çocuk yetiştirme asıl mesele, onun istediği gibi seri üretim değil !
insanların evlenmesi bir başbakanın meselesi olmamalı, ekonomi yüzde bilmem kaç büyüdü zırvaları ile.

edit:isteyen özel hayatını kafasına göre şekillendirir. kimsenin yaptıklarının değerlendirmesi ona kalmadı.
kimsenin günahlarının da hesabını tutacak olan da o değil.