bugün

aha buldum hayatımın aşkını, çok sevicem onu, gezicez tozucaz fantezileri kurulurken bir şekilde kursakta kalan, oldurulamayan aşktır.
aşık olunarak başlanılan ama beklentilerin zamanla karşılanmaması sonucu gelinen son.
insanın gelecekle ilgili ümitlerini azaltan,özgüveni bocalatan hadiselerdir.sık sık olmaları durumunda kişinin "acaba bende bi sorun mu var?" demesi kuvvetle muhtemeldir.ama bilin ki sorun kimsede değildir,bunlar yaşanması gereken,aslında her seferinde daha bir olgunlaştıran başarısızlıklardır,her insan yaşayacaktır zira.
yıldızlarla birebir alakalı durum. bazen karşınıza üst üste sevgili olma potansiyeli olan kişiler cıkar aralarında eleme yaparsınız. bazen de 1 sene o potansiyele yakından uzaktan erişememiş kişi bile cıkmaz. sevgiliye bereket gelmiştir ama sadece biri o sevgili olacaktır o lili lili karemala sepeti denir biri seçilir, diğerleri reddedilir ama seçilen kişi bir süre sonrayüzünüzü kara çıkarır ve sonuç: dıııtttt yanlış cevap seneye şansınızı bir daha deneyin güle güle.
(bkz: beni begeneni ben begenmem benim begendigimse beni)
girdiğiniz mağazadaki satıcı kıza yazılmak en başta gelir. meslek icabı her erkeğe şirinlik yapar hatunlar. her seferinde de eblehleşilir. alışveriş bittikten sonra unutur sizi yelloz. ayıp be, ümit vermeseydin bari.
uçan bir kuşun duvara çarpması gibidir başarısız aşk denemeleri. insanın kolunu kanadını kırar. Tam aradıgım insanı buldum dersin ama olmadık bir şeyden dolayı biter gider insanın içinde bir acı bir hüsran kalır. belki benden dolayı bitti diye söyleniriz ama elimizde yapacak bir şey kalmamıştır. o artık gitmiştir bizdende bazı parcalar alarak belki bir gün geri döner olmaz mı?.
sonunda başarı sağlanacak denemelerdir.
(bkz: izliyoruz)
(bkz: tulbentustundesakiz dan inciler)
iclal aydın - tuna kiremitçi .
kanımca herzaman ilk askınız böyle sonuclanır, daha sonra tecrübeler edindikce daha düzgün bir iliskiye dogru gidersiniz.*
başarısızlık geri çekilmek ise; evet, gerçekten de başarısız aşk denemeleridir.
tavan aralarında küflenmiş sararmış aşk mektupları,
en okunmayan kitabın arasına kurutulmaya konmuş
yapayalnız bir gül,
küflenmiş arzular, kurumuş hevesler,
aşk için heyecanlanmış sarhoş nefesler.
ve sonuç...
her seferinde keşke diye başlayıp
amalarla biten başarısız aşk denemeleri...
denenmişse tamamen başarısız sayılamaz aşk, başarısız aşk hiç denenmemiş olanıdır. çok sevip de söyleyememek, bir türlü ona kendini yakıştıramamaktır. gerçekliğin bıçak gibi vazgeçiren bir takım dayatmalarına boyun eğmek ve çıldırmamak için teselliyi ancak bir rüyanın müjdesinde bulabilmektir.
birini hayatinin ve kalbinin tam orta yerine kabul ettikten sonra, o birinin her seferinde seni yolun tam orta yerinde birakmasiyla ortaya cikan talihsiz denemelerdir. "ask" zaten bu yuzden "zordur" ve cogu husran dolu iliskiden sonra "yoktur". birkac denemeden sonra fazla zorlamamak gerekir. zira bu denemeler insani yorar, yipratir.

"ask"siz hayata hizlica bir geri donus yapilmalidir. hayat oyle daha guzel.
başarısız aşk denemesi yoktur, bir sonraki aşk için daha ilerletilmiş staj vardır, staj bitip diplomayı aldığınızda artık evlisiniz demektir.
her aşk biterse -ki bitmeye mahhkumdur-her deneme bir başarısızlıktır.
sonunda platonik aşka dönüşen denemelerdir.
AŞKIN OLMADIĞINI ANLAMAK iÇiN GiRiŞiLEN TEŞEBBÜSLERDiR. iNSAN YANAR YAKILIR NEDEN OLMUYOR DiYE SORAR KENDiNE DEFALARCA. BU SEFER HAYATIMIN iNSANI BULDUM GiBiLERiNDEN ŞEYLER SÖYLER HEP. YALNIZ HAYATININ iNSANI OLAN ŞAHISLARIN HAYATININ iNSANI DEĞiLDiR BiR TARAF. BiTMEK ZORUNDADIR. BiR GÜN ASLINDA AŞK DiYE BiR ŞEYiN OLMADIĞINI ANLAR AŞK iNSANI. ÖYLE DEMEMiŞ Mi ZATEN ÜNLÜ BiR DÜŞÜNÜR. EĞER AŞKI HiÇ iŞiTMEMiŞ OLSAYDI HiÇ AŞIK OLAMAYACAK iNSANLAR OLACAKTI DiYE.

SIRADAKi ŞARKI TÜM AŞK MAĞDURLARINA GELiYOR; BOŞVER BOŞVER ARKADAŞ BAŞKA BULURSUN..
- seni seviyorum

+ inanmıyorum

- neden?

+ ne sen birini kendinden fazla sevebilirsin ne de ben en fazla sevilen taraf olmaktan vazgeçebilirim.
böyle sazan gibi atlarsanız olmaz tabii... *

görsel