bugün

özgürüm desemde isimli parçası ile bilinen daha doğrusu bilinmeyen rapçi.
ikilem sergisi, kırık kanatlar ve proleterya isimlerinde üç albümün sahibi olan rapçi. üretken bir rapçi ancak bu sürerlilik içinde kalitesinden ödün vermemiştir. az biraz rap seven kişilerin dinleyebileceği biri. tavsiye edilir.
manevi göz, kalp gözü anlamınada gelir eski türkçe.
mecaz olarak; ileriyi görme, algılama yetisidir.
başarmak'ın emir hali .
son albümü idealist'i piyasaya sürmüş rapçi. ilginç featuring listesiyle dikkat çekmiştir. zira, albümde birbirleriyle dargın rapçiler, kırgınlıklarını unutup türkçe rap için başar'a destek vermişlerdir.

Başar - idealist

01. Başar - Intro
02. Başar - Sen Martıya Ben Rüzgara
03. Başar feat. Salt Empoze - Her Defasında
04. Başar - Deniz vs Deniz
05. Başar feat. Yener - Ölüme Beş Kaldı
06. Başar - Ölüm Bu Şarkı
07. Başar feat. Saian - Mitralyöz Etkisi
08. Başar - Yorgunum
09. Başar feat. No.1 - Yavaşla!
10. Başar - Efendi
11. Başar - Interlude
12. Başar feat. Sansar - Toplarım Valizleri
13. Başar - Son Gecem III
14. Başar feat. YasminAnti - Yardıma Muhtaç
15. Başar - Killa Muhtıra
16. Başar feat. Rapozof- Müziklerin Efendisi
17. Başar - Kalk Tekrardan
18. Başar feat. LT & Tazii - Geri Ve
19. Başar - Peşinden Gelemedim
20. Başar feat. Pit10 - Ne Dağlar Ne Denizler
21. Başar feat. Kaplan - Gel Hadi Saldır
22. Başar feat. Sessiz Apo & LT & Seyyah & EM & Yehso & Rapizm Çağla - Ekip Hazır
'basar':
çift anlamlı bir sözcük. ilk anlamı: 'Göz' ve mecazi anlamda önceden de yazıldığı gibi 'ileriyi görme, algılama yetisi'. ikinci anlamıysa 'Merdivenin ayakla basılan yüzeyi'.
ulaşmak istediği hedefine emin adımlarla yürüyen ve bu yolda bir çok selefine göre güzel işler çıkaran rapçimizdir.

minaharker tavsiye ediyor:

(bkz: yas duvarları)
basmak sözcüğünün geniş zamanlı hali.
ismin fıtrata etkisine binaen yapılan bir araştırmanın sonucuna göre %87.6'sının eşcinsel olduğu belirlenen isim. geriye kalan 12,4'lük kısım da gizli escinsel imis.

hasılı, oglum ibne olmasın diyorsanız bu ismi vermeyin.
gülerim bu lafa... benim adım başar ama eşcinsel değilim, sadece fetişistim. ayrıca eşcinsel olsam ne olur onu anlamadım. biraz kaos/gl falan okuyun derim mankafa beyin kimyası bozuk insanlara. yeşiller diye bir parti adı duydunuz mu diye sokarım akabinde (pardon kızgınlıkla yanlış yazmışım, doğrusu sorarım olacaktı). (bkz: kaos/gl)
Trabzon ilinin Maçka ilçesine bağlı bir köydür..
arabesk değil damar rapçisidir. ama çakmalardan değildir, esaslı şarkıları vardır abimizin.
güzel işler yapabilen sancak'ın yaptığı sitili ilk yapanlardan biri olan rapçiydi. artık bıraktı bu işleri ekmek parası için çalışıyor. * özledik lan başar bir parça yapıp veriver internete.

böylede güzel sözleri vardır.

--spoiler--
Bi dakka dur be artık dinle sesim direkde yapışa durdu
Bedeni kamçıla bu dertlerimle mahkeme
Muhakemem mi vardı sende sorgu denizi gel gitme
Sancı girdi bende yalnızım yürek tetik de
--spoiler--
güncel Önemli Başlıklar