bugün

julio iglesias ile avrupa turu yapmış oyuncu.
fettan bir rolde karşımıza çıkmıştır yaprak dökümünde.
yaprak dökümü adlı dizinin, "ferhunde" karakterinden sonra iki numaralı kötü kadını.
Aynı zamanda ekonomist imiş, kendileri...
son zamanlarda tv lerin en kışkırtıcı yüzüdür.
penelope cruz, rihanna ve audrey tautou karışımı bi görüntüye sahiptir kendileri. ama hiçbirine benzemez ve dudaklarından olsa gerek, inanılmaz yapay bi görüntüsü vardır. tv8'de tam olarak ne üzerine olduğunu anlaymadığım bi program sunmuştu bir ara... en son seda sayan'ın sabah programına çıkıp "holywood'da ben olsam penelope cruz olmazdı" gibi şuursuz cümleler kurmuştu, işte o anda düştü gözümden...
sağ kolunda bir dövme vardır. makyajla kapatmaktadır.
17 Haziran 1977 Ankara doğumlu.
Marmara Üniversitesi Ekonomi bölümü mezunu.
Bugüne kadar oynadığı dizi ve filmler ise şunlar: sürgün hayatlar, Nekrüt, Yaprak Dökümü, Geniş zamanlar, O kadın, Hacı, Gizli patron, Naciye'yi kim sevmez, Şifre, gece yürüyüşü, Bir dilim aşk, gurbet kadını, Canım kocacığım, derman bey, Hırsız, Nilgün, Fırat, Çılgın Bediş.

Başak Sayan 1977'de asker baba Sözer Sayan ve Almanca öğretmeni anne Latif Sayan'ın ilk çocuğu olarak Ankara'da doğdu. Çok erken yaşlarda oyuncu olmak istediğini söylemeye başladı. Ailesi geçici çocukluk hevesi sanarak desteklediği bu hayallerine daha sonra karşı çıktı. istanbul'a gitmesi istenmedi hatta zorla geri Ankara'ya götürülmeye çalışıldı ve direnince yalnızlığa ve sonunda da parasızlığa mahkum edildi. Ama bu durum onu yolundan döndürmeye yetmedi. Oynadığı Fırat dizisinden sonra yapmak istediği tek işin oyunculuk olduğuna karar veren Sayan, bu düşüncesini 2000'li yıllardan sonra hayata geçirmek için yoğun çaba harcadı.

Klasik müzik hastası olduğunu, film ve müzik festivallerini kaçırmadığını, sahaflarda dolaşmaktan keyif aldığını söyleyen Sayan'ın en büyük zevki bulutlu, puslu ve yağmurlu havalarda elinde şemsiye ile kitapçıları dolaşmak. Tapınma derecesinde sevdiği Tolstoy'un kendi zamanını, bugünkü okuyucunun zamanıyla eş zamanlı kılabilme yönünü beğenen Sayan'ın meslekdaşlarının çoğunun aksine 6 bin kitaplık geniş bir arşivi var.

Bugüne kadar adı Emre Kınay, Güneri Civaoğlu, Ahnet Hakan, Serdar Şınlak ve Alp Nuhoğlu gibi bir çok tanınmış kişiyle aşk dedikodusuna karışan Sayan'ın en ilginç dedikodusu ise Papa Benedict ile aşk yaşadığı iddiasıydı.

iki kere büyük ayrılık acısı yaşayan Başak Sayan en büyük sıkıntısının terk edilme korkusu nedeniyle ilişkiye başlayamaması olduğunu söylüyor. Ayrıldıktan sonra ölmeyi isteyecek kadar üzülen ve psikologdan yardım alan Sayan, nedenini 5 yaşındayken doğu görevine giden asker babası ile annesinin kendisini anneannesine bırakmasına bağlıyor.
akşam disko kralı'na konuk olacak hoş insan.
ispanyol kadınlarına benzeyen oyuncu. ya da latin mi deseydim? ispanya, zamanında latin amerika'dan çok fazla göç aldığı için, böyle biraz ikilemde kaldım.

edit: imla.
güzelden çok seksi bir havası vardır.
aptal gibi görünmeyen oyuncu, bu ülkede hem akıllı hem güzel çok az olduğu için nesli tükenme tehlikesindedir.
az önce bana "densiz" diyen,

andy warhol'un siyah beyaz fotoğraf çektiğini sanan (sunu belirtmem gerek: andy warhol siyah beyaz fotoğraf çekmedi demiyorum. fakat onun asıl amacı bu arkadaş gibi siyah beyaz fotoğraf olmamıştır. ki kendisinin andy warhol'un negatif çalışmalarını görüp bunu dediğine eminim),

bunlar da yetmezmiş gibi fotoğraf çekmeye resim çekmek diyen bir köşe yazarı.

evet köşe yazarı.
saç stilinin yüzüne cuk oturduğu sexy bakışlı hatun.
Yüzünde saçma anlamlandıramadğım bi ablukluk olan , Yaprak dökümündeki aşifte karı.
Aslında seksi biri ama ben bi kızım eheh.
Ayrıcana şu fotoğrafını çok beğendiğim , tivitır hesabı olan oyuncu :
http://www.google.com.tr/...&biw=1280&bih=931
bu hanım kız iyi güzel ve seksi evet buna bir itirazımız yok, yok da pek bi burnu büyük.
twitter'dan takip edebildiğim kadarıyla ediyorum ve çok soğuk, katı ve kendini beğenmiş yorumlar yapıyor. okan'a çıktığında da öyleydi bön bön bakmalar, soğuk soğuk konuşmalar bakışlar. değişim şart!

not: yaprak dökümü'nde kötü bir performans çıkartıyor.
dudakları dünyanın en kötü slikonu olan kadındır.
bence dünyanın en güzel esmer kadınlarından biri.
bence monica belluci'den daha güzel ve seksi.
öyle işte....
Ahmet Hakan'ın sevgilisiymiş ve Hakan'dan çocuk aldırmış! Vakit o imayla haber yaptı. Vakit için kavgada her yol meşru: http://galeri.uludagsozlu.../ba%C5%9Fak-sayan-276365/
Vakit gazetesindeki haber şöyle:
“AHMET HAKAN KÜRTAJ YAPTIRDI” iDDiASI

Kürtajı savunan yazarların da gayri meşru ilişkileri magazin basınına sık sık haber oluyor. Bu isimler arasında Hürriyet gazetesi yazarı Ahmet Hakan da var. Gayrimeşru ilişkileri ile bilinen Hakan’ın, son dönemde kürtajın bir hak olduğunu ileri süren yazılar yazması dikkat çekiyor. “Ne diye başkalarının hayatlarına müdahale etmeye çalışıyorsunuz? Kürtaj yasaklanmasın” diye yazan Hakan’ın, basında çıkan haberlere göre, metres listesi hayli kabarık.

Hakan’ın metres hayatı yaşadığı isimler arasında oyuncular Pelin Batu, Zuhal Olcay ve Başak Sayan, spiker Neşe Sapmaz, dansçı Özgül Tuncer ve süperstar Ajda Pekkan gibi isimlerin yer aldığı iddia ediliyor. Ayrıca Hakan’ın, bazı gazetecilerle de ilişkisi iddia ediliyor. Eski sevgili Başak Sayan’ın, kürtaj yaptırdığı için A. Hakan’ı “bebek katili” diye suçladığı ileri sürülüyor. Sayan, twitter’dan, “israil için bebek katili deniyor. Saddam için de.. Peki toplum içindeki bebek katillerine ne yapmalı? Yoksa her şeyi açıklayacak bir röportaj mı yapsam? Kariyer-mariyer kalmaz ama.” diye yazdı.
Cok Seksi.
murat vardar isimli bir ekonomist ile amerika ülkesinde evlenmiş dizi oyuncusudur.
Vasat kadin, tipi de tipim degil ama bana hitap ediyor.
Estetikle güzelleşmeye çalışan ünlülerden biridir.
tatili çok sever. açık ve net.

görsel
görsel

http://www.hurriyet.com.t...0410456&utm_term=post
Mürekkep Haber sitesine verdiği röportajda son kitabı Nigahdar'ın uzun uzun anlatmıştır.

Röportajın tamamı şurada: https://www.murekkephaber...nler-ustu-bir-ogreti/110/
güncel Önemli Başlıklar