bugün

insanların din,dil,ırk,toprak ..vb şeyler için birbirlerini öldürmeerinin ne kadar iğrenç bir durum olduğunu anlatan şiir mısrası.
tartışılmaz gerçektir. ve toprak uğrunda ölen varsa utanmalıdır.
kürt asıllı bir şair tarafından dile getirilmiş şiirimsi. şaşırmadınız demi?
kürt asıllı olmayanlar tarafından takdir edilen şiirin dizeleridir.
"doğada ilk kirlenmedir ülkelere bölünmesi yeryüzünün" düsturunu unutmayanların marşıdır.
"orospu çocuklarını orospu çocuğu yapan, orospu analarıdır"
yanlıştır, saçmadır. doğrusu şudur ;

bayrakları bayrak yapan üstünde ki kandır,
toprak eğer uğrunda ölen varsa vatandır.

bayrak imalatçılarının yapabileceği tek şey üstünde çeşitli motifler olan bez parçalarıdır. onu bayrak yapan şey bizim ona yüklediğimiz bağımsızlık, özgürlük ve milli ruh gibi kavramlardır. yuvaları yuva yapan mütaahit değil ( çoğu zaman ) evdeki annedir. bu anlayış insan hayatını yüceltme ve gereksiz şekilde fazla anlam yüklemeden kaynaklanıyor. benim bayrağım insin ama ben yeter ki yaşayayım, benim topraklarım düşman askerleri tarafından işgal edilsin ama ben gene de yaşayayım, benim sevdiğim insanlar yada hiç tanımadığım ama aynı toprakları paylaştığım insanlara tecavüz edilsin, hakları gaspedilsin, köleleştirilsinler ama ben gene de yaşayayım.

kimse kusura bakmasın ama ben böyle onursuzca yaşamaktansa ölmeyi tercih ederim. ve muhtemelen sadece bu sebeblerden dolayı insan hayatına kıyabilirim.
milli, manevi duygulardan yoksun. cigerini 5 kuruşa satabilecek, südü bozuk, arsız insandan bozma öz öküz ruhlunun lakırtısıdır. kürt asıllı olup, türkiye topraklarında yaşayan, götündeki donunun bile yazdığı sikindirik yazılarla kazandığı paralarla alan, bir nevi yediği kaba pisleyen hayvanın cümlesidir. sanki ayaklarından prangalanmışcasına halen neye direttiğini anlayamadığım, vatan hainidir.
kafası konfeksiyon atölyesidne üretilmiş edebiyatın ürünü.
vatan millet sakarya anlayışından yoksun söylemdir.
bayrakları bayrak yapan,
saygısızlık edenin götüne giren yapraktır.
Sanata şiire saygınız olsun bari tamam milli değeriniz yok ama kalıplamış bir dize hakkında böyle tahrifat kabul edilemez!
bayrakları bayrak yapan bayrak imalatçılarıdır. kumaş, eğer uğrunda diken yoksa tekstil fabrikasına satılır.
saçmaladım.
Ne diyon aq ya.
bayrakları bayrak yapan, bayrak imalatçılarıdır,
toprak; eğer uğrunda ölen varsa utanmalıdır.