bugün

görüldüğünde uzaklaşılması gereken insan.
görüldüğünde hiç bir şekilde panik yapılmaması gereken insancıklardır. çünkü kadınlar insan yemiyorlar ki neden uzaklaşacaksınız.
benimdir..

herkes kadar surucu, herkes kadar ehliyet alabilme yetisine sahip yurdum insanidir..

ne vardir bunda ne vardir!
istanbul trafiğinde lavukların tacizine uğrayan sürücüdür.
bayan sözcüğü bir önad olarak kullanılamadığından hatalı bir tamlamadır.
ön koltukta otururken, "bak bakalım arkaya biri geliyor mu?" deyip insanı şoka sokabilen**; aynaları sadece makyaj yardımcısı olarak görebilen insanların bulunduğu grup.
altında yazılanları okurken trafik magandasını girdiği entry'den teşhis etmenin en kolay olduğu başlıklardan biridir.
kırmızı ışıkta ruj sürendir.
(bkz: bayan sofor andi)*
araç kullanmayı çok zor bir şey sandığı için direksiyona geçtiğinde uzay mekiği görmüş gibi şaşıran ve korkan; trafiğe çıkamayan, çıktığında sorun yaşayan sürücüdür * *
trafikte dolaşan canlı bombalardır. siz ne kadar iyi kullanırsanız kullanın, o sizi beklenmedik bir anda bulacaktır. *

şaka bir yana. bayan sürücülerin çoğu arabayı iyi kullanamazlar. çünkü sürekli tedirginlerdir. panik halinde kullanırlar arabayı. önlerine en ufak bir şey çıkarsa kaza yaparlar. hatta yanılmıyorsam balıkesir'de bir bayan sürücü, park halindeki 2 araca çarpıp, 3.aracı dereye sürüklemiştir. ama kazadan sağlam çıkmıştır.

tedirginlerdir demiştim. örnek verecek olursak; bir gün ekmek aldım, eve gidiyorum. bir çocuk birden yola fırladı, gelen arabanın altında kalacakken sürücü frene bastı. sürücü bir bayandı. baktım ağlıyor.* ağlamasının sebebi, her an kaza yapacağım psikolojisiyle kullanmak. sinirler geriliyor, geriliyor, birden boşalıyor işte.

efenim. aracı rahat kullanın, kaza yapmayın. hadi yapın, bize çarpmayın.

iyi günler.
trafikte araç kullanan bayandır.
bay sürücüler tarafından dikkatsiz yada heran kazaya mahal verebilecek gibi değerlendirilseler de aslında dikkatli ve sakin sürücülerdir.
*bayan bir sürücünün yeşil ışığın yanmasına 4 saniye varken kornaya abandığını,
*elini camdan çıkarıp ana avrat düz gittiğini,
*trafikte boşalan kutu gibi yere yönelip "şuraya gireyimde sıyrılayım şu hengameden" düşüncesiyle trafiği katlettiğini göremezsiniz.

nerde anlayışlı, sabırlı, kibar olma yetileri. biraz anlayış. heran karşınıza "yürüsene abla ne bekliyon" diye hönkürerek çıkabilecek canavarlar varken, insan ister istemez gerilir.
sürücü koltuğunu direksiyona ne kadar yaklaştırlarsa; o kadar yola hakim olacaklarını sanırlar. sanırsın göğüsleriyle korna çalacaklar. *
karşısındaki kişiyi bayıltan sürücü.
sollamanın imkansız olduğu dar bir yolda kağnı gibi giderek sizi sinir hastası edecek bir vakadır bayan sürücü.
çarpmak üzere oldukları birini gördüğünde çığlık atarak direksiyonu bırakabilirler. *
şoför koltuğunda oturan dişi insan kişisidir.
türkiye'de sürekli olarak aşağılanan insanlardır. otobüs, dolmuş ve kamyon şoförleri tarafından sıkıştırılırlar. 3-5 kanı kaynayan oğlanın doluştuğu bir arabayla yan yana kırmızı ışıkta durduklarında egzoz patlamatma seanslarına maruz kalır, kendilerine mütemadiyen hava basılmaya çalışılır.

altmışlı yılların yabancı sinemalarına bakın... kadınlar her daim direksiyonda. camdan kolunu başını çıkartıp bağıran, onu geçtim selektör yapıp bakışlarıyla taciz eden angutlar yok. kadınlar aynı anda 10 işi yapma becerisine sahip varlıklar. rahat bırakılsalar bu işi de gayet güzel yaparlar ki yapanları da yok değil. bayandan bayana da fark vardır tabi.
* *
ne zaman nerede ne yapacakları kestirelemeyen sürücüler arasında birinci sırada bulunurlar..iki kere bana çarpmalarından son anda kurtulduğum için dua ediyorum.ve bir uyarı ne zaman nerede ve hareketli yada hareketsiz olsun bir kadın sürücü görürseniz o ortamdan acil uzaklaşın..hee şu da var çok iyi araba kullanana bayan sürücüleri tenzih ediyorum bu yazdıklarımda.
dikkat dağınıklığından ve biraz da mekanik hareketlerin kadınlar azor gelmesinden kaynaklanan sürüş hatalarını bol bol barındıran sürücülerdir.

içlerinden çok azı bu gruba dahil edilmeyebilir fakat kadınların çoğunda dikkat sürüş ve yoldan başka herşeye dağıldığı için tehlikeli sürücülerdir bayanlar.
çabuk heyecanlanma olayı sie babaşka bir durum. yahu bir fren bir debriyaj basacaksın duracak ama sen ellerini iki yana açıp çarpcaz diye bağırırsan tabi çarparsın! *
kadınlara sürüş dersini birincil dereceden akrabaları vermemeli. koca, kardeş, baba ve hatta sevgililer de bu gruba girmeli yoksa ülkedeki kalp krizi ve asabi hastalık sayısı hızla artacaktır...

elbette içlerinde çok güzel kullananlar var. benim bildiği 2-3 bayan değme şoförlere taş çıkartırlar. ama nadir bir durum. sabri'nin isabetli orta yapma olasılığı kadar az.
karsisina kaskosuz cıkılmamalidir.
tek bayan şoför tanırım oda burcu çetinkaya. geri kalanlarının fıs olduğu sürücü kategorisi.
Çoğunluğunun sürücülüğünü iyi bulmasamda, ülkemizdeki istatistiklere baktığımızda ölümle veya yaralanmayla sonuçlanan ciddi kazaların erkek sürücüler tarafından yapıldığı da bir gerçektir.
yüzde sekseni ehliyeti araç sürmek için değilde,
-kız senin ehliyetin var mı?
sorusuna
-var tabi.
demek için alan sürücüdür.
yüzde sekseni ehliyeti araç sürmek için değilde,
-kız senin ehliyetin var mı?
sorusuna
-var tabi.
demek için alan sürücüdür.
trafikte başa gelebilecek en kötü şeylerden biri.