bugün

digital illusions tarafından hazırlanan, 2010 yılında çıkacak battlefield serisi oyunu.
teaser'ı yayınlanmış, pc'de 64 kişilik, konsollarda 24 kişilik serverların olacağı, single senaryosunun olacağı, co-op desteğinin olacağı, bf2'deki gibi uçakları kullanabileceğimiz gibi bilgilerin yavaş yavaş açıklandığı oyundur. mart ayında daha çok bilgi yayınlanması beklenmektedir. ve yapımcıların dediklerine göre gelmiş geçmiş en iyi bf serisi olacakmış. oyun 2011 sonbaharlarında çıkacakmış...

teaser için;

[null http://www.youtube.com/watch?v=wOR1OrDyQ9M]
hikaye'nin bir kismi "kürdistan" da gececekmis. zaten oyunu pek sevmezdim, böylelikle iyice gözümden düstü.
oyun dünyasında büyük sükse yapabilmek için eli yüzü düzgün bir single player campaigne de ihtiyacı olduğu gerçeğini gören digital illusions'ın son trailera göre şehir ortamında ve dar sokaklarda da geçecek bomba bir campaignle geldiği gözlenen oyun. çıkış tarihi sonbahar 2011.
mart ın 16 sında 2. gameplay videosunu yayınlayacak oyun. silah tepkisi, ışıklandırma, animasyonlar çok güzel görünüyor.

http://www.gametrailers.c...line-battlefield-3/711134

xp de çalışmayacak, dx11 ekran kartı isteyecek.
bilgisayara daha geniş, konsola daha kısıtlı olanaklar tanıyarak konsolculara "yerinizi bilin!" mesajı verecek olan; digital illusions tarafından yapımı, ea tarafından dağıtımı gerçekleştirilecek olan efsane battlefield serisinin şimdilik en güncel halkası.

kişisel yorumum ise, sırf bilgisayar oyuncusunu olması gereken yerde, konsol oyuncusunun üzerinde tuttuğu için bile gözümü kırpmadan steam'den satın alıp savaş alanlarının tozunu attırabilirim.

konsolcular! first person shooter'lar bizim işimiz, sizin değil! bugüne kadar size iyi bile davranıldı! g.tünüz kalkmasın!*
şimdiden merak uyandıran bir oyundur. 2011 yılının 2. yarısında çıkması bekleniyor. modern warfare 2 kadar iyi bir grafik görmesemde haksızlık yapmayıp alınabilecekler listesine koyduğum oyundur. sağlam bir campaign olduğu söylenmektedir.
30 mart 2011 de çıkacağı söylenen oyun. trailer'ı beni heyecanlandırdı mı? aşırı derece.
trailerı ile bunu oynatacak pc elimde olmadığında ağlasam yeridir diye düşünüyorum. ancak abimde ps3 ve 5.1 hi-fi sistem olduğundan dolayı çıktığı gibi oyunu alıp abimlere bazı bazı kapağı atabilirim.
fault line serisi 2. videosunda rpg ile bir hotelin yarısının yıkılabildiğine şahit olunan oyun. frostbite sağolsun, eheh.

o değil de 3. videoda urban fight atmosferini geçtim son karelerdeki helikopterden aşağıya mermi yağmasına mest oldum. herifler resmen ağlatacak bir oyun yapmışlar. çok ses getirir bu oyun campaigniyle de.
single player modu nispeten daha uzun olacak olan oyun; haber link
cod'a yaklaşmaya başladığı düşünülen oyundur.
Henüz tam anlamıyla inceleme fırsatım olmadı ama aldığım duyumlara göre oyun haritaları biraz daha ufak gelmeye başlamış oyunculara. Grafik yönünden kendini aşmış zaten ona söz söylenemez ama baştada denilen gibi biraz Call Of Duty tarzına dönmeye başlar gibi olmuş oyun. Taktik çok az da olsa geri plana itilmiş gibi gösteriyor kendini şuan. ileriye doğru görücez oyunun nasıl görüldüğünü.

Battle Field 2 serilerinden birini oynadıysanız zaten 3'ü oynamak için can atıyorsunuzdur. Battle Field serisi şuana kadar benim karşılaştığım en iyi savaş similatörlerinin * ev sahipliğini hatta acentalığını yapar artık demek istediğimi siz anlayın...
zaman zaman battlefield 2 multi oynamaya devam eden bu bünyenin sabırsızlıkla beklediği oyun.
artık çıksa oyunudur. arkadaş hadi be.
türkiyeye dönünce crysis 2 den sonra download sırasında 2.sırada olan müthiş görsellikte bir oyun.olmuş oyun.
türkçe çıkacağı söylentileri olan ve ea support servisi tarafındanda buna benzer açılamalar yapılan, pc,ps3,xbox360 için çıkacak fps türü oyun. genel bilgilere değinecek olursak; geliştirici stüdyo dice, yapımcı ve dağıtıcı ise electronic arts olacaktır. dice'ın geliştirdiği frostbite engine2 oyun motorunu kullanan oyun ayrıca fifa 10/11 de kullanılan fizik motorunuda içerecektir. frostbite motorunun en önemlisi özelliği tabiki görsellik ve yıkılabilir çevre. 4 kişilik co-op hikaye bölümünü destekleyeceği, ayrıca multiplayer bölümünün pcde64 konsolda 24kişiye kadar çıkabileceğide söylentiler arasındadır.
ayrıca 12dklık uzun traileri yayınlamaları için facebook sayfasına bir milyon beğeni bekliyorlar.

https://www.facebook.com/...ld?sk=app_205494772808486
an itibari ile 12dklık trailerı yayınlanan oyun. oyunda ise karşımızdaki terörist grubun, bazen türkçe kullanması, türkçe kelimeler geçmesi garip.
12 dakikalık trailer'ının son anında adamı ürküten oyun. tırstım lan. ne yalan söyliyim.
http://www.sosyalmedyahaber.com/call-of-dutyye-alternatif-olarak-battlefield-3/
12 dakikalık nefis trailer ' ı ile şimdiden gönülleri fethetmiş olan oyun . efektler gerçekten de inanılmaz , tüm detaylar çok gerçekçi . ayrıca oyunun müzikleri de oyun kadar damga vuracak gibi görünüyor .
12 dakikalık trailerda türkçe konuşmaların dikkat çektiği oyundur.
cod'a yaklaşmamş cod'u sikip atmış arkasına dönüp bakmamış bile.
senaryosuyla ve graafikleriyle kısacası hiçbir şeyiyle modern warfare 3 e yaklaşamamış basit bir oyundur. modern warfare 3 rahat bir eline verir. bu oyunu bu kadar öve öve bitiremeyenler, coddan daha iyi diyenler inşallah modern warfare 3 piyasaya girdiğinde ne kadar çok satış yaptığını gördüklerinde de bakalım konuşabilecek mi? cod u sikip atmış he? onun için cod çıktığı gün satış rekorları kırıyor. ben battlefield ın daha grafikten başka başarısını göremedim. senaryo olarak kötününde kötüsü bir oyun.

not: grafikler ve senaryo itibariyle bariz call of duty senaryolarının araklanıp hazırlanmış olduğu bir oyunudur.
o değilde sonunda türkler olarak terörist te olsak bir oyuna girebilmeyi başardık

(bkz: reklamın iyisi kötüsü olmaz)
güncel Önemli Başlıklar