bugün

bu başlığın açılmamasına şaşırdığımı tüm sözlük ahalisine bildirmekten şeref duyarım. Nasıl açmazsınız lan. Hem de google a baticon yazınca ilk sırada uludaa sözlük çıkıyor. Ayıp yahu.

Doktor olmadığımdan mütevellit tanıma gel şimdi. Hastane kokusu diye tabir edilen kokunun kaynağıdır. Evet bütün hastane, ameliyathane vs yerler baticon kokar. Kardeşimin bir şişe baticon u salon halısına dökmesi sonucu ev bir ay hastane gibi kokmuştu. Ama çözememiştim. Sonra baticon denilen ilaçla tanıştırıldım doktor amcalar tarafından. Kapağını açtığım an tüm hastane her ayrıntısı ile gözlerimden geçti. Oradan beridir biliyorum. TÜm hastane baticon kokar.

Yaraları dezenfekte ederken, yara tedavi ederken kullanılan bir tür kırmızı ilaç. Her boka kullanıyorlar. serum mu bitti hastanın tak baticonu kullan yani o derece.

ilaçtır. Ama güzel bir ilaçtır. Mikrop kapmayın baticon kapın.
tendürdiyotun kankasıdır. hatta aynı şey bile olabilir, emin değilim.
(bkz: batikon)
Tendürdiyotun tıp alanında kullanılan adı. Bildiğiniz tendürdiyotun kendisi.
Pansumanlarda kullanılan bir çeşit mikrop kırıcı. Kendisini inatçı leke diye de tabir edebiliriz. Her evin, okulun, iş yerinin ecza dolabında bulunması gereken hede.
güzel bir kokusu olan ilaç.
ayarını kaçırdın mı elini ayağını kınalı kuzuya çevirir. sonra uzun zaman dolanırsın ortalıkta kına gecesi bedavacısı gibin.
Merhem formunun nasıra iyi gelmesi umulmaktadir.
omfalit denen allahin belasi bir rahatsizligim vardi. surup sanip 2 ay bunu icmistim.
birisi de çıkıp yazmamış senelerdir.

(bkz: batticon)
güncel Önemli Başlıklar