bugün

ozelikle geri kalmis ve cinseligin engelendigi bolgelerde cok buyuk ahlaksizliklara yol acan bastirilmis duygulardir.
turkiye benzeri toplumlarda yaygin olan durum. lakin diger toplumlardaki cinsellik anlayisinin da ne kadar saglikli oldugu tartisilir. hic bastirilmamis cinsellik de bastirilmis cinsellik kadar sagliksiz olabilir.
türkiyede toplumsal baskıyla birlikte gelen kısıtlamalardandır. cinsel istekler cinsel dürtüler cinsel ihtiyaçlar toplum gereği bastırılmıştır daha yeni yeni anlamaktayız cinselliğin bastırılmaması gerektiğini sonra gazetelerde haberlerde damacana mı dersin ufak küçük çocuklar mı dersin hepsinden görüyoruz sonra da bu pislikliği yapan adamlara küfür ediyoruz iyi de kardeşim adam ihtiyacını karşılamaya çalıştığında sen ayıplamadın mı onu sen dışlamadın mı o adamı.
(bkz: sigmund freud)
genellikle türlü korku hikayeleri ile bezenen sözlerle kulaklara küpe edilmiştir. Korkunun doğurduğu bastırılmış istekler de ileri de daha büyük sorunlara yol açarak insanların hem kendi sağlıklarını hemde bastırılmış cinsellik dürtülerini dışa vurduklarında yaptıkları nedeni ile etrafındaki bir çok kişinin sağlını da etkilemektedir.
çok bastırıldığında yüze patlayabilecek cinselliktir.
insanı karşı cinsle ilgili saldırgan ve öfkeli tutumlara sürükleyebilendir. zararlıdır.
cinselliğin tabu sayıldığı, geri kalmış toplumlarda meydana gelir. çocuklara has her şeyi öğrenme isteğiyle sorulan sorular ya anne ve babanın şamarıyla ya da dedenin korkutucu sözleriyle cevapsız kalır. çocuk da hakkında bir şey bilmediği cinsel meraklarını çaresizce bastırır. evlilik çağına geldiğinde de hiç bir karşı cinsin elini dahi tutmamış yurdum gencine eğreti gelinler tutulur.
türk erkeklerinde sıklıkla görülen düşük bel pantolondan don lastiği dışarı fırtlayan hatuna ağzından salyalar akıtma davranışı; doğu ve güneydoğuda sıklıkla görülen ensest ilişkiler bastırılmış cinsel arzuların ana nedenidir.
muhafazakar kesimde sıklıkla görülen bir hastalıktır.
muhafazakarlarda cinsellik kapalı bir kutu gibidir.
halbuki gayet normal olan cinsellik sürekli bastırılır, ayıp gibi görülür.
bu da ilerde bir çok sorunu beraberinde getirir.
bunların başında cinsellik açısından sağlıksız kulaktan dolma bilgiler, yanlış yönlendirmeler, pedofili gibi yanlış cinsel sapmalar görülebilir.
orta doğu coğrafyasında virüs gibidir.
bir yerde taşacaktır. ülkemizin bu mevzuda örnekleri çoktur.
çeneye vurur.
Türk ergen ve gençlerinin en büyük psikolojik sorunu. Kızlar cinsellik konuşmaktan kaçar, erkekler de aksine ağızlarından cinselliği düşürmezler evlenene kadar.
insanın doğal ihtiyacı olan cinselliğin ar namus adı altında bastırılması durumudur. bunun sonucu olarak toplumda sapıkların türemesi kaçınılmazdır * * . bu açıdan bakıldığı zaman aslında cinselliği bastırmak da en az açık seçik yaşamak kadar ahlaksızlık kaynağıdır.
türk halkı nın çok iyi bildiği bir olgudur.

"sen türk diyilmisinkieeeee" diye hemen parlayacak dallamalara özel not: maalesef tc vatandaşıyım bu ülkede doğdum, büyüdüm ve kabul ediyorum ki o bastırılmışlık hepimiz de olduğu gibi bende de var. bu ve diğer tüm sebepten ötürüdür ki, allah benim milletimi bir kez daha helak etsin inşallah.
En tehlikeli durumdur. Gidin sevişin demiyorum ama ne kadar çok bastırırsanız patlamasını o kadar büyük yaşarsınız.
yozgat'da bolca bulunandır.
bastırılmış cinsellik üzerine bilimsel araştırma yapmaya falan gerek yok aslında :

"Dolu çuvalın ağzını sıkarsan 9 yerinden patlar."
- Dedem
ülkemizin en büyük sorunu ortaya çıkması ise ya çocuk istismarı yada taciz ve tecavüzle olur.
hükümet döneminde ısrarla artmasına neden olunan durum.. toplumun yarısı böyle yaşıyor ve bunların çoğuda sapık çıkıyor.
Kıstırılmış insanlik.
Nedeni kızların vermemesidir. Bence devlet zoruyla her kız ayda 1 erkekle yiyiştirilmeli yoksa bu sapıklıklar bitmez.
Bence cinsellik kişinin o zaman ki ruh haline bağlı bir istek. Yani kafada çok büyütülür ve çıkmaza gidilir. Aslında evlendikten sonra bu eylemi yaparken eskisi gibi istek olmaz durulma noktasına gelir çünkü bir zamandan sonra ve eskiye dair o açlık unutulur gider. ileride anlayacaksınızdır.
Güzel duygudur. Arzu edilen şey elde edene kadar güzeldir. Elde ettikten sonra eskisi gibi kıymeti olmaz. Tecrübeyle sabittir.
sosyal medya platformlarında** karşı cinse atılan "külodun ne renk?" ve "göğüslerin kaç beden?" mesajlarının altında yatan ana etkendir.

edit: bir sapığın bir kadını taciz etmesi için o kadının orospu olmasına gerek yoktur. sapığa sapık diye namuslu insanları taciz ettiği için denir. kalın kafalı yazarlar için yaptım ki bu açıklamayı, özel mesaj kutuma bu entrynin adresiyle gelip mal beyanı vermesinler.
güncel Önemli Başlıklar