bugün 779 başlık

basketbol tarihine geçmiş unutulmaz sözler

1. 9 3
    rudy tomjanovic'in tüm söylentilere rağğmen 2. şampiyonluna ulaştıktan sonra yapmış olduğu açıklama;

"Bir şamiyonun yüreğini asla hafife almayın"

michael jordan son saniye 3lüğü ile Bulls'u tekrardan şampiyon yapmıştır. Herkez sevinirken jordan kafası önde bir şekilde oturmaktadır. haberciler mikrofonu jordan'a uzatmıştır.

H- ne hissediyorsun jordan.
    j- (kafasını kaldırmıştır. Ellerini iki yana doğru açarak.) "Daha ne yapabilirim ki" demiştir.
  2. 4 4
    o hareketi ikinci kez deneyecek kadar cesur olacağını düşünmemiştim. (micheal jordan)
    ve iverson doğdu.
  3. 7 6
    "basketbol el ile oynanan bir ayak oyunudur." hakeem 'the dream' olajuwon.
  4. 4 3
    "bir takim point guard'i kadar konusur." ismet badem *.
  5. 8 8
    i love this game.
  6. 7 7
    murat kosova: memo, sakalidis'i denize döktü. (akabinde izleyicilerden özür dilemiştir)
  7. 7 2
    (bkz: rabbime sordum cleveland dedi)

ahsen unakıtan
  8. 6 6
    (bkz: petar naumoski ve efes pilsen hücumu)
    (bkz: kaan bilmiyorum katilacak misin)
  9. 27 25
    maçın son çeyreği oynanmaktadır ve işler chicago adına hiç de iyi gitmemektedir. mola alan chicago koçu -yanılıyorsam düzeltin- phil jackson oyuncularına ne yapmaları gerektiğini anlatmaya çalışmaktadır. ayağa kalkan ve koçunu susturan jordan, şu unutulmaz sözü söylemiştir:

"topu jordan a atın ve etrafından siktir olun gidin."

ve jordan dan inciler:

"Kariyerim boyunca 9000'den fazla başarısız atış yaptım, 300'den fazla oyun kaybettim, 26 kez oyun kazandıracak atışı ıskaladım.. Çabaladıkça başarısız oldum, başarısız oldukça çabaladım.. işte başarımın sırrı..."

"ben sahada beş kişiyi nasıl geçeceğimi değil; beş kişinin beni nasıl durduracağını düşünürüm."

"Yetenek maçı kazandırır ama zeka ve takım oyunu şampiyonluğu!"

"herkes bir gün micheal jordan olmak istiyor; bense her gün micheal jordan olmak zorundayım."
  10. 13 11
    rakip takımın fast break ile attığı turnike sonucu
    -"hoop hoca ofsayt ya" diye bench'ten havaya kalkıp bağaran beden hocası
    kdz ereğli kadri yılmaz lisesi 2005
  11. 7 -1
    "kalbimin bir yanında hep fenerbahçe taraftarı olacak." conrad mcrae
  12. 8 8
    - iyi aksamlar sevgili basketbolseverler, ben murat murathanoglu, abdi ipekci spor salonundan ismet badem ile birlikte hepinize merhaba. murat murathanoglu

- dudaklarinizdan tebessüm kalbinizden basketbol sevgisi eksik olmasin. ismet badem
  13. 3 3
    - sorumluluk alirim, teke tek oynarim, kimse beni duduramaz. gerekirse üc kisiye karsi hücum ederim. ama benden her seyi yapmami istediler ve bunun karsiliginda ise hicbir sey vermediler. hayatta her sey karsiliklidir. iste bunu unuttular.
    mahmoud abdul-rauf (fenerbahce'den ayrildiktan sonra)
  14. 10 10
    kobe bryant:

"bir şampiyonluk istiyorum sadece o kadar. o da insanlar olamaz dedikleri için"

antoine walker

"çünkü dörtlük diye bir şey yok"

muhabirin neden bu kadar çok üçlük atıyorsunuz sorusu üzerine verdiği cevap

Washington-Cleveland play-off eşleşmesinde Cleveland ın eşleşmeyi kazanmasından sonra Arenas ın söylediği söz:

"Bu zaten LeBron un oyunuydu"

micheal jordan a basketbolu bıraktıktan sonra ligin en iyi oyuncusu sorulduğunda:

"ben sadece kobe yi izliyorum"
  15. 0 0
    ... ve kobe çaylak oyuncuyu tuzağına düşürüyor.
  16. 3 3
    (bkz: where amazing happens)
  17. 1 1
    (bkz: kupa bizim olabilir)
  18. 16 14
    jordan, antrenman maçında takıma yeni gelen Scott Burrel in maça hiç asılmadığını; lay lay lom antreman yaptığını fark eder ve sürekli onu geçmeye; onun üstünden smaç yapmaya başlar. Smaç yaptıkça scott burrel iyice oyunu bırakır. Diğer hücumda, top Scott Burrel in elindeyken jordan topunu çalar ve akabinde topu Scott Burrel in suratına çok sert bir şekilde fırlatır

jordan "BiZ BURaDA ÇALıŞıYORUZ. EĞER EĞLENMEK iSTiYORSAN DiSNEYLAND A GiT" DER

micheal jordan, ortağı olduğu wizards la basketbola geri döner. nets le maçları vardır. muhabirler, mj i tutacak olan richard jefferson a nasıl hissettiğini sorarlar. jefferson:

"mj benim için artık sıradan bir oyuncu. onu tutmakta zorlanacağımı hiç sanmıyorum" der.

maç sona erer ve mj, 50 nin üstünde sayı atar. mj in maç sonu açıklaması:

"bu ligde, istediğim zaman, istediğim kadar sayı atabilirim. bunu kimse engelleyemez!"

phoenix suns - chicago bulls maçı, barkley ve mj karşı karşıya kalıyor. barkley, mj in gözlerinin içine bakıyor. sonraki atakta topu eline alan mj, barkley in üzerinden unutulmaz bir smaç vuruyor ve şöyle diyor:

"bir daha asla gözlerime bakma"
  19. 27 27
    - farki dört sayiya indiriyoruz... 9 saniye var... foul yapmadan bir üclük yesek bile yetmiyor yetmiyor yetmiyooor... atisi basarili degil... ribaund mücadelesi... bodiroga... gentile... 3 sayilik atisi gentile'nin basarili... son 2 saniye... son 1 saniye... ve kupa biziiim kupa biziiim kupa biziiim... kupa bizim sevgili basketbolseverler... foul yapmadik foul yapmadik... 1 sayiyla korac kupasini aldik... inanilmaz bir tablo var... inanilmaz bir tablo var... 77-70 maci veriyoruz ama kupayi aliyoruz... türkiye avrupa'da ilk kupasini aliyor bir takim olarak... murat murathanoglu

tarih: 13 mart 1996
    yer: italya, milan

not: copy paste degil. alin teri.
  20. 2 2
    (bkz: petar naumoski fake ine cevap alamadı)
    (bkz: murat murathanoğlu)
  21. 4 3
    blok geldi faul dediiii...
  22. 5 3
    nba final maçında boston- bulls karşılaşması öncesi m.jordan la bir röportaj yapılır. maç hakkında konuştuktan sonra jordan şöyle der ;

"eğer maç günü kendimi çok iyi hissediyorsam ve günümdeysem o gün beni saha da kimse durduramaz. ve bügün de kendimi çok iyi hissediyorum "

maç sonucunda jordan rekor kırarak bir nba finalinde atılan en çok sayıyı atıp (67 sayı yanılmıyorsam) bullsa şampiyonluğu getirdi...
  23. 2 2
    (bkz: semih erden se semih erden)
  24. 0 0
    detroit pistons'ın bütün atakları ellerinde patladı - kaan kural
  25. 1 1
    kobe bryant:
    "benden daha iyi olabilirsin, beni geçip sayı da atabilirsin. ama unutma, topu her eline aldığında ben karşında olacağım."