bugün 757 başlık
Kapat

Flaş Haber : YILIN BOMBA TRANSFERİ

Transferi tamamlanan calve burger sos, "bu takımda yapılan hamburgerler on numara, tabi benim sayemde" şeklinde konuştu.

Flaş Haber : YILIN BOMBA TRANSFERİ

Taraftarın uzun zamandır beklediği ve kombine satışlarını patlatması beklenen calve ballı hardal sos transferinde son yaklaşıldığı öğrenildi.

Flaş Haber : YILIN BOMBA TRANSFERİ

Calve meksika sos transferinde sona yaklaşıldı. salsacı futbolcu, yemeğe verdiği meksika havası ile bütün aileye meksika dalgası yaptırması ile ünlü.

base jumping

 1. 3 3
  gökdelen, köprü, kule, vadi gibi yüksek yerlerden serbest atlayış yapmaya dayanan şahane spor. kaza=ölüm olduğu için aileye kalp krizi geçirttirme ihtimali vardır. ancak prosedürlere uyulur, kurallar dahilinde yapılırsa oldukça da güvenlidir.

  travis pastrana'nın şu atlayışı süper bir örnektir;

  http://www.youtube.com/watch?v=s8pH5jgSuP8 +
  #3082359
 2. 2 2
  http://www.youtube.com/watch?v=ieWClE_QXWQ +
  #3082372
 3. 1 1
  objeleri;
  building *
  antenna *
  span *
  earth *
  olan paraşüt atlayış modu. atlayış yapılan temel objelerin baş harflerinden oluşmuş bir isimdir base. ingilizce base kelimesiyle uzaktan yakından alakası yoktur. temel objeler zaman içerisinde farklılaştırılabilir. statik bir balon* gibi. base ekipmanıyla herhangi bir hava aracından atlayış yapmak, base atlayış yapmak sayılmaz. base ekipmanıyla yapılan bu tür atlayışlar, skydiving kategorisinde değer görür. base'in temel mantığı, sabit objelerden yapılıyor olmasıdır.

  kimi bünyelere göre uçan her şey sadece "paraşüt" olduğundan base atlayış tanımlanırken söylenegelen obje ve atlayış, yamaç paraşütüyle karıştırılmasına neden olur. yamaç paraşütü pilotları değil base yapmak, henüz skydiving dahi yapmadıklarından bu istisnai benzetme epey hafada kalacaktır.

  dünyada referans alınması gereken isimler jeb corliss ve loic jean albert'dir. gerisi traş-ül hededir. misal felix baumgartner için de bir ara şahane base jumper denilmekteydi ama adamın pahalı sponsorluklarla sıradan atlayışlar yapmaktan öte hiçbir numarası bulunmuyor.

  bu sporu icraa eden kişiler için en nadide söz ise friedrich nietzsche'nin şu sözüdür, ki bu söz aslında temel olarak bu spor ruhuyla alakalı değildir sadece şahane cuk oturmaktadır;

  (bkz: uçurumları sevenlerin kanatları olmalı) *
  #3153030
 4. 0 0
  wingsuit ile birlikte uygulanması hayal gibi olan acayip güzel spor.

  http://video.uludagsozluk.com/v/wingsuit-26619/+
  #13251790
 5. 0 0
  kemaliye/karanlık kanyon'da 450mt'den şöyle bir şekli vardır.

  http://vimeo.com/34287290
  #14206208