bugün

saltanat düzeninden kurtulamamış ve cumhuriyete ihanet eden bir yapılanmadır.
bugün bizim komşu hatırla sevgili'nin müzikleri dinlerken, ister istemez ben de kendimi müziğe kaptırdım. güzel müziklerdi.. bu arada derin düşüncelere daldım. yarım asır öncesine yolculuk yaptı ruhum..bu ülkede bırakın parti kapatmayı, başbakan ve bakanlar asılmıştı. bu menfur olay aklıma gelince derin devlete, bürokrasiye ve oligarişye lanet okudum. yazıklar olsun sizin vesayetinize. menderes'i asmak demek bir milletin yarısını asmak demekti. evet yarısını bitirdiniz. şimdi sıra diğer yarısında.
(bkz: türkiye cumhuriyeti)
parti kapatmanın fermuar kapatmak kadar basit olduğu ülkedir. demokrasi, cumhuriyet ve insan hakları mefhumları raflarda tozlanmıştır bu ülkede..
anayasama mahkemesi nin anayasa değişikliklerini sadece sekil yönünden denetleyebileceği 148. maddede açıkca yazmasına rağmen, pervasızca esastan da denetlediği ülkedir.
atatürk'ü sevmeyenlere cumhuriyet savcıları tarafından soruşturma açılan ülkedir.
halkın %47'sinin oyunu alan bir partinin, yine halkın %80'inin ve meclisin %70'inin yapılmasını istediği bir değişikliğin anayasa ihlal edilerek iptal edilebildiği bir ülkedir.
kritik kararlar öncesi yargıçlarla paşaların özel buluşmalar düzenlediği ve ne yaptıkları sorulduğunda "tavla oynadık" cevabının verildiği ülkedir.
adam asmaca oynayıp laiklik ve demokrasi nutku atan ülkedir.
ülke başına düşen darbe sayısının kişi başına düşen milli gelirden fazla olduğu ülkedir.
ordu`ya ayrılan bütçenin eğitimden fazla olduğu ülkedir.
darbe günlükleri yayınlayan gazetecinin yargılandığı, dergisinin şimşek hızıyla kapatıldığı lakin darbecilerin elini kolunu sallaya sallaya dolaştıkları bir ülkedir.
anayayasa sından laik denildiği halde konu islam dini olduğunda hiçbir zaman laik olmayan ülke. laik olmak yerine bilakis dini kendi rejimine göre yeniden uyarlama çabası olan ülkedir.
6. filo defol diyenleri def eden ülkedir.
kendi başbakanını asan orduları olan ülkedir doğrusu.
zira kendi başbakanını asarken ülke de bu esnada tabiri caize (caiz tabi neden olmasın) esir alınmaktadır.
bir avuç azgın azınlık da meydanlarda, esirlerden boşalan alanlarda savaş dansı yapmaktadırlar.
sağa sola bomba atanlara "tanırım iyi çocuk" diyenlerin ve iyi çocukların askeri mahkemelerce tahliye edildiği, bu lafı sorgulayan savcının ise şimşek hızıyla meslekten ihraç edildiği, doğduğuna pişman edildiği ülkedir.
başbakanın asılma nedenini halka vasat tv dizilerinde veren ülkedir.
bahsettikleri darbeleri anlayamamış kişilerin, hangi başlığa yazdıklarından bihaber şekilde entry girdikleri ülke.

(bkz: 'başbakan asan ülke' başlığında darbenin sağa yaradığını iddia eden bünye)
cuma namazı kıldı diye başbakanı şeriatçı ilan eden ülkedir.
sığ sol-sağ çatışmaları ile memleketin en işe yarar evlatlarının katledildiği ve bunu engellemeyi bırak bu savaşı proveke eden ve darbe yapmak için fırsat olarak değerlendirenlerin hâla kuş tüyü yataklarında keyif sürdüğü bir ülkedir.
başlıkta ne yazdığını okumalarına rağmen okuduklarından bir anlam çıkaramayanların oranının belli olduğu ülkedir.
devletin muhtelif yöneticilerinin ağlama duvarı ziyaretleri pek tabi laik sayılırken,
müslüman olduğunu söyleyen yöneticileri için şeriatçı propogandaları yapılan ülkedir.
astıkları başbakan`ın itibarını iade eden ülkedir.
deniz gezmiş'in asılması hakkında söylemedik söz bırakmayanların başbakanın asılmasına bence kimse asılmamalı demekle yetindiği ülkedir.
hem sağdan hem soldan binlerce gencini amerikanın güdümünde * bir hiç uğruna asan bir ülke. bu ülke şapka giymuyorum diyenlerin de asıldığı bir ülkedir. ne hazindir ki hâla şapka giymemek suçtur.
astıkları başbakan ve bakanların idam esnasındaki resimlerini çok iyi bir şey yapmış gibi ilkel bir şekilde gazetelerde resimlerini basanların yaşadığı bir ülkedir.

astıkları başbakanlara asmadan önce işkence eden insansıların yaşadığı bir ülkedir.

halkın seçtiği liderleri halkın seçmediği zorbalarca iktidardan indirildiği ülkelerdir.