bugün

kendisinin kişiliğinden yola çıkılarak gereksiz yere sürekli olarak yapılan saçma eylem.

barış manço'nun karakteri, yaşam tarzı vs. gibi durumlar örnek olabilir ama sanat hayatı açısından devamlı olarak abartmak, sürekli olarak övgüyle bahsetmek de neyin nesidir ya? elle tutulur kaç tane bestesi - farklı, alışılagelmişin dışında olarak - var ki kendisinin? ortalama üstü bir müzik kabiliyeti olabilir, dinlenebilir ama her ortamda kendisinden bir dünya efsanesiymişçesine bahsetmek gerçekten de çok çok saçma.

yapmayın, etmeyin, biraz olsun kendinizi sürünün dışında tutmaya çalışın ve kendi fikirlerinizi oluşturun. çıkın ortaya, içinizden geldiği gibi "barış manço öyle çok da abartılacak bir sanatçı değil" diyebilin. yapın bunu.
liseli detected ergenlerin eleştirdiği sanatçı. yaşasa kahrederdi hamuniyim.
adamın 1980 yılında yaptığı dönence adlı parçası bugün hala yapılamamıştır avrupa dahil.

http://www.youtube.com/watch?v=yBd6o57vEjY
bir zamanlar düzgün ve temiz insanlar sevilirdi. o zamanlar daha cicişler filan çıkmamıştı. insanlar hakkında konuşuyorsa özlüyordur. bu da mı gerdi?

edit: söylediklerim yetemedi. bugün en çok içime oturan başlık bu oldu. barış manço hala hepimizin babasıdır. bir kemal sunal nasıl unutulmazsa o da unutulmazdır. karalamayın, beceremezsiniz.
her ölen şarkıcı abartılmıştır. yaşarken değeri bilinmez, ölünce göklere çıkarılır.
barış manço ölmeseydi belki bu kadar önemseniyorda olmayabilirdi. ölünün arkasından iyi anılması bir erdemliliktir.
şunuda demiyoruz,
(bkz: kör ölür badem gozlü kalırmış)
ama, temayüller bu yöndedir.
Çocukluğumuzun sanatçısıydı barış manço. Adam olacak çocuk tek eğlencemizdi. Hele yaptığı gezi programları, onun ne kadar insan canlısı ve evrensel bir sanatçı olduğunu gösterir. Türkiye'yi karış karış gezip her ilin insanını ve kültürünü bizlere anlatan biri için abartılmış demek son derece yanlıştır.
günümüzde tepe üstünde tutulan, kendini sanatçı zanneden montofonlar varken barış manço'ya bok atmaya çalışan ilk okullu söylemidir.
ajdar dinleyen malların sözü.
(bkz: erkin koray ı türk rock müziğinin babası addetmek)
düzgün müzik yapanların önemini kaybettiğini gördüğümüz sözdür, gidin hadise dinleyin en azından frikik görürsünüz. bu sözü söyleyenlere o müstahak.
YENi NESLiN HiÇ ANLAMAYACAĞI DURUMDUR.

SEN YETENEK SiZSiNiZE ÇIKAR TÜRLÜ ŞAKLABANLIKLAR, AJiTASYONLAR YAPARSIN 2 EVET ALMAYA ÇALIŞIR BUNUN iÇiN SEViNiRSiN..

BARIŞ ABi O SAHNEDE AĞLASANDA ŞARKIDA SÖYLESEN HEP 10 PUAN VERiR HAYATA DAHA SAĞLAM BASACAK ÖZGÜVENi SANA KAZANDIRIRDI.
önce bir karşı çıktım bu görüşe, barış manço lan burada bahsedilen tabi ki herkes sever. O bizim değerimiz, babamız dedim.
Ama sonra baktım müzik listeme tek bir barış manço şarkısı yok. Vardı da dinlemediğim için silik yemişlerdi.
Kısmen haklı bir düşünce olduğunu farkettim. Şarkıları beğenilmekle birlikte tekrar tekrar dinlenebilecek kapasiteye sahip değil. Ya da günümüz gençleri (ben dahil), barış abimizin yaptığı müzikleri benimseyemiyor. Daha modern müzikleri tercih ediyoruz.
adamlığı değil de şarkıcı yönü kıstas ise benim de katıldığım önerme. barış manço şarkısı açıp dinlemek çok anlamsız geliyor bana. 1-2 şarkısı dışında gerçekten güzel denilebilecek şarkısını göremiyorum ben. tabi zevk meselesi.

edit: hayır lan modern müzik falan sevmiyorum, halk müziği tutkunuyum
Ömrü hayatı boyunca bir fidan dikmemiş, yurt ve dünya için tek hayırlı bir eylemi olmayan ebleh söylemi. Velhasıl kelam ara sıra ekranlarda boy gösteren Adam olacak çocuk halen daha yüzümüzde tebessüm yaratmaktadır.
Barış manço'nun Domates biber patlıcan ve ayı diye şarkıyı kazık kadar adamlara yaptığını sanan süper zekaların iddiası.
Ek: (bkz: abartılmış balon)
nasıl olsa bu sözlükte format dediğin şey moderatörlerin taktığı bir halt değil o yüzden tanım filan yapmıyorum. troller sözlüğün anasını belliyor her gün, ergen veletler saçmalamakta sınır tanımıyorlar, moderatörlerde ancak uyusun. Yahu arkadaş biz de zamanında ergendik ama babamızın dinlediği şarkıcılara tek şey söylemedik. Böyle bir terbiyesizlik olur mu yeter yahu el atın şu sözlüğe artık ....
iki küçük kol düğmesiyle bile aşkı anlatabilen bir insan hakkında söylenmiş "küfür gibi söz".
öte yandan abartılan balonun ne olduğunu bilmeyen biri için de merak uyandıran başlık.
kesinlikle katıldığım önerme. hiçbir şarkısını dinlemem sevmem sadece bu kadar insan saygı duyuyorsa bi şey vardır diye saygı duyuyorum o kadar.
(bkz: ölenin arkasından saçmalamak)
oğlum barış mançoya bulaşmayın bari.
açık ve seçik olarak yanlış bi tespittir.

bi karınca bi dinozorun büyüklüğünü tam olarak tespit edemez. o , önünde ne görürse onu yorumlar, bu, dinozorun ayak tırnağı olur, kuyruğunun ucu olur. ama karınca bütün dinozoru tahayyül edemez.

Küçüklüğünden dolayı.

barış manço ayı şarkısından, dinozor ayak tırnağından çok daha fazlasıdır.
doğru bir önermedir. türk halkı'nın olaylara ve kişilere abartılı bakması sonucuyla buralara gelmiştir. herhangi bir albümünü satın almamasına rağmen çeşitli platformlarda atıp tutanı çoktur.
hande yener dinleyen yazarın aklı sıra yaptığı sikik tespittir.

Ya ya ya ya! Sen çok bilen.
sanattan zerre anlamayan gerizekalı bir ömerme.