bugün

çocuk yaşta annesini kaybeden

babası tarafından bakılmayan

kardeşleri çocuk esirgeme yurtlarına verilen

dedesi tarafından büyütülen

kalleşçe öldürülen vatan evladı. Mekanı cennet olsun.
Tören için serik'e gelmek isteyen arkadaslar, yarim saat sonra muratpasa bel. Önünden servis var.
Annesiz büyüyen , babası tarafından terkedilen ve onbesgun önce geldiği mardinde bugün şehit olan adam.

Umarım obur dünyada, burda hayatın yüzüne gulmedigi insanlar orada hakettigini alır.
Allah rahmet eyleyin.Gitti bir gariban genç fidan daha.Kalleşler bunun intikami alinir.
--spoiler--
Duydunuz mu? BARIŞ'a kurşun sıkmışlar!
Bir oğlan çocuğu düşünün.. Adını Barış koymuş annesi.. Sanki bu günleri görerek. Ve o 7 yaşındayken kanserden ölmüş. Babası da başkasıyla evlenmiş. Ve o çocuğa dedesi babalık, ninesi analık yapmış. Bir oğlan çocuğu düşünün..18 yıl dağlarda dedesinin keçilerini gütmüş. Kirlenmemiş, kirletmemiş. Çalmamış, çırpmamış..Kimseye kötülük yapmamış. Ve o evlat hem de yavrusu yitmiş bir aileye umut olmuş. Yavrularını nasıl büyüttülerse öyle büyütmüşler. Kuştan yapraktan, taştan topraktan sakınmış ninesi ve dedesi o öksüz yavruyu. Dedesi ona gelecek inşa etmiş. Askerden sonrası için işini kurmuş, altına araba almış. O da kendisine analık yapan ninesine, şakayla karışık: "- ben askerden gelince evleneceğim, bana uygun helal süt emmiş bir kız bulun" demiş. Tertemiz yürekle tertemiz hayaller kurmuş Barış. Eli öpülesi dedenin, ninenin sonbaharda çiçek açan dalı olmuş..
Ancak kahpe bir kurşun değmiş gül yaprağı kadar nazik tenine.. Teröristler şehit etmiş Öksüz Barış'ı...
Bir dedenin, bir ninenin sonbaharda yetişen dallarını kırmışlar.. Kuştan yapraktan, taştan topraktan sakındıkları evladını kara toprağa koymuşlar.Öksüz bir çocuğun hayallerine kan damlatıp daha kurulmadan yuvasını yıkmışlar.
Duydunuz mu? BARIŞ'a kurşun sıkmışlar..
--spoiler--
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
"Barış" diye riyakarca bağırırken bile kan akıtanlar, senin canına kıyanlar, bir baksınlar sana ve o dedeye Barış.
Malum çocuk için aylarca gurultu yapan tipleri ilgilendirmeyen vatan evladı.
Antalya serikli şehidimiz. ruhu şad olsun. kanları yerde kalmasın.

unutmayacağız.

(bkz: ramazan yeşil)

görsel
kurban olurum mehmedim. o yoklukta bugünler Için mi büyüttü eli öpülesi deden, ninen seni? unutursak allah belamızı versin.
Bu kardeşin hayat hikayesi beni perişan etti. Bebekken annesini kanserden kaybetmiş. Babası cami avlusuna terk etmiş. Dedesi büyütmüş. Söyleyecek söz bulamıyorum. Malesef bu kardeşimize sozluktenden de fazla ilgi yok. Yazık...
https://www.youtube.com/watch?v=oRkrs45sNWM
şehidimin evi.
görsel

bu da birinin evi.
görsel
adı serik'te bir okula verilmiş olan şehidimiz. Nur içinde yatsın.
güncel Önemli Başlıklar