bugün

genelde parklarda ve sokakalarda oturmak için yapılmış oturma yeri. evsiz ve/veya sarhoşların sabahladığı yataktır aynı zamanda.
ayrıca denizcilikte deniz yüzeyine yakın ve zaman zaman tepeleri su yüzeyine çıkan sığlık ve kayalık yerler anlamına da gelir. Deniz haritalarında bu gibi sığlıklar artı işareti konulmak suretiyle belirtilir.
dünyanın en rahatsız yerleri. ama yanınızdaki ile zamanınız güzel geçiyorsa pek de umursamazsınız.
öğrenci evlerinde kanepe, koltuk, yatak gibi amaçlarla kullanılan bir eşya türü.
ultima online'da bir çok oyuncuyu yanyana görebileceğiniz buluşma noktalarından biri. genelliklede oyundaki banka hesabınızı açmaya yarayan kod.
ing:banka. italyanca banca veya fransızca banque imiş etimolojik kökü.aynı zamanda masa demek.
işin esprisi de para değişiminin yapıldığı yerin düz masa şeklinde olmasıymış.
uçağın sağa veya sola yatış hareketi.
bankta yanyana oturan, üzerlerinden kışı çıkarmış ve yerine baharı giymiş üç genç cesur ve güzel kız...

biri temkinli,sigarasını içerken bile;diğeri,aksine,oldukça rahat,yarı bağdaş kurmuş dudaklarında bira damlaları gezdiriyor;ortadaki? durduğu yerin hakkını veriyor.belki de tesadüf...

"ulan yaşlanıyor muyum" yerine "yaşamak güzel" cümlesini tercih etmemin benim iyimserliğimle uzak yakın alakası yok,,,benim iyimserliğimden ümit besleyen şeylerin kötümserliğine de hiç giremem bu havada...neyse....

bankta oturan üç genç cesur ve güzel kız...

-pardon ateş icat edildi mi acaba?
tamam formumdayım...
yurdum insanının aşkını sevgisini dillendirdiği yegane yerlerden biridir.
Bank, sabit ya da dayalı olarak bir duvar dibine yerleştirilebildiği gibi, bağımsız olarak da durabilen, arkalıklı ya da arkalıksız uzun oturma mobilyası.

Romalılar aynalık tahtalarıyla bezenmiş banklar kullanırlardı. iskemlenin zor bulunur lüks bir eşya olduğu ortaçağ salonlarında en yaygın oturma mobilyası banktı. Banklar oturmanın dışında, genellikle yatma ya da yemek yeme işlevlerini de karşılayacak boyutlarda olurdu. Örneğin Frank din adamı ve tarihçi Tours'lu Aziz Grégoire, Kral I. Chilpéric'le Piskopos Bertrand'ın, üstünde yemekler bulunan bir bankın önünde oturduklarını yazmıştır.
Pencere nişlerinin içinde oturmak için kullanılan banklar, 16. yüzyılda iskemlenin yaygınlaşmasıyla, bağımsız mobilya türü olarak işlevlerini yitirdi. Bankların kumaş kaplı olanları da vardı. En ilginç banklar 17. yüzyılda Güney Amerika'daki ispanyol kolonilerinde rastlananlardı. Peru'daki Cuzco'da çok iri oymalı tepelikleri ya da parmaklıklı sırt bölümleri boya ve yaladızla süslenmiş banklar yapılmıştır.
Genellikle ahşap malzemeden yapılan banklar için metal, taş ve sentetik malzemeler de kullanılır.

ilginçtir nereden aklıma geldiyse araştırdım..
Üstüne oturulan şey.

ing. Banka.
hayatımda çok şey bırakan banklar oldu. ilk kez sarılarak denizi izlediğimiz bank, ilk kez onunla buluşurken beklediğim bank, annem hastalandığında hastahanenin girişinde oturduğum bank, ilk kez ter edildiğim bank vardı mesela, bir keresinde de okulun orda ki bir bank da oturup temiz havayı içime çekerken kitap okuduğum bank var o da güzeldi bence.

aslında fark etmesek de bence hayatımızda daha doğru hayatımda baya bir yer edindiler.
görsel