bugün

balıkçılarla sohbet eden kılıçdaroğlunun on numara ayar aldığı durum.

olay şöyle vuku bulmuştur;
kk: kemal kılıçdaroğlu
bk: balık satıcısı

bk: sayın kılıçdaroğlu bu balığı size verelim akşam birlikte pişiririz.*
kk: bunun fiyatı nedir?
bk: 500 tl
kk: *hmm kadir bey olsa alırdı. onda para çok.
bk: ** siz ondan eskisiniz efendim. sigorta hastanesinde görev yaptınız. orası daha çok para getiriyodu.
kk: ??!'^+&/

edit: * (bkz: sözlükte chp lilerin vardiyalı çalışması)*
çamur at izi kalsın tarzında ayarımsı. he de, geç.
balığın hafızaya iyi gelmesine isaret eden olay.
Kemal Kılıçdaroğlu'nun mal varlığından haberi olmayan,güdülmeye meraklı koyun bir balık satıcısının Kılıçdaroğlu'na saldırmak için aklınca verdiği ayar.Doğalgazdan,elektrikten,yolsuzluktan yediği ayarları hatırlamıyor olacak heralde balıkçı arkadaş...
ayar değil, çamurdur.
ayar olabilmesi için, Kemal Kılıçdaroğlunun yediğinin biliniyor olması gerekir.

Lakin kimi beyin aradaki nüansı farkedemez. Biz bunlara idiot diyoruz.
(bkz: dostum x demissin ama bu bildigin y)
zonk diye kalmasına sebep olmuş durumdur. ama alışkın ne de olsa. bozuntuya vermememiştir.

(bkz: kılıçdaroğluna kılıç balığı ayarı) *
direk sazan balığını akla getiren 24 ayar bir ayardır.
(bkz: ayar verirken ayara gelmek)
kılıcdaroğlu kasınmıstır cevabınıda almıstır. gereksiz muhabbete girmıstir. gerek yok baskalarına laf sokmaya saygı duyduğumuz biri yitirmesin bu saygınlığını boyle muhabbetlerle. *
ayarın ne olduğunu bilmeyen beyni kısıtlı insancıkların atılan çamurdan dolayı haz almaları durumudur.yalan olmuş doğru olmuş farketmez biz fırsat bulmuşken saldıralım egolarımızı tatmin edelim anlayışıdır.kemal kılıçdaroğlunun mal varlığı belli kadir topbaş ın mal varlığı bellidir.madem ssk dan para yemiştir o parayı nerde kullanmıştır.o kadar yemesine rağmen para nereye gitti?kadir topbaş ın mal varlığı ne kadardı şimdi ne kadar, bunların alenen belli olmasına rağmen ortaya onlarca dosya atılmasına rağmen nedir bu laf at izi kalsın anlayışı.madem bunları göremiyorsunuz araştırın bi objektif yaklaşın da o balıkçıdan farkınız olsun.
akp medyasının rezil haberlerine kanıp ona buna saldıran cahil cühela balıkçının yaptığı yine cahilce bir harekettir.

ssk olayının açıklamasını kılıçdaroğlu bin kere yaptı. kafayı zaman'dan, vakit'den kaldırmayan tipler anlamaz tabi.
o adamdan sonraki versiyondur. birinde laf sokma vardır diğerinde adab-ı muaşeret dersi!
ancak "balık halinde" söylenilebilecek bir laf söylemiştir, güzel vatandaşımız. zira kentinin belediye başkan adayı, mekan mekan, program program gezip, ssk zamanından kalma tüm hesapları açıklamış, aynı zamanda mal varlığını, internet sitelerinden tutun da, envai çeşit basın yayın organında, ilan etmiştir. böyle bir suçlama için ancak "balık hafızalı" olmak gerekir.
ayrıca belirtmek isterim ki, kemal kılıçdaroğlu nun "halktan biriyim, fakirim" imajını tazeleme çabası ile, kadir topbaş hakkında yorum yapması da, çok yersizdi.
not: burada ki "balık hali" balık pazarı anlamında kullanılmamıştır. örnek gerekirse;
(bkz: maddenin katı sıvı balık hali)
haberin kaynağını göremediğimiz ve diyaloğun nasıl geliştiğini bilemediğimiz ayarımsı.
şimdi ben desem ki; başbakan davos' ta ayar yedi diye, bununla ilgili bir başlık açsam ve bu haberi nereden aldığımı söylemesem ve link vermesem kim bana inanır.
beşiktaş'taki balıkçıda egemen bağış'ın aldığı ayarın yanında bir hiç olan ayardır.

(bkz: sen ayar görmemişsin)

http://arsiv.ntvmsnbc.com/news/476400.asp
oncelikle; (bkz: ayar)

baktigimiz zaman ayar olmamis. sacmalik olmus. gerek yokmus bu tip ilkokul duzeyi benim babam senin babani dover, hatta benim babam senin anani s.ker muhabbetlerine. lakin; sacmaligi yapan chp adayi kilicdaroglu olmus. balikci sana demiski al baligi ben buyuk raki kapip geliyorum aksam alem yapar gonul eglendiririz. ne isi var orda kadir topbas'in isminin. baska bir siyasi stratejin yok mu senin? bana esmeyi anlat, bana projelerini anlat buyuk kemal. bosver kadir topbas'i.

haa balikci mi? ne bekliyorsunki? karsindaki balikci esnafi. eflatun ya da platon degilki manidar cevap versin. onun verebilecegi en iyi cevap oydu, onuda soyledi.
(bkz: ayar ver denize at balik bilmez halik bilir)
takım tutar gibi parti tuttuğumuz için ayar olarak aldıladığımız diyalogdur. balıkçımız rüşvet konusunu gayet meşru olarak kabul etmiş, derdi kimin daha fazla iç ettiğidir. bu ucuz laf sokma çabasının da tezahuratlara layık görülmesi de ilginç gerçekten.
o balikcinin uc vakte kadar teknesi batar ya da* olur
Bazı yazarların bir tarafında acıya sebep olan bir ayardır.
''500 tl'ye balık mı olur lan'' diye verilmesi gereken ayarın, naif olduğu gerekçesiyle kemal kılıçdaroğlu tarafından dillendirilememesidir.
cehapelilerin inatla ayar değil diye çığırdığı, ama ayarın hası olan durum. anlayana. at gözlüğü olmayana. 29 martta döt olup kalmayacak olana.