bugün

Maalesef var böyle bir durum. Ne kadar severseniz sevin, hayatimın aşkını buldum deyin, onun için her türlü fedakarlığı yapmaya hazır olun ve de onunla mutlu bir gelecek yaratmanın hayalini kurun.

Maalesef olmuyor, ne yapsanız olmuyor....

Sorun yalnızca bir zar veya namus meselesi değil elbette. Sonuçta doğru veya yanlış kendi tercihi. Geçmişte kalmıştır, sorgulamamak ve karşıdakini olduğu gibi kabul etmek, saygı duymak gerekiyor. Zamanında sevmiş ve güvenmiştir, bir cahillik yapmıştır. Yahut kendi iradesi ve arzusu ile olmustur. Her şey tamam.

Mamafih, Evleneceğiniz kadının bakire olması huzurlu ve mutlu olacağınızın garantisi değil kesinlikle. Bakire olup olmamanın sadakatle de ilgisi yok.

Sanirim belki toplumdaki kültürün kodlarınıza bir şekilde işlendiğinden dolayıdır, erkeklik fıtratından ötürüdür, veyahut psikopatolojik bir vakadır; hepsi olabilir.

Bir seyler eksiktir işte, yarım kalmıştır. Kolay değil öylece kestirip atmak. Ne kadar aşık olsanız da Çok zor onu sahiplenmek, onunla bir bütün olabilmek, sonsuzluğun hayalini kurmak... huzursuzluk...
kadınları anlayamamış birinin teorik yazdığı sözlerdir. kadınlar sahiplenilmek istediğini söyleyip sahiplendiğinizde sizi terkederler. onların kendi aralarında konuştuklarını - sırf başka kadınlara karşı rant sağlamak adına- ciddiye alıp köpek olan erkeklerin anlayamayacağı bir şey. kadına da erkeğe de bir davran kardeşim. hah sahiplenmek mi istiyorsun insanları sahiplen. her birine sanki kendine davranılıyormuş gibi davran ya da hepsine siktir çek. diğer türlü kadınları şımartıyorsunuz sonra baş edemiyoruz anasını satayım
satın almayın sahiplenin.
ulan açtığın başlığı sikeyim senin. hakikaten mal dolu bu sözlük. seni yazar yapan da ayrı***.

neyse terbiyemi bozmayacağım.
Niye sahiplenmeyim ki? Cinsellik normal bir șey, su içip Yemek Yemek gibi.
Benimle olduğu sürece beni aldatmıyorsa sahipleneceğim sevgilidir.
"sevgili, zaten sahiplenilmesi gereken bir mal değildir." şeklinde düşündüğüm konudur.

birbirini sahiplenmek nedir arkadaş? bu ağızdan bir türlü kurtulamadığımızdan herkes birbirine takıntılı bağlanmalar yaşıyor, sonra da biri diğerini bırakınca millet birbirini kesip biçiyor.

"kimse kimsenin malı değildir, ağalar paşalar." biriyle hayatını ve anını paylaşırsın, anlaşabiliyorsan hayat boyu mutlu olabilirsin, anlaşamıyorsan da ayrılırsın. basit ve insani olan şekli budur.

kadınlardan bazıları da bunu seviyor, erkeğin de ben üstünüm sahipleniyorum diye diye hormonları tavan yapıyor, bu da kadının işine geliyor (yatakta ve diğer konularda köle ediyor çünkü), boynunda tasmayı görünce de "vay anam ben özgürüm." naraları atanlar oluyor. kimse yapmasın bence böyle ama bazıları şikayet ettikleri konuda ağır kaşınıyorlar. "sen istedin" demekten başka çare yok.

kadını da, erkeği de, ilişkileri de, aileleri de bu şekil hastalıklı kılan, yine bu tarz bakış açılarıdır bence.
buradaki sahiplik kavramı metasal anlamda Kullanilmamistir; ruhen ve manen bir adayışın ifadesidir. yoksa her iki taraf ta kendisini dizginlemediği zaman, gerekli fırsat ve şartlar oluştuğunda başka birisini arzulayabilir. cinsel bakımdan değil sadece, hayatına alabilir, ilerleyebilir. ama sahiplendiğin zaman o kişinin sizin hayatınızda gelmiş olduğu yere başkası gelemez, bir şekilde buna müsaade etmezsiniz.
bu durum da sağlıklı ve uzun bir beraberliğin gereklerinden biri diye düşünüyorum. zira aşkın ateşi döndüğünde geriye kalanlardır bir iliskiyi asıl devam ettiren seyler...
Evet ben baraj filmindeki nazım ustayım.
Ya aldatırsa korkusunu evleneceği her kadında yaşayacak insanların hissettiği eksikliktir. Arkadaş her türlü olumlu olup nasıl bir hayat kurma bağını olusturamiyorsun? Çünkü güvenmiyorsun. Evlenince her kadın buna müsait olacak tek farkı birinin sen yokken yani senden önce bir şey yaşamış olması. Her türlü güven sorununa dalâlet. Eh guvenmedigin kadınla da kızla da yuva kurma bir zahmet.
O yar benim kime ne.
Sahiplenme mevzusunda sevgiliye şu mal-evcil hayvan-eşya benzetmesi yapan arkadaşlar buraya bakabilir mi? bilal'e anlatır gibi anlatıcam:

Salak mısınız yavrum? Anneniz için o annem diyorsunuz, arkadaşınız için o arkadaşım diyorsunuz, bi sıkıntısı olduğunda zamanınızı veriyorsunuz sonra sizin bir sıkıntınız olduğunda da onlar size zamanını emeğini veriyor. Siz onların bir şeyine sahip oluyorsunuz onlar sizin bir şeyinize sahip oluyor.

Hayat arkadaşınıza gelince neden süs eşyası edebiyatı yapıyorsunuz? En değerli duygularınızı ve zamanınızı karşınızdakine vermiyor musunuz lan? Siz de onların biricik anlarına sahip olmuyor musunuz? Tabii sahipleneceksiniz. Elbette "o benimdir o benim" diyeceksiniz. Bir taneniz lan o sizin. Değilse zaten ona sevgili diyecek derinliğe gelememişsiniz.

Benim meselem bu. Bekaret meselesiyse işin trolluğu. Herkes dengiyle. O kadar.
bence iki taraf içinde aynı şey geçerli.

sahiplenmek değilse bile içselleştirme zordur, hatta imkansızdır.

bu sebepten hayati haramlarla geçen insanlar her işledikleri gunahta bi parçalarını bırakırlar ve hayatlarına girecek asıl kişiye biraz eksik gelirler bence. bakin cinsiyet ayırımı yapmıyorum. kadın olsun erkek olsun...

belkide ben bu konuya fazla anlam yüklüyorumdur kimbilir. zaten bu dünya benim için fazla kirli.

velhasıl artık temiz insan bulmak çok zor. en azından doğru sözlü insan bulursanız opun başınıza koyun.
Benden önce başkası inletmiş bunu zaten, bende biraz kullanayım tadına bakayım, sonra atarım şeklinde düşünen kişinin yaptığıdır..
Geri kafalılıktır. Yobazlıktır. Sanki ortaçağda yaşıyoruz.

Mesela ben naçizane erkek halimle çıktığım tüm kızlarla cinsel deneyimler yaşadım. Boş kaldığım anlarımda eskort rus falan çağırdım.

Bunun yanında ünv'de içki aleminde farklı denemelerimiz oldu. Samimi kız adkadaşlarımla sarhoş iken hatayla ileri derecede yakınlaşmalarımız oldu ama sadece birkaç defa oldu hatamızdan döndük.

Mahalleden ve apartmandan da gönül ilişkimiz olmayan ama bedenlerimizi paylaştığımız birlikteliklerim oldu ve birkaçı ile hala bir araya geliriz.

Ayrıca ufak tefek yasak aşk deneyimlerim de oldu. Evli mutsuz yada hayatına heyecan katmak isteyen kadınlarla. Kimseye zararım olmadan hayatı yaşadım.

Peki şimdi geçmişte bunları yaşadım diye evleneceğim kız beni geçmişimle mi yargılayacak. Bu mudur yani. Bana neden güvenmesin anlayamıyorum.
güncel Önemli Başlıklar