bugün

çeşitli yollarla halledilebilir densede insan sıfır ile kullanılmışı farkeder yani herşey kan ile bitmez, kamyon tekeriyle oyuncak araba tekeri farklıdır..
- kardeş çok dertliyim yahu.
+ hayırdır?
- neriman ile evlenecektim, ama bakire imiş sanırım.
+ eeee?
- ya hu ben bakire bayanla evlenemem, prensip olarak yani.
+ dert ettiğin şeye bak. sen getir abi, ben hallederim.
(bkz: kadını sırf et olarak gören beyinler)
tercih meselesidir elbette ki; kimi sığ zihniyetler gofretin tersten açılmışını tercih edebilir.

(bkz: anal ve oral yapip bakire olan kiz)
(bkz: oglum herkesi becersin ama kizim bakire olsun) * *
Bir de sen koynumda yatıyorsun
Güzelsin güzelliğin mutlak amenna
Kızlığın masanın üstünde
Kocana saklıyorsun

Oysa koca da ne benim kollarım var
Soy bir portakal yedir bana dilim dilim
Ben Uzunminareliyimdir doğma büyüme
Ne yapıp yapıp denizi görmek isterim

(bkz: cemal süreya)
(bkz: bakir olmayan bayla evlenmek)
toplumdan topluma değişen kurallardandır. mesela ukrayna'da bakire kızın asosyal ve tecrübesiz olduğu düşünülür ve onunla evlenilmez.
desteklemediğim mantıktır. bir ilişkiye giriyorsanız zaten yaşadığınız her şeyi arkanızda bırakmışsınızdır, ötesi yoktur.
bekareti arzulayan erkeklerin diğer erkeklerle kıyaslanma korkusu vardır. "ya hatunun eski sevgilisi benden daha iyi sevişiyosa!" mantığı. insanlar farklarını sevişerek değil de düşünerek ve paylaşarak koyabilse keşke...
bu gün bir arkadasımın dedigine göre , böyle bir durumda erkek ne kabul ederse edsin eninde sonunda karısını bir sekilde ezermiş.. olmaması gereken bir durum.. kac erkek bakire ki kadından bunu beklesin..
tertemiz kızları kandırıp ağına düşürdükten sonra bakireliğini bozmakla övünen erkeğin başına gelmesini istediğim durumdur.
yurdum erkeklerinin evlenme potasına girmeden ki bu dönem üniversite yıllarında sıklıkla görülür , bol keseden salladığı , modern görünmek için atıp tuttuğu bir paradigmadır lakin genelleme yapmak elbette bize yakışmaz deyip aşağıya bi bakın efendim :

kahramanımız okul yıllarında rakırrrrlık mertebesinin en katmerli üyelerindendir *

x : yawruzz naber nasıl gidiyo ?
pt: iyidir sen nabıyon hafız ?
x : iyi iyi .. yaa sana bi soru sorucam bana net olucan tamam mı ?
pt: dene bakalım ...
x : bakire olmayan bi kızla evlenir misin ?
pt: olmmm sen değil miydin bekaret beyinde başlar pankreasda biter diyen ? hani iç güzelliği felan diyodun ya ne oldu olm sana ? ayşegül'e noldu lan??
x : çevrim dışı
hayatında bir hata yapmış, bundan da pişman olmuş ise neden evlenilmesin denilen durum. unutulmamalıdır ki hayat insanlar için var.
zar, bayanların çocukluk döneminde rahmi hastalıklardan koruması için ordadır. girene çıkana gişe memurluğu yapması için değil. gayet normal bir durumdur.
(bkz: hay allah belanı versin rıza taktın zarıma)
her bakire olmayanı namussuz diye damgalayan atgözlüklü görüşün saplantılı olarak kötülediği olaydır. Evlenen adam bunu içine sindirecek kadar seviyorsa ''kime ne?''dir, ''elalemin derdi milleti niye gerdi?''dir. Gerçi bizim ülkemizde bu oldum olası böyledir, evlenene kadar kadın bakire kalmamışsa fahişe olur ama erkek bekar kalmamışsa jigolo olmaz, o delikanlıdır, yapabilirdir,aferindir,usülü öğrenmiştir. değil mi? **
(bkz: hiç masturbasyon yapmamış erkekle evlenmek)
tipik bir kime ne? durumudur. insanlar tercihleriyle yasarlar. ömürlerini gecirecekleri insanı kendileri secerler , ayrıca toplumda her haltı yiyip kızdan bunu bekleyen tipleri gördükce , bune perhiz bune lahana tursusu durumunu yaratmaktadır. her haltı yiyip sadece zara zarar vermemiş kızlardan daha onurlu bir davranıstır karsısındaki insana durumu acıklamak. sevmek güvenmek insan oldugumuz icin hepimiz icin gecerli bir durumdur , bu senin yada benim kız kardesimde olabilir birde böyle düsünmek lazım , sevip bir insana güvenip bunu yasayana saygı duymak lazım , insanlar gecmişleri sorgulamak orada takılı kalmak icin bir araya gelmezler beraber bir gelecek kurmak icin yola baslarlar . bu baslıgın acılması bile kişilerin verdikleri kararlar yüzünden taslanacagı günlerin yaklastıgını belli etmektedir malesef.*
çocuğumun annesine

-anne babamdan önce kaç kişiyle yattın. zarını kim patlatmıştı hatırlıyor musun?

gibi sorular sormaması için olmaması gereken bir durumdur diye düşünüyorum.
bu durumdan alınmayanlarda annelerine ve kızkardeşlerine bu soruları rahatça sorabilirler. eee ne de olsa onlar yobaz değiller modern insanlar günümüzde namus kavramı mı olurmuş canım...
çok göreceli bir konudur ve hakkında atıp tutulma potansiyeli yüksek bir konudur. eğer bir insan bunu kaldırabiliyorsa gayet doğal bir durumdur. yok kaldıramam diyorsa erkek; o zaman aynı kurallar onun için de geçerli tabi.
evleneceğin kızın bir başkasıyla aynı duyguları daha önce yaşamasından kaynaklanan ksıkançlıktır. yoksa zar mar hikayedir. genelde bütün erkeklerde vardı. yalnız bu açıdan bakıldığında kızında aynı şeyi erkekten beklemesi çok doğaldır. sonuçta kastırmamakta fayda vardır. eğer karşınızdaki insana %100 güvenemiyorsanız evlenmemelisiniz. hayat boyu doğru insanı aramalısınız.
sözlük tarafından ilgi görmüş konudur.
zamanında başka bayanların bekaretini bozmuş bayların başına gelmesi gereken bir durumdur.
tertemiz kızlarımızı kandırıyorlar bekaretlerini bozuyorlar şeklinde cümlelerin kullanıldığı başlık.bu ne demektir ya? bakire olmayan kadın kirli midir? bu gibi konuların hala gündemde olması tamamen ataerkil toplumun bir getirisidir. yıllardır kadınlara baskı uygulandı, hala bu sürüyor. çünkü kadınlar erkeklerin malı olarak görülüyor, ben istediğimle yatarım ama bir kadın bunu yapmamalı. neden? kabullenemiyorlar! sadece ben diyorlar! kızlık zarının işlevi ortadayken ne bu "çok seviyorsan katlanmalısın"lar? bu zihniyetteysen esas karşındakinin sana katlanması bir mucizedir. siktir git demesi an meselesidir.
namus kavramı bacak arasında olmayabilir ama daha hiç kimseyle yatmamış erkeğin * haklı talebidir. "ben yatmadıysam sende yatmayacaksın."
lafa gelince atılması, tutulması cok kolay olan fakat gercek hayatta sözlükteki modern kesmin 1500 derece dönecekleri başlık.
gercek yaşamlarında da eminim;
- sorun değil aşkım. benden önce kırdığın cevizler. ben namusu bacak arasında arayan yobazlardan değilim.
diyeceklerdir eminim.

(bkz: alice harikalar diyarında)
(bkz: felaket)