bugün

Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlun çayınız varsa geleyim teklifine.evde çay yok istemez teklifini veren güzel insandır.

http://www.mynet.com/habe...dastan-sok-cevap-931632-1.

dönek çıkmıştır.

--spoiler--

"Bakan olduğunu bilsem, iner kapıyı açardım. Hiç çay ikram etmez miyim sayın Bakanıma. Edirne'ye geldiğinde buyursun gelsin. Balkondan bakarken kavga var zannettim. Bilsem buyur etmem mi? Sonra eşim Şenay, 'Bakan kahvede git al gel bakanı' dedi ama utandım, gidemedim. Özür diliyorum. Ben de bakanımın partisindenim."
--spoiler--

http://www.cnnturk.com/tu...ndalinda-bakani-tanimamis.
(bkz: Çay yok bok için)
kesinlikle özgürdür.

ancak eve çağırıp kimsenin soramadığı sorular sormaya fırsat olabilirdi.
ayarın tillahı bu olsa gerek.

neymiş ayıpmış. ulan evime kime sokacağıma ben karar veririm tabi ki. bakan olunca girme hakkı mı var evime.

dışladığınız tinerci çocuklar abi abla çok soğuk bir çay versen dese aman tinerci eve mi sokulur dersiniz.

bakan olunca götünü yalarsınız.
devleti ve temsilcilerini gözünde fazla yüceltenlerin ayıp addettiği davranış.

devlet kim biliyor musun çocuğum?

neyse bir daha baştan anlatamıycam siz cahillere bunları.
elini verirse kolunu kaptıracağını bilen vatandaş.
oh olsun.

milletin parasını çalanların böyle derslere ihtiyacı var. hep yalakalık olmaz ki. arada böyle onurlu insanlar çıkıp derslerini vermeli.
insanın devlet için değil devletin insan için olduğunu dolayısıyla bakanlığın yıllardır lanse edildiği gibi kutsal olmadığını idrak edebilen vatandaştır.
ayıp yapmamış vatandaştır. kişiliğini değil savunduğu iktidarın yaptıklarını zihniyetini reddetmiştir. bakan başbakan millet vekili hepsi memurdur. devletin işleyişinden sorumlu memurlar. başka bi vasıfları yoktur. artık liderlerden bıktık sistem istiyoruz. her gelen baştan başlıyo devleti yönetmeye bize bağıran değil adaleti eşitliği koruyan sistemin işleyişini stabilize eden adamlar lazım artık.
bakan olmanın insana hiçbir üstünlük sağlamayacağının farkında olan vatandaş.

ağzına sağlık.
Bakmakla görmek arasında ki ince çizginin farkında olan yürekli vatandaştır. Helal olsun.
Evde çalınabilecek bir şey varsa demek ki.
akp li olmakla alakalı yok bu diyeceğimin ama, bu vatandaşın düzgünce lafı gediğine oturtmak yerine kamer genç gibi haklı olsa bile haksız duruma geçer vaziyette cevap verdiği görülüyor. ne diyelim, vatandaşın terbiyesizliği. düzgünce söylese çok daha güzel olurdu takdir ederdik ama..
koyun olmayan bir vatandaştır. bakanın, üzerinden popülizm yapmasına fırsat vermemiştir. bakan değil başbakan olsun halk tan üstün değildir.
helal olsun,
gerçek efendinin kim olduğunu hatırlatmıştır.
evine temiz olmayan insanı almayan titiz vatandaştır.
http://galeri2.uludagsozl...e-%C5%9Fu-boku_466850.jpg
Hangi partinin bakanı olursa olsun ayıp etmiştir.
Caya tepsi icin ayakkabı kutusu kapagini kulla saydi ayarin tillahinu vermiş olacak vatandastir. Bir de fotosunu çekip faceten yayinlasaydi mis.

Ayagina gelen firsati tepmistir.
hırsızları evine almayan vatandastır. Haklidir ben olsam bende almam.
türk geleneksel misafirperverliğine oldukça ters düşmüş bir harekete imza atmış vatandaştır. yazıklar olsundur. tamam sevmezsin, belki chp'li falansındır ama hoş olmamıştır.
Hırsızlara tavır alan vatandaştır.
Aksini düşünün;

sol kökenli bir bakan, bir memleket gezisinde, sakallı bir hacının çayını içmek ister, hacı olur da ters bir laf sokup red edecek.
Burada yazılanlar,

-vay sen misin bakanı red eden
-sen kim olm bakan o bakan
-tüü sakalına bak, yaşından başında utan.
-yobazlar hem gerici, hem görgüsüz.
-kalıbından utan be adam..!
-bir de türkler için misafirperver derler,
yozlaşmışız yeaa...

Bunun particilikle, yandaşcılıkla, sağcılıkla, solculukla alakası yok aslında.

Bu düpedüz insanlıkla ilgili bir durum. Sen insansan, düşmanını bile dinlersin. Adam gelmek istemiş, gelsin, varsa bir meramın anlat adama. Bundan iyi fırsat mı var? Şu şu şu yüzden hatalısınız, şu yüzden kızgınım, kırgınım. Şunu yapmayın, şurda hatalısınız. Adam seni dinlemeye gelmiş, maksat çayını içmek mi?
Ama yok.
illa kendi hacmine göre laf sokup, şov yapacak. Çocuklarına, torunlarına ahaa ben bakan'a laf soktum diyerek böbürlenecek.
Bravo..!
Ülkeyi kurtardın.
Helal olsun(!).
Son yolsuzluk haberlerinden sonra bakanın hesabı kitleyeceğini düşünmüştür. mantıklı hareket etmiştir.
evde bilezik takı makı var neme lazım diye düşünmüştür.
olabilirdir. (bkz: ne gerek vardı az önce karpuz yemiştik)