bugün

ulaştırma, denizcilik ve haberleşme bakanı binali yıldırım'ın boğaziçi üniversitesi'ni tercih etmeme nedeni imiş.
http://www.haberturk.com/...975-bakandan-sok-aciklama

bir alıntı yapmak istiyorum:

"sonra bahçesinde gençler kızlı, erkekli oturuyor. ben çok şaşırdım. burada yoldan çıkarım dedim. benim okumam lazımdı.

ondan sonra teknik üniversiteyi seçtim. okula girdikten sonra ikinci senede evlendim. üçüncü sene çocuğum oldu. dördüncü sene bir çocuk daha oldu."

gerçekten kendisi yoldan çıkmamış. sevişmişse bile nikahını kıydırıp öyle sevişmiş. boğaziçi öğrencileri gibi kızlı erkekli oturup yoldan çıkmamış! gitmiş karısıyla sevişmiş.

sevgili yobazlar (yalnızca binali yıldırım değil); kızlı erkekli bir grup gördüğünüzde bunun okumanıza engel olacağını düşünür, terbiyesizlik olarak görürsünüz; ama iki sene sonra evlenip toplam iki sene daha sonra iki çocuk yapmış olursunuz. (bu yalnızca bir örnek, bahsedilen konudan bir örnek vermek istedim)

bu mu sizin terbiye, ahlak anlayışınız?
normal arkadaşlık ilişkilerini anormal boyutta görmeye bir örnek. ülkemizdeki yobazlar ne yazık ki hazmedemediler bu tür arkadaşlık ilişkilerini.
şimdide doğruluktan ölüyorlar zaten. ayak bunlar.
http://galeri.uludagsozluk.com/r/vay-amk-82091/
binali yıldırım adı verilen akepe'li bakanın üniversite seçimi sırasında boğaziçi üniversitesi'ni gezerek edindiği izlenim.

--spoiler--
Üniversite sınavlarından sonra iki seçenek arasında kaldığını ifade eden Bakan Yıldırım, yaşadıklarını şöyle özetledi: "Ya Boğaziçi Üniversitesi'ne ya da istanbul Teknik Üniversitesi'ne girecektim. Önce Boğaziçi Üniversitesi'ni ziyaret ettim. Bir baktım farklı bir dünya. Değişik binalar, surlarla çevrilmiş alan. Sonra bahçesinde gençler kızlı, erkekli oturuyor. Ben çok şaşırdım. Burada yoldan çıkarım dedim. Benim okumam lazımdı. Ondan sonra teknik üniversiteyi seçtim. Okula girdikten sonra ikinci senede evlendim. Üçüncü sene çocuğum oldu. Dördüncü sene bir çocuk daha oldu. Okul sonrası asistanlık baktık, bizi kurtarmıyor. Sekiz ay sonra dış piyasaya açıldık."
--spoiler--

ve bu insanlar memleketimizi yönetiyorlar...

http://www.bugun.com.tr/s...emel-atti-4-haberi-152956
kızlar ve erkeklerin beraber oturmasını garipsemiş kişi hezeyanı olsa gerek.
harbiden ilginç efendim!
birilerine batan tespit.

adam rahatsız olmuş size giren çıkan ne?
Tipik muhafazakar kesim beyanlarından biri. Kız-erkek ilişkilerindeki başarısızlıklarından dolayı kızlarla ilgili her ortamdan kaçıyorlar genelde böyle insanlar. Görücü usülü olmasa bunların alayı evde kalır.

Dahası Boğazici üniversitesi mezunlarının Türkiye'deki veya dünyadaki kariyerleri, lisansüstü eğitimde kabul edildikleri okullar şu bu düşünüldüğünde demek sorun bizde değil bu bakanımızda. insan hem kızlarla bahçede oturup hem de ortalamalarını 3.80'lere taşıyabiliyor demek. Ben bile yarım yamalak devamlılığımla ortalamamı 3'ün üstünde tutabiliyorum. Biraz da akıl işi bu anlaşılan.

Ya da şeytana karşı bu kadar mı savunmazsınız bakan bey? iman gücünüzle onun ayartmalarına karşı gelemeyecek miydiniz yoksa? inancınızda bir takım zayıf noktalar mı var?.

Bu bakanın görmek istediği, bahçede namaz kılan erkekler, yurt camlarından dışarıyı seyreden çarşaflı kızlardı herhalde.

Bu arada bilmeden Teknik Üniversitelere de bir nevi abazan topluluğu aşağılamasında bulunmuş gibi.

Edit: Klavyede harfleri şeşbeş görmekten dolayı yanlış yazılan iki kelime değiştirildi.
Ben kayseri de lisedeyken de oturuyordum. bu kadar mı aciz insanlar var bizim başımızda? sormam bile hata. evet bu kadar at gözlüğüyle "bakan", insanları haremlik selamlık işine çevirmeyi isteyen, araplarda ki gibi kadınları sadece obje olarak görmeyi amaçlayan, ellerinde olsa hiç bir kurumda erkeği kadınla çalıştırmak bile istemeyen insanlar.
Üniversiteleri hedef alan açıklamadır. açık açık boğaziçinde okuyan kızlara orospu yaftası yapıştırmaktır.

"bahçesinde gençler kızlı, erkekli oturuyor. ben çok şaşırdım. burada yoldan çıkarım dedim. benim okumam lazımdı." demiş açıklamasında. ama 2. sınıfda evlenmiş, 3. sınıfda çocuğu olmuş. 4. sınıfda bidaha olmuş. ulan madem okuyacaktın daha 2.sınıfda niye evlendin. gelir gelmez bastırılmış duyguların çıkıvermiş ortaya. e hani okumaya gelmiştin. sen hem okuyacam diyerek boğaziçi üniversitesindekileri orospu, zina yuvası olarak göster. sonra da itü 2.sınıf evlen. hiç samimi değil. bildiğin muhafazakar kafa yapısının ürünü bi açıklama.

neresinden tutarsan tut elde kalıyor. saçma sapan beyanlardan birtanesi.
bunu sokaktaki adam diyebilir, orhan amca diyebilir. ama bir bakan diyemez, tek yönlü bakış açısı olan, sokak kafasıyla konuşan insanlar bakan olamaz.

yeter amına koyim. bıktım sizin gibilerden, sizin gibi düşünmeyenleri orospu, dinsiz olarak olarak görmenizden.

(bkz: bsg)
muhtemelen 1940'lı yıllarda köy enstitülerinin kapanmasını isteyen gerici grupların ağzına da sakız olmuş laflardan biridir.
- uğur, sar kasedi başa oğlum, sar sar...
normaldir.

binali Yıldırım ki bu adam Türk ulaşım trihine damga vurmuş isimdir.
(bkz: #18441072)
insanın zikri neyse fikri de odur atasözünü hatırlatan açıklama. sen o kızlı erkekli grubu görünce neler hayal ettin kim bilir...

lakin durum öyle değildir. he öyle marjinal durumlar yok mu ? var. varda sen o kadar şanslı değilsin binali.

not : bende o kadar şanslı değilim...
ben de yıllardır soruyordum neden yoldan çıkıyorum ben ulan diye? meğer kızlı erkekli oturmaktanmış.
halbuki binali yıldırım gibi 20 yaşında evlenip 21 yaşında çocuk sahibi olsaymışım böyle olmayacakmış. aydınlandım bir anda, ışıl ışıl oldum.

çok yaşa binali reis.
(bkz: işte bunlar hep seks)
Ve birden bahçeye 'Daniel Craig' girmiş, erkekler yalnız başlarına oturmaya devam etmişlerdir.
talihsiz beyani insanlari doğrudan ahlaksizlikla suçlamış sözde müslüman kişi, vekil, bakan. ancak insan değil.
cümlenin sonunda "...ve hiçbir şey yapmadan durabiliyorlardı çok şaşırdım" mesajı olan söylemdir.

görmeye görmeye gerçek insanların tavırlarını unutmuş kişi sözüdür ayrıca.

öğretmek lazımdır kadınla erkek yanyana oturunca kadın hamile kalmaz.

zihniyet meselesi işte hep bunlar.
geceleri de buluşup krem şokola alıp, toplu sex yaptıkarına inana insan beyanatı. kendisi kaçmış neden, krem şokola sevmiyor olmalı zaar.
(bkz: sen sus arap konuşunca bozuyorsun)
kızlarla erkeklerin bir arada oturmasını garipsemiş kişi beyanı. Sanki gurup seks yapıyorlarmış.
klasik badem bıyık tespiti. çünkü bunlar bir topluma girdiklerinde ilk baktıkları şey genelde sosyal ilişkilerde cinsiyet ayrımıdır.
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım’ın istanbul Teknik Üniversitesi’nin izmir Balosu’nda Boğaziçi Üniversitesi ile iTÜ hakkında söylediği sözlerdir. akabinde sosyal medyada günün konusu olmuştur.
adam bahçede birlikte oturan kız ve erkekleri görünce bile şaşırıyor. öyle bir bahsediyor ki duyan da hepsinin elinde birer kadeh içki, diğer ellerinde ot alem yapıyorlar zanneder. ama insanın kendini bilmesi güzel bir şey tabi. kadın ve erkeğin aynı ortamda bulunması bile bir insanı yoldan çıkartabiliyorsa ve de o bunun farkındaysa kendisini tebrik etmek düşer bize. zira kız nüfusunun az olduğu bir okulda bile okul bitene kadar iki çocuk sahibi olmuş kendisi. okumak ve adam olma kararı verdikten sonra bu olanlar korkutucu. ya boğaziçi'ne gitseymiş. faciadan kılpayı dönülmüş resmen.

ve bu insanların bizim ülkemizi yönetiyor olmaları asıl büyük facia değil de nedir?
(bkz: odaya girdiğimde memelerini sıvazlıyordu)