bugün

bahçelievlerin kısaltması olarak kullanılan kelime.
ankara dolmuşlarında yazar.
(bkz: bahçelievler)
(bkz: devlet bahçeli)
tiksindiğim, modern ankara varoşu.
ankara'da emek ve beşevler arasında kalan bölüme verilen adın,* halk tarafından söylenişi. ilk gelindiğinde buralar çok karışık nasıl öğreneceğim diyor insan, her adımda bir sokak, her birinin ayrı numarası. ama 1 yıl içinde alışıyor insan hepsine. bahçeli'nin öteki ucu, denilecek yerlere çok hızlı gidebilir bildiği ara yollarla.
burada oturmak özellikle yalnız yaşayan bir erkek için büyük avantaj, arzu ettiğiniz her çeşit yemek elinizin altında.
ancak 5 yıl oturduktan sonra, hele bir de sakinliği seviyorsanız, artık bırakmak istiyor insan, bir yandan da korkuyor, daha sessiz bir yerde yapabilir miyim diye. garip bir yer.
Artvin ilinin Yusufeli ilçesine bağlı bir köy.

ilçenin tüm köyleri için:

(bkz: Yusufeli)
batman ilinin beşiri ilçesine bağlı bir köy.

(bkz: beşiri)
bingöl ilinin Merkez ilçesine bağlı bir köy.

(bkz: bingöl)
çanakkale ilinin biga ilçesine bağlı bir köy.

(bkz: biga)
çanakkale ilinin Ezine ilçesine bağlı bir köy.

(bkz: Ezine)
Çorum ilinin Alaca ilçesine bağlı bir köy.

(bkz: alaca)
Elazığ ilinin Keban ilçesine bağlı bir köy.

(bkz: keban/#5120463)
erzurum ili, ispir ilçesine bağlı bir köy.

(bkz: ispir/#8986876)
konuşmakta zorlanan ; bisküvi,çikolata,otobüs kelimelerini telafuz etmekte ba;arisiz olan siyasetçinin soyadı.
gaziantep'in nizip ilçesine bağlı bir köy.

· nizip nerede?

kaynak:

· tarimziraat.com/gaziantep

(bkz: nizip/#12982464)
giresun'un bulancak ilçesine bağlı bir köy.

· bulancak nerede?

kaynak:

· tarimziraat.com/giresun

(bkz: bulancak/#13030291)
Ankara'nın bu semtinde hayatımda görmediğim lüks arabaları görmüşlüğüm vardır.
ankara elvankent semtinde bulunan sokağın, parkın ve parkın içindeki cafe'nin ismi.
devlettir.
"mhp'ye oy veren birçok insan nasıl pişman edilir?" Sorusunun cevabı niteliğindedir... Hiç unutmuyorum, 18 yaşıma bastığım yıl, ilk oyumu hiç tereddüt etmeden mhp'ye vermiştim. Karşıyaka Merkez Anadolu Lisesi'nde oy kullanmıştım. Ki, izmir'de bizim oradan mhp'ye pek oy çıkmaz. Buna rağmen seve seve oy vermiştim. Fakat şimdi gelinen nokta, o oyu verdiğime pişman etti beni. Keşke chp'ye oy verseydim diyorum şu an.
Mhp bu hale gelmeden önce o kadar güçlü bir partiydi ki, öyle iktidarın ya da güçlü olanın yanında değil; Daima haklı olanların yanındaydı. Mesela Kıbrıs'ta bizim dükkandan çıkmayan ve kira da ödemeyen kişiler vardı. Mahkemeye verip davayı kazandığımız halde çıkmıyorlardı. Sonra mhp'den bir kişi bunu öğrenince bize sordu "davayı kazandınız mı?" Annem de "evet" Dedi. Kazandığımıza dair belgeleri gösterdi. O da baktı ve "tamam kardeşim." Dedi. Kısa bir süre sonra Kıbrıs'tan komşudan bir telefon geldi. "Müjde, Sizin dükkanı boşalttılar." Diye. Rahatlamıştık. Çünkü o zamanlar babam da yeni vefat etmişti ve zor durumdaydık. Mhp sayesinde kurtulmuştuk. Türkiye'den Kıbrıs'taki sorunumuzu çözdüler. Mhp'yi o yüzden seviyorum; Ama o zaman haklıların yanında olan o milliyetçi insanlar da gelinen bu noktayı gördüğü için, şu an Meral Akşener destekçisi oldu. iyi isimler mhp'den ihraç edilince, çoğunluk iyi partili oldu. Ne olursa olsun, en köklü partilerden birinin bu noktaya geldiğini görmek, ülke siyaseti adına da üzüntü verici... Türkiye mutlu olmayı hak ediyor. Umarım güzel şeyler olsun.
(bkz: boş teneke).
kuzey Kıbrısın girne şehrine bağlı köy.
ankara'nın bahçelievler semtinin halk arasındaki kısa ismi. istanbul'daki adaşı için kullanılmaz.
ankara'nın bahçelievler semtinin kısaltması. istanbul'daki adaşı için kullanılmaz.