bugün 1351 başlık
Kapat

Flaş Haber : YILIN BOMBA TRANSFERİ

Transferi tamamlanan calve burger sos, "bu takımda yapılan hamburgerler on numara, tabi benim sayemde" şeklinde konuştu.

Flaş Haber : YILIN BOMBA TRANSFERİ

Taraftarın uzun zamandır beklediği ve kombine satışlarını patlatması beklenen calve ballı hardal sos transferinde son yaklaşıldığı öğrenildi.

Flaş Haber : YILIN BOMBA TRANSFERİ

Calve meksika sos transferinde sona yaklaşıldı. salsacı futbolcu, yemeğe verdiği meksika havası ile bütün aileye meksika dalgası yaptırması ile ünlü.

bagimlilik okulu

 1. 1 1
  Kolonilestirme sonrasi süreçte, az gelismis diye adlandırılan ileri bir sanayi kapitalizme sahip olamayan ulkelerdeki kalkınma, atılım tartısmaları etrafında sekillenen, en soyut duzeyde dunya kapitalist sistemindeki esitsiz ticari mubadeleleri sorunsallastirip buna dayali, uluslararası kapitalist sistemden sosyalist kopustan, kapitalizme pozitif eklemlenmeye kadar farklılasan fikri aralıkta, bir takim siyasi startejiler de gelistiren, bir takım genel ortakliklara ragmen birbirinden cok farklı fikir ve önermelere sahip akademisyenlerin, dusunurlerin dahil oldugu ve neomarksist yaklasım diye de adlandırılmıs iktisat teorisi akım
  #4450369
 2. 0 0
  1960 larda latin amerika’nın az gelişmişlik durumunu bölgenin perpektifine göre analiz etmeye çalışmıştır.
  modernleşme okulunu eleştirir. geleneksel toplum-modern toplum ikiliği yerine merkez-çevre ya da metropol-uydu ikiliğini kullanmıştır.
  kapitalist üretim biçiminin güçlü merkez ülkeler ve onlara bağımlı oldukları için azgelişmiş olan çevre ülkeler yarattığını iddia eder.
  andre gunder frank, latin amerika’nın abd’nin uydusu konumunda olduğunu söylemiştir.
  uydu konumu latin amerika’yı hep az gelişmiş kılacağını belirtmiş. bunu azgelişmişliğin gelişmesi olarak nitelemiştir.
  #7099163