bugün

lemanyak dergisinde yıllar önce kullanılmaya başlamış terimdir.
buffynin* vampirlere yaptığı eylem.

+ buffy!! vampiiiiir!! imdaat!!*
- hüleeeen ben şimdi buffylerim onu.
+ höö??
- ...*
argoda tokusmak, duzusmek, mala vurmak, tokmaklamak, vidalamak, pompalamak manasina gelen yeni nesil bir kelimedir.
ingilizce versiyonu:

isim hali - buffy
fiil: to buffy
simdiki zaman: buffying
gecmis zaman: buffied

cumle icinde kullanacak olursak:

"i was buffied by totiman. it was good" (P. Anderson)
s.kmeli sokmalı başlıkların formata uygun hale getirilmesi için kullanılan uydurma kelime. kelimeler arası iticilik yarışması yapılsa mesela bir gün, aga'yı, sorunsal'ı bile geçer bence. o derece yani.
ihsan oktay anar'ın suskunlar adlı son kitabının bir yerinde geçtiğini gördükten sonra, uydurma bir kelime olduğu konusundaki düşüncelerim gitmiş yerine çok eskilere dayanan bir kelime olduğu düşüncesi gelmiştir.(henüz araştırma fırsatım olmadı)
buffy the vampire slayer adlı dizinin baş kahramanı buffy'nin ezeli düşmanları olan vampirlere yaptığı eylemin adı. nasıl yapıldığına gelince;
önce bir adet ucu sivri kazık ele alınır. daha sonra mezarlığı bol bir mekana gidilir. vampir arkadaşımız beklenir. kendisi zaten çok geçmeden yeryüzünde çok matah bir şey varmışçasına vakit kaybetmeden gelir. sıkı bir dövüş içerisine girilir ve kazık vampirin kalbine gelecek şekilde saplanır. evet, bafilemek budur ve evet saçmadır. lakin bir dönemi peşinden sürüklemiş dizinin en sık kullanılan atraksiyonudur.
tek taraflı sevişme modeli. * *
liseli gençlerin diline pelesenk olup manasını yitirmiş fiil.
- bafi?
+ pekalaa.
- nerde ne zaman?
+ ...
- bafi ne demek bilmiyorsun değil mi?
- google'dan bi arat bakim.
+ *mizah dergilerinde s.kmek anlamında kullanılan, iş üstünde dişiyi becerirken effekt sesi olarak "bafi bafi" kullanılan değişik bir argo...
anlamalıydım.
(bkz: sevişmeyi sempatikleştirmek)
-ingilizlerde bafileme süresi yaklaşık olrak 45 dk.dır. bunun 30 dk.sı ön sevişme 15 dk.sı ise direk bafileme şeklinde olur.

-fransızlarda bu sürre yaklaşık 1 saattir. bunun 45 dk.sı ön sevişme kalan 15 dk.sı ise bafilemekle geçer.

-türklerde bu süre 3 saattir. ilk 2 saat 55 dk.sı kızı ikna etmekle geri kalan 5 dk ise bafilemekle geç
ben de okuduğum tanımların aksine farklı duygular uyandıran eylem. şöyle ki, bence bafilemek gıcık olunan insan üzerinde, rızası alınmadan hatta rızası sorulmadan planlanılan ve denenmek istenen kötü emeller bütünü. bu kötü emellerin hiçbir kalıba sokulmaması ve gizemini koruması en önemli nokta. yani bi düdüklemek gibi olmamalı bafilemek. tamamen karşıdaki insanın hayal ve tahmin gücüne bırakılmalı sizin kötü emellerinizin sınırları. böyle güzel.
sadece kedilerin yaptığı eylem. insan yapamaz. insan yaparsa çirkin durur. kedi öyle mi?

türküsü bile vardır:

bafi bafi benleri var
yüzünde yüzünde
kullanılması ve okunması tebessüm etmenize neden olacak kelimedir.
(bkz: babafingo)
"fiki fiki" ile eş anlamlı kelime.
(bkz: sikmek)
(bkz: pompalamak)
bu lafı en kısa zamanda bir dişiye kullanacağım bakim anlayacak mı?
düşünsene sözlük.
-hayatım bafilicem seni.
-ay o da ne demek berkcannnnnn
-geç sen anlatıcam ben
duyuldukça hafızalarda kötü kedi şerafettini canlandıran eylem.

(bkz: kötü kedi şerafettin)
argoda sikmek anlamına gelir.
hayır düşünsene birisine küfür edeceğin zaman seni bafilerim lan dediğini?
ya da bir nesneye küfür edeceğin zaman bafilediğim ya dediğini.
komik bir kelime.
bir de bunun cinsel terimde ki karşılığı penetrasyondur. herhangi bir deliğe malafatı sokmak anlamına gelir.
bafilemek tabirini kullanan gençler sempatikti. sanirim nesilleri tukendi.
cücüğünü cücüklemek gibi birşey olsa gerek.
kizini bafileyen adama damat diyebilen baba mevzusu üzerine küçük bir araştırma ile şu yaşıma geldim daha anlamını yeni öğrendim dememe neden olan enteresan bir kelimedir.
internetten izlenen videolar yüklenirken yazan buffering'in türkçesidir.
pompalamation kelimesinin türkçe'ye uyarlanmış versiyonudur.

(bkz: pompalamasyon)