bugün

ailesini doyurabilmek, zor durumda bırakmamak için binbir güçlükle çalışan zat-ı şahanedir.
evinde oturan bir şahıstan iyidir.
tedasta calısıp tedasa takan babadan iyidir.(bu sözüm birine)

yere tukurene dalan cop atana ucan tekme atan cocugun babasıdır..
Namusuyla çalışan bir baba olmasıdır. Elin uyuşturucu kaçakçısı, hırsızı, arsızı, sapığı, kevaşesi burnu dik yürürken, namuslu yaşayan bir baba olmak evlat için anca onur verici bir şey olabilir. Başını eğmesi gerekenler eğsin....
Büyük bir utanç sebebidir. O ne öyle yha çöp topluyo flan ss çok loser bi meslek.
temizlik görevlileri de toplumun değerli bireylerinden, hem de bir çok faydasız insandan daha değerlidir benim gözümde. bu mesleği birilerinin yapması gerekiyor arkadaşlar yoksa hijyen diye bir şey olmazdı toplumda. her yerin çöp dağlarıyla dolu olduğunu düşünsenize. bu mesleği yapan insanların ne kadar değerli olduğunu o zaman anlarsınız.
bir mahsuru yoktur, adam uğraşıyor işte. herkes bir değil, bazıları hayatına yön veremez. böyle denk gelmiş, böyle olmuş. babam askerdi, ben çöpçü bile olamadım. ayrıca çöpçüler birçok meslekten daha önemli bir iş yapıyor. maaşlarının iyi olması gerek.
Gecesi gündüzü yoktur. Sabahın dördünde hayattan bıkmış bir halde gelir ve hangi Muhitten daha çok çöp çıktığını anlatır. Bir süre Sonra bu meslekte edindiği hastalıklar baş göstermeye başlar.
Annemle her gün tartışır işten geldiğinde üstü başı kirlendiği için.
Her gün çamaşırları yıkanır, ütülenir. Bir beyaz yakalı olmasa da...
Her gün o pisliğin içine girer ve Alnının akıyla çıkar. Hep ama hep gurur kaynağıdır. Biriciktir.
Utanç duyulacak bir meslek değildir,saygı duymuşumdur hep.
Gurur verir..
Benim ki gibi bilmemne müdürü olıp o.ç olacağına..

Çöpçü olıp adam olsaydı keşke..
babanın denizlere, ormanlara çöp atmasından daha saygındır.
(bkz: trollüğün de bir adabının olması gerekliliği)
ayrıca da emeğiyle para kazanan o kimse, birkaç adım ötede çöp kutusu dururken kullanmayandan milyon kat daha şereflidir.
Başkan olup her Allah'ın günü bela-beddua, küfür işitmesinden iyidir. Babam çöpçü olsaydı gocunmazdım. Hatta bi gecelik maceraya bile katılırdım, izin verirse.
Tamam sayılı paramız olurdu belki ama hep kötü şeyler olacak değil ya bu hayatta.
Okulda patavatsız hoca baba mesleğini sorunca çoğu çocuğu utandırandır. Bu hocaya ne desen boş. Sana ne lan.