bugün

Bi bardak su versenedir. Uzun zamandır sadece bu cümle üzerinde ilişkimiz devam etmektedir.
Senden adam olmaz.
Babamın 2 tane su kaplumbağası vardı küçük böyle. Fanusta yaşıyorlardı, sularının içinde küçük bi taş vardı, güneşe koyunca o taşın üstüne çıkıp güneşleniyorlardı kafayı çıkarıyolardı falan. Babam da sabahları erken kalkar hep, balkonda kitap okurken onları da balkon mermerine koyardı güneşlensinler diye.

Bi gün yine ben sabah kalktım hazırlanıyorum işe gidicem, babam kaplumbağaları koymuş balkona, kendi içerde. Ben hazırlandım cıktım, o sırada babam da balkona gitmiş, bi bakmış ki kargalar kaplumbağaları yemiş. Tam ben aşağıda apartmandan çıktım bana bağırdı;

-dimitriii, akşam gelirken iki tane kaplumbağa al!

Sanki ekmek istiyor amk
Bana küçükken çalışmadan hiçbirşey olmuyor derdi. Şimdi fark ettim ki ne kadar haklıymışsın be baba...
Oku oglum oku ne bulursan onu oku. Iyi bulursan iyiyi kotu bulursan kotuyu oku boku bulursan boku bile oku.
"oğlum ben gidiyorum. sana yatlar, katlar, arabalar bırakamadım.

benden sana kalan tek şey kardeşin. ona iyi bak."
"istemiyorsan yapmayacaksın o zaman,,pezevenk."
Ağlayarak hiçbir şeye sahip olamazsın kızım yeri geldi mi elini masaya vurup hakkın olanı almasını bileceksiniz yoksa hep kaybedersin.

Haklıydıda.
''özür dilerim, tamam kardeşinden de senden de özür dilerim.'' bu yaşıma kadar duymamışımdır ve babam da biraz inatçıdır eski kafalıdır ama seviyorum elbette. bir hastalığım adamı yumuşattı içindekileri dışarı vurdu resmen.
iyilikten maraz doğar kızım.
-Al şu silahı kendini vur benim ömrümü ziyan etme.

-Senin gözünden düşen bir damla yaşa feda ederim canımı.
.......
babanın söylediği unutulmayan sözlerdir.
örneğin; götünü de deldir.
her piercing taktığımda demiştir.
evladım geç yerine.
hiç unutmam bir keresinde çok içten söylemişti.

'Oğlum!'
"Gerçek hayat hakkında bir şey bilmiyorsun. Gerçek hayat sokakta çöp toplayan çöpçü, kocası tarafından satılan fahişe. Daha çok dost kazığı yiyeceksin. Çok üzülüp çok ağlayacaksın. Sırtından vuracaklar seni. Sen sadece bakacaksın. Hayatı toz pembe görmeyi bırak. "
''Bazı duygular vardır ki öldükleri zaman bir daha dirilmezler, onları öldürme.''

merak edene hikayesi *
Primin sesi uzaktan kulağa hoş geliyor.
"Kızım, seni seviyorum"
Mezuniyetimde, sarıldık; o ağladı ben ağladım.
Düşüneceğin yerde yapıp, yapacağın yerde düşünme.
Sen ne kadar iyi bir abi/ablasın... En yakın zamanda bu oldu. Çok içten söylemişti.
akıllı ol.
-şehirdışını yazarsan okutmam. (şehirdışını yazdım, okuttu.)
ebeveyne karşı gelebilmeli insan.
"hacı abi nasılsın ya?"
herkesin babası da sipaydır men deki ben amca gibi amk o sözler ne öyle filmden fırlamış gibi.
Ah babam, kahramanım benim, nasıl da içten demişti:

"Işığı kapat hayvan!"
güncel Önemli Başlıklar