bugün

seni sigara içerken görürsem ciğerlerine giden soluk borunu gırtlağından cıkarıp kuşlara yem ederim.
kendimi bildim bileli peder kel . koca bi dolabı ikimiz salondan arka odaya taşıyoz . götümüzden ter akmış . ben dolabın bir köşesini zar zor odaya soktum . peder koridordan manevra yapıyor . bi ara eğildi , tam kalkarken kafayı ecza dolabının sipsivri köşesine bir çaktı . bildiğin adamın beyni delindi . başladı kanamaya . ama ben gülmemek için kendimi zor tutuyorum . çünkü kafayı çakan pederin ağzından dökülen laflar şunlar :
'amını ejdadını siktiğimin dolabı'.
+ gurbetci yazar - baba

+alo?
- eve gel... düt düt düt düt
gorunu sikiyim.

Not: Gor = Mezar
kimseden çekinme,başın hep dik olsun kimse senden daha üstün değil.
-su getir
-git iddaayı yatır gel sigara da al
vb...
en unutamadığım söz ise ;
-küllüğü boşalt gel.
sen sen ol biz olma.
-hükmen
aslında söylenmek istenen şey türkmendir ama o kadar hızlı ve yuvarlak soylenir ki bu anlanır.
önemli not: ne ben türkmenim ne bunu söyleyen benim babam. arkadasımın babası. *
-benim yüzümdeeeen!
(bkz: babam ve oğlum)
her dediği bir bir çıkan babanın, her defasında ben dememişmiydim demesi.
son derece zor bir liseye giden ve öss olayında başarılı okulda ise 50 alınca sevinen bir öğrenci olan jordan rudess'in babasıda bu olaya örnektir.

jordan rudess lise son'a geçmiştir

-oluum , işte öss denemelerinde okuldada dersanedede süper gidiyosun derece yaparsın , ama bak şimdi son sene uğraşmican okul dersleriyle , ilk sınavlardan çakıcan "beş beş beşleri" rahat edicen.

dipnot : okulda öyle bir öğrenci yok . beşbeşbeş miş.
babaya verılen vıagra'nın etkı etmemesı sonucunda bu nasıl ılac lan bır de yok satıyormus kımı yıyorsunuz oglum sız yarı yolda balataları yaktık ne anlamı kaldı içtiğimiz ılacın demesıdır.

edit:artık nasıl ıctıyse fıtıl mı sandı acaba bılmem kı fayda etmemıs adama.
''Bana hayat veriyorsun'' sözüdür. Unutmak mümkün değildir.
icat çıkarma.
eşşekoğlu eşek.
lan olum derdin ne lan senin ? ! !
"bi kesere sap olamazsın" derdi hep, sap oldum ama keserim hiç olmadı..doğru söylemiş vesselam.
baba tarafindan alinan bir direksiyon dersi esnasinda kayitlara gecen sözdür.

''alt takimlarin anasini s.ktin.''
bunca yıl okuttuk, dershanelere gönderdik de ne oldu? Tıp mı kazandın? Jeoloji mühendisi oldun. yazıklar olsun!

işte unutulmayan ve asla unutulmayacak olan bu söz, yüreklerde bam teli titreşimi yaratmıştır.
evini yurdunu siktimin iti.

söz unutulabilirdi fakat tekme tokatla birleşmesi o anı unutulmaz kılmıştır.
yillar once, araba kullanmasini yeni ogrenirken* bi türlü beceremiyorum kalkışı. 3-5cm ilerleyen araba pat istop ediyor.. sonunda bu duruma isyan eden babam;

-çek şu amuğagodumun debriyajindan ayagini..! anasini s*keyim o debriyajin ben çeekkkk!

defalarca duyulmustur.
Bu kızan adam olsun ben intihar ederim. Soyrarı bu soytarı pühüü.
babalar sözleriyle değil bakışlarıyla akılda kalır. annenin yüzlerce kelime anlatamadığı şeyleri bakışlarda anlarsın.
- nerdesin cevap ver.
+ sey baba geliyorum simdi
- sus lan bana cevap verme agzini burnunu kirarim ha.
-bize yaptığını cocukların da sana yapsın.
+ben cocuklarıma sizin davrandığınız gibi davranmayacağım.
-görürüz bakalım nasıl cocuk büyüteceksin.
+
-
+
-

diye uzayan münakasının bası.