başkanlık sistemi

entry 1164 galeri 97 video 14 ses 1 iyilertrends
 1. 1155.
  Gelmesi hayırlara vesile olması dileğiyle. Evet.
  #35760600 :)
 2. 1156.
  http://galeri.uludagsozluk.com/r/1339049/+
  #35763344 :)
 3. 1157.
  evet diyeceğim ama takipteyim ve araştırmalar yapacağım.
  #35764169 :)
 4. 1158.
  Tam anlamıyla tüm demokratik haklara sahip olmayan tece'de yaşayan bir Kürt olarak Daha demokratik bir ülke için desteklediğim sistem.

  Evet ufak bir matematik işlemi yapalım.
  Akp seçmeninin yüzde sekseni gökten kafalarına aksi yönde bir ayet bile düşse " evet diyecek yani 40 puan.

  Siz bakmayın Bahçeli'nin yırtıldığına MHP seçmeninin Bahçeli'yi taktığı filan yok mhp seçmeninin en az yüzde sekseni "hayır" der, bu durumda evet diyecek MHP seçmenin tüm oylara oranı yüzde 3 te kalır bu sonuçlara göre şu an " evet diyenler yüzde 43 45 arasında bir rakam.

  Yani Kürt halkı ve hdp seçmeninin oyları referandum sonucunda belirleyici etken olacak.

  Akp yöneticileri bu gerçeği okuyabilirse ve Kürt siyasetçiler güçlerinin farkına varıp güzel bir politika üretebilirse bu işin sonunda kazanan akp, Kürt halkı ve demokrasi olur.

  Bu yüzden halkların kardeşliği ve daha fazla demokrasi için " evet ".
  #35764755 :)
 5. 1159.
  ben türkiye'de bir başkanlık sistemi olmasını isteyenlerdenim fakat böyle başkanlık böyle rezalet olmaz kardeşim. hele bu hükümet gibi önüne gelenin kandırdığı adamlarla asla olmaz. yarın öbür gün de putin bizi kandırdı derler emin olun. bugün türkiye'nin başına bela olan pyd'yi daha dün koridor açıp bu hükümet bizim topraklarımızdan konvoy konvoy geçirmedi mi? bu en güncel vizyonsuzluk örneği. işid meselesine gelince bizzat kendi çevremde yaşanan ihmallerle göz göre göre geldi işid felaketi. en koyu akpli gelsin ispatlarla yaşadığım ve gördüğüm herşeyi anlatırım. televizyonda siyasilerin anlattığı palavralara değil bizzat yaşadığım şeylere inanırım.
  #35765224 :)
 6. 1160.
  Anladigim kadariyla devlet Bahçeli'den başka hiç bir ülkücünün evet demeyeceği sistem.
  #35769366 :)
 7. 1161.
  fuck the system diyerek büyüyenleri sistem seçmeye zorlayan hükümetin..
  #35769367 :)
 8. 1162.
  pkk vatan pazarlığı (aka oslo görüşmeleri) mutabakat metninde bulunan sistem.

  kürt kardeşlerimizin evet dediği

  http://video.uludagsozluk.com/v/chp-ve-hdp-köpürüyorsa-evet-164835/  fethullah gülen'in evet dediği

  http://odatv.com/fethulla...evet-dedi-0602171200.html

  abdullah öcalan'ın evet dediği

  http://video.uludagsozluk.com/v/öcalan-ın-başkanlık-sistemini-desteklemesi-164948/  http://www.hurriyet.com.t...cin-kritik-mesaj-23403200

  recep tayyip erdoğan hayır diyor, o zamanlar milli görüş zamanı

  http://www.sozcu.com.tr/2...bir-tavsiyesidir-1456097/

  güçlü bir türkiye (!)
  #35769492 :)
 9. 1163.
  --spoiler--

  Küresel efendilerin federasyona giden yolda bize çizdiği en önemli yol haritalarından biri ikiz yasalar (4867 ve 4868) adıyla anılan yasalardır. Türkiye; 2000 yılına kadar yaklaşık 34 yıldır dayatılan bu ikiz yasaları imzalamadı. Amerika sözleşmeyi imzaladığı halde onaylamamış. Türkiye ise; 2000 yılında Ecevit, Bahçeli, Yılmaz hükümeti tarafından imzalanmış, üç yıl sumen altında bekletilmiş, AKP hükümeti tarafından, tam ABD Irak’a girerken sumen altından çıkartılarak onaylanmıştır. “ikiz yasaların” özelliği, halkların, mezheplerin yani farklı toplumsal kökenlere sahip olanların “kendi kaderini tayin etme” hakkı veriyor. Yani bunu imzalayan devletlerde yaşayan etnik kökenler, dilerse ayrılabilir, kendi kendini yönetebilir.

  Ulus devlette halkların kendi kendilerini yönetme şekli nasıl olacaktır' Mevcut parlamenter sistemde bunun olması olanaklı gözükmemektedir' Başkanlık sistemi ulus devletin çözülmesini sağlayacak tek anahtardır. Amerika’yı yöneten elitler başkanlık sistemini başka ülkelere dayatıyor. Bu sistem; ABD’nin en tehlikeli ihraç ürünüdür. Dünyada 30’dan fazla ülke ABD’den ithal ettiği başkanlık sistemi nedeniyle anayasal çöküntü yaşamıştır. Başkanlık sistemi birbirine dayanan iki partiden oluşmaktadır. Halk için değil, halka karşı ayakta durmaları için birbirlerine rakip görünen ama aynı kaynaktan beslenen iki parti bu sistemin olmazsa olmazıdır. işte batı bu yüzden her ülkede kuvvetli muhalefette ısrarlı! Düşmanı olmayan hiçbir sistem ayakta duramaz. AKP hükümeti 14 yıldır aldanıyor tekrar aldanıyor, memleketi kutuplaştırıyor kendinden olmayanı ötekileştiriyor, sürekli karşısında bir düşman oluşturuyor ve iktidarda bu şekilde kalmayı başarıyor Düşmansız kalan tek bir parti yoğun baskı karşısında dayanıksız kalabilir. Bu başkanlık sisteminin çöküşü demektir. Ama iki partili sistem birbirine dayanır ve arkasındaki elitleri sağlama alır. Her iki parti aynı çıkar gruplarından nemalanır.

  ANAYASANIN 123. MADDESi


  Yakın zamanda Türkiye’de anayasa değişikliği için referanduma gideceğiz. Darbe anayasasının tamamını değiştirmek yerine kısmı değişiklikle yama yapacağız. Mevcut anayasanın 123. maddesi ülkemizin idari yapısını nasıl ve kimlerin belirleyeceği yazılıdır. Bu maddeye göre; “idare, kuruluş ve görevleriyle bir bütündür ve kanunla düzenlenir. idarenin kuruluş ve görevleri, merkezden yönetim ve yerinden yönetim esaslarına dayanır. Kamu tüzelkişiliği, ancak kanunla veya kanunun açıkça verdiği yetkiye dayanılarak kurulur”. Maddenin sonunda bu tür bir bölgesel düzenleme, kamu tüzel kişiliği (eyalet, özerk bölge, otonom bölge) ‘ancak kanunla veya kanunun açıkça verdiği yetkiye dayanarak kurulur’ cümlesini attılar… Yerine ‘kanunla veya cumhurbaşkanı kararnamesi ile kurulur’ cümlesini koydular… Bundan şunu mu anlamalıyız' Cumhurbaşkanı kararname ile Türkiye’nin idare yapısını değiştirebilir. “Sayın Erdoğan yapmaz!” Yapmaz! Ya ondan sonra gelen yaparsa' Ya gizli Fetöcü başkan olursa' (Baykal Başbakan yaptı, Kılıçdaroğlu Cumhurbaşkanı yaptı, Bahçeli’de başkan yapıyor. Muhalefet nerede')
  ikiz yasalar onaylanmış, Anayasanın 123. Maddesi de değiştiriliyor. Bunun yanı sıra, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın katıldığı 9 Aralık 2014 tarihinde Fatih Altaylı’nın sunduğu ‘Teke tek’ programında; “Dünyada gelişmiş güçlü ülkelere bakarsanız, bunların hiçbirinde eyalet korkusu diye, eyalet endişesi diye bir şey yoktur. Tam aksine eyalet yapılanmaları o güçlü ülkelerde çok daha süratle kalkınmayı getirir ve demokraside özellikle siyasi rekabeti getirir. Bu, güçlenme alametidir.” Şeklindeki sözleri düşünülürse niyeti belli hedefi belli! Neyi tartışıyorsak!

  --spoiler--
  #35780291 :)
 10. 1164.
  kula kulluk ederek aidiyet duygusunu büyük bir zevkle tatmin eden insanlar için büyük huzur.
  #35780294 :)