bugün

kişinin, uyku hapı ya da antidepresan gibi aşırı dozda kullanımı ölüme neden olabilen ilaçlar yardımıyla kendini öldürmesi...

sanılanın aksine zor ve meşakkatli bir intihar yöntemidir. zira aşırı dozda ilaç kullanımı çoğu zaman ölümle sonuçlanmaz. kişi genellikle bir veya iki günlük bir uyku halinden sonra kendine gelir. hatta zamanında müdahale edilir ve mide yıkanırsa intihar eden kişinin kalıcı bir hasar görmeden kurtulması kuvvetle muhtemeldir.

özetle aşırı dozda ilaç almak acılı ağrılı türk filmlerinde bize öğretilenin aksine etkili bir intihar yöntemi değildir.
zordur zira %90 ihtimalle vücudun savunma mekanizması devreye girerek kusma yoluyla yabancı maddeleri dışarı atacaktır. hele bir de filmlerden özenip avuç avuç yutacak kadar gerizekalıysanız...
halbüse denmektedir ki, bu yöntemle muvaffak olmak, araya dakikalar koyarak ve ilaçları tane tane içerek mümkündür.
insanın çeşitli nedenlerle normalden fazla ilaç içip kendini öldürme isteğinden doğan durumdur.bu konuyla ilgili de anım var hemen anlatayım : bir arkadaşım bir kutu ilaç içip intihar etmeye kalkmış . ilacı içtikten sonra da dışarıya çıkmış . dışarıda da en yakın arkadaşlarından birini görmüş ve başının ağrıdğını söylemiş.yazık arkadaşı da gerçekten başının ağrıdığını düşünerek ağrı kesici vermiş 2 tane ve içmiş onları da. sonrası malum fenalaşmış ve hemen hastaneye götürmüşler. güleyim mi üzüleyim mi bilemedim .
kas gevşeticiyle denenmemesi gereken olaydır. zira adı üstünde kas gevşeticidir ve göt kaslarının gevşemesi hiç hayra alamet değildir. keşke ölseydim dedirtebilir.
**
marilyn* in zamanında yediği halt. ya da cia ajanlarınca katledildi yıllardır bizi yiyolar.
bebe aspirini ile gerçekleştirilen eylem!..
-hüseyin'in nesi var doktor?
+bence biraz mongol. idiot da olabilir.
-niye ki?
+aşırı dozda alıç alarak intihar etmeye kalkışmış.
-haa, demek ki bünyesi alıça alıçıkmış.
+haydaaa, bi' idiot daha!
vitamin ilacı ile gerçekleştirilen eylemdir. vücut enerjiyi kaldıramaz ve patlar bom boommm..
genelde kusmayla sonuclanan durumdur. illa olmen icab ediyorsa kafana 1 kursun sik.
genellikle ölüm amaçlı değil,çevresindekilerin dikkatini çekme amaçlı yapılan eylemdir.bir yardım çağrısı yada _bende burda varım.bana yardım edin amacıyla gerçekleştirilir.kusturma veya acil servislerde yapılan mide lavajı ile eğer erken müdahale edilirse kurtulma şansı yüksektir.hastaların çoğu bu eylemden sonra pişmanlık yaşarlar.psikoterapi alması gereken veya psikiyatrik tedavi görmesi gereken kişilerdir.en sık kullanılan intihar yöntemlerinden olup,çoğunlukla 15-21 yaş aralığındaki kişiler tarafından kullanılır..
eğer intihar girişiminde bulunursam yapmayı düşündüğümdür. zira yüksek bir yerden atlayarak veya kafama kurşun sıkarak babyface kompozisyonunu bozmak istemiyorum. *
genelde haplar teker teker alınır. geri dönme özgürlüğünü sunan bir intihar yöntemidir.
(bkz: asgari dozda ilaç alarak intihar etmek)

böyle bir şey var mı da böyle bir başlık var?
tırsak intiharıdır.umarım ölmem diye diye intihar etmektir, aynı zamanda ergen intiharıdır.

liseden beri dört tanıdığım hap alarak intihar girişiminde bulundu ama o kadar salaklardı ki hiçbiri ölemedi. kimisi ölmeden arayıp birilerine elveda ben intihar ediyorum deme gereği duydu, kimisi farkında olmadan vitamin içti, kimisiyse kalkıp hastaneye kendisi gitti. ölmek istiyosan al eline bıçağı kanırtana kadar kes arkadaş evde kimse yokken...
intihar edeceksen bihter gibi yapacaksan hacı.
ha intihar etmeyeceksek içelim bari.
pek de sağlam olmayan intihar etme yöntemidir lakin kurtulma ihtimaliniz vardır eğer biri sizi bulup da hastaneye yetiştirebilir.bu yüzden en iyisi gazı açık bırakıp odaya kendiniz kilitlemektir duyduğuma göre uyuyormuş ve hiçbir şey hissetmiyormuşsunuz.
anlık bir cesaret sonucu gerçekleştirilmesine karar verilen intihar eyleminin çeşitlerinden birtanesi.
alkol aldıysan içme agrı kesici çarpar.
doz sözcüğünü türk'lere öğreten cümledir. Bu tür haberler olmasa belki doz sadece prospektüslerde okuduğumuz yabancı bir terim olarak kalacaktı.
genelde, ağrı kesici alınmasından dolayı, sonu hastanede mideye hortum sokulması ile biten, "doktor siktin belamı" melodisi ile de finali yapılan hadisedir.
35lik sek vodkanın ardından 34 tane dolorex alarak denediğim eylem. olur da bir şekilde kurtulursam sonuçlarını size aktarırım.

not: evet ezik, korkak bir hiçim.

ilaçları almaya başlamamdan yaklaşık 45 dakika sonra gelen edit: vücudumun hiç bir yerini hissetmiyorum ve kafam gayet hoş oldu. girişim başarılı olmazsa bile sevdim bu hissi. devam ederim ben buna.

1 saat sonra gelen edit: amk hala daha bir bok olmadı boşa mı gitti lan o kadar ilaç parası. sigortam da yokdu zaten. vay amk.
(#16549242) yazdığım tecrübenin devamı olaraktan;

sanırım işi becerebildim. halüsinasyonlar görmeye, bir ağlayıp bir gülmeye başladım. benden bu kadar dostlar ben kaçar. gidip gözlerimi kapayayım ve bu iş bitsin artık. gider ayak bir de tavsiye bırakayım da yararlanın.*
ataol bahremoğlu'ndan istinaden;

ya yüreğinde bir çocuk olmayacak ya da cebinde bir revolverin olacak.**
tamamı için;

(bkz: bu aşk burada biter)
antidepresanlarla daha etkili olan intihar biçimidir. belki çoğu bilmez ama iki kutu optalidon da yeterli gelebilir.

--spoiler--
soğuktu hava, her taraf kardı.
gazyağının karaborsaya düştüğü yıllardı.
sarılıktım, halim yoktu.
evin yolunda anamın elinden tuttum.
tek sadık yardı.
yol kıyısı kalabalık, jandarma gelmiş.
kamyonlar durup bakıyor.
bir olay vardı.
beyaz karın ortasında, izinlik yeşilleriyle
iki büklüm bir asker...
her yanı kardı.
sonradan anlattılar işin aslını.
iki kutu optalidon...
zamansız bir ayrılık...
bir kasaba gelin olmuş bir aşkı vardı.*
--spoiler--

zorunlu edit:evettt...gerekli meteryalleri hazırlayıp intihara başlıyoruz.ha çok engin bilgiliydik bu konuda ondan bi taraflarımızdan uydurup paylaşalım dedik.
(bkz: ritalin)
(bkz: concerta)

aşırı dozda, kalp krizinden öldürür adamı bunlar.
Yapsam da rahatlasam dediğimdir. Elimizden tutan olur belki.