bugün

kızların dengesiz ve tutarsız ( bi dediği bi dediğini tutmayan, bazen susup bazen aşırı tepki veren manyak ), erkeklerin gizemli ve kararsız ( sürekli birşeyler saklıyor gibi olan, hatta bu uğurda yalan söyleyen, randevu verip bir işi çıkan, sinema diyip yemeğe giden şizo ) olmasından kaynaklanan problemler bütünü.

ayrıca bu problemlerde eski sevgili ve bir sonraki sevgili adayı kişilerin hakkı yenemez.
kişilerin iletişim kuramamasından kaynaklanan sorundur. çiftlerin birbirlerini dengelemeri gerekirken ilişkide üstünlük kurma çabaları her ne kadar sevgi, aşk hisleri yoğun olsada aradaki dengesizlik karşılıklı saygıyı yokeder. bu da şiddetli geçimsizlik sebebidir. eğer denge sağlanamazsa sevgili iseler ayrılık, evli iseler yine ayrılık en doğru ve geçerli çözümdür.
(bkz: şiddetli geçimsizlik)
(bkz: boşanma sebepleri)
aşkın geçmesi durumu... bir daha ki aşka kadar iyileşir kişi. endişeye mahal yok.
görüş farklılıkları, zevk ve renklerin uyumsuzluğu gibi nedenlerden dolayı sevdiğin kişiyle geçinememektir. ama sevdiğinden dolayı hep sineye çekersin, onun huyundan onun suyundan gidersin. onun istediği filme girip, onun istediği mekana gidersin, aşktır bu acıda olsa ondan vazgeçemezsin...

ulan yazmazsam çatlarım; ben bunu aşık olduğun kişiye geçirememek diye okudum o yüzden tıkladım. yoksa ne işim olur duygusal yazıyla aga.
çiftlerin arasında, yıldızlarımız barışmadı olarak adlandırılan bir uyumsuzluk durumu. bir türlü aklın yolu bir olmaz bu çiftin arasında. kara olan bir şeye, bu ak der biri, diğeri ise; hayır bu kara diyerek tenkit etmeye başlar diğer kişinin durumunu. çok fazla yorar insanı. kısa yoldan ayrılmalı. daha fazla süre geçirdikçe, alışkanlık haline gelirse daha kötü bir durumla karşı karşıya kalabilirsiniz.
eksi kutupların birbirini çekmesidir. belki de o her yönden senden bağımsız kişinin bu halleri seni cezbetmiştir. sürekli bi tartışma içine girilsede, ömrünü adayabileceğin aşkındır o senin.
ayrılıktan sonra üzülen tarafın (bu her zaman bi kişi olur) pişmanlıklarının temelidir. keşke şurda suyuna gidebilseydim, keşke şöyle biri olabilseydim laflarını bolca söylettirir.
tutku ve takıntılardan dolayı anlamsız şekilde sürdürülen ilişkidir. insanı yıpratmaktan başka boka yaramaz.
genelde evlendikten sonra yaşanılan hadise.acı ama gerçek : seversin, koşarsın , kavga edersin ayrılrsın analaşamassın ama unutamassın.
aşk'ı dahada kuvvetlendirecektir. Hastalık geçire geçire bünyenin bağışıklık kazanması gibi.
(bkz: sevgi anlaşmak değildir)
aşkın herşeye yetmediğini gösteren en güzel örnektir. aşk herşey değildir.
aşık olunan kişinin kafanda çizdiğin kalıpların dışına çıkmaya başlamasıdır.
çok zor durumdur. onun istediği gibi davranırsın. istemediğin bir şey olsa da es geçersin. görmezsin. ama bir gün bunun patlaması olur. işte o zaman pişman olursun bu kadar uzun sürdürdüğüne. acı verir yaşananlar. ilişki yıpranır. ayrılık kaçınılmazdır.
tek taraflı aşktır.
kimi vakalarda farklı sonuçlanabilen, ikili ilişkilerin bazen tadından yenmezi, kimi durumlarda ise üzücü hadisesi.

(bkz: büyük aşklar nefretle başlar)
insanı kahreden, bi okadar da gıcık eden bir durum.

+ Iy ayhan terlemişsin yine!
- Kızım futbol oynadık olcak o kadar
+ Seninki oynamak değil yardırmak mübarek.
- Üf bi kapa çeneni ya!
+ Sus be! (iç ses: mna koduğumun çocuğu aşık olmasam varya iki tane yapıştırmıştım suratına! Gavurun tohumu, orspunun fırlattığı! Ama şuna bakya ne kadar masum, oyşş çok tatlı lan! )
- Sendeki çene papağanlarda yok! Onlar gibi tüylüsün zaten!
+ oha ben mi tüylüyüm! sen kendine bak olum! Git şu ergenlik bıyıklarını kes önce! (içses: Oha ipneye bak hele! Ben tüylüymüşüm hasttr ordan! anası hapşırmış bu çıkmış! O ergen bıyıkları ayrı bi dünya zaten! Ama çok tatlı lan! Valla yerim. ) *
aşkın en tatlı hallerinden biridir. aynı kişiyi hem sevmek hem de zaman zaman ondan nefret etmek, kafayı allak bullak eder ama güzeldir yine de.
göte giren şemsiyenin açılmasıdır.

(aşık olmak, göte şemsiye girmesidir çünkü).
aşk denilen olgunun karakter ve uyumla ilgili bir durum olmamasından kaynaklıdır. bu yüzdendir ki çoğunlukla normalde uzak durulması gereken insanlara aşık olunur. aşkın kimyasıyla ilgili bir durum olabilir. mantık ve aşk ikilemi denen şey bu durumlarda ortaya çıkar.
o güzel elbisenin içinde kinin o elbise kadar güzel olmadığının anlaşılmaya başlandığı gerçeği.
kronik bir rahatsızlıktan öteye geçmiş bir durumdur. evet efenim doktorlar bu rahatsızlığı şöyle açıklamaktadırlar: "beni seviyorsan değişmelisin." tüm sevgili olmuş pıtırcık insanlarda vardır bu.
cicim ayları geçer ve zaman sonra kavgalar başlar. kavga sebepleri genelde karşı tarafta beğenilmeyen bir hareketin tekrar etmesi. tüm uyarılara rağmen "ben buyum değişemem" lakırdıları ve karşılık olarak "beni seviyorsan değişmen lazım" lakırdısı.

işin özü, "tipini sevdim ama içini sevemedim" dir.