bugün

aşka olan inancı kaybetmekle gerçekleşen durum..
aşık olabilme yeteneğini yitirmek
* (bkz: degismeyen tek sey degisimin kendisidir)
neden sonuç ilişkisi çerçevesinde açıklanabilirligi kuvvetli durum.
neden 1- onceki aşkların açtıgı yaralar
2- kapasite yoksunlugu
3- duygu özürlü olmak
4- aşık olunacak kişinin olmaması (kişi kendini kimseye layık görmüyor baksana)
5- aşka inanmamak
(bkz: sevdasız)
kişinin el ele tutuşmak, sarılmak, beraber uyumak kısacası bilimum sevecen flört hareketini deneyimlemesiyle azalan heyecan duygusu ile karşı cinsin ve genel olarak insanların gizemini yitirmesi faktörlerinin quantum teorisiyle füzyonu sonucu oluşan hissizlik hissi
aşık olmaya değer insan türünün azalması yada türün son örneklerinin kapılmış olma durumu
yalan..
güvensizlikten olan bşey olsa gerek.Ama inanmıyorum ole bişey olacagını cunku insan kendini veya kalbini yönlendiremez.Bi gülüşe , bi bakışa aşık olunabilir.yok ben olmıcam gibi bi önyargı yaratmanız sacmalık olur işe yaramaz zaten.
çaresi aranmaması gereken durum. allah'ın bir lütfu.
gecmisten kalan bir kuyruk acisi varsa ister istemez temkinli olur insan. eskisi gibi kolay kolay kaptiramaz kendini, icinde bir yerlerde bir seyler kopmustur. dinlenen sarkilar anlamsizlasir, izlenen filmler eskisi kadar etki yaratmaz. yine de bir sekilde alikoyar bunye kendini asik olmaktan...
Etrafınızdaki herkesi hemcinsiniz gibi görmenizi sağlar bir noktadan sonra, karşı cinsin yanında da çok daha rahat küfredersiniz, hatta geyirirsiniz. Kesinlikle çekici bulmamak değildir sorun, cinsel ihtiyacınızda herhangi bir azalma olmaz, sadece cinselliğin dışında hemcinslerinizden farklı değillerdir karşı cinsin saygıdeğer üyeleri. "Belki böylesi daha iyidir" diye düşündürtür insana.
aşık olmamakla karıştırılmaması gereken durumdur.
aşık olamamak istenildiği halde aşık olma başarısını yakalayamamak demektir.nedenleri;
-eski yaşanılanların acısını hala içinde taşımak,
-yüksek seçicilik potansiyeline sahip olmak,
-eski yaşanılan ilişkinin bittiğini kabul etmemek,
-korkmak,
-çevre tarafından olumsuz koşullandırılmak,
-aşka çok büyük bir anlam yüklemek,
-bozuk ruhsal durum,
-yıpranmak vs.
(bkz: aşık olmak istememek)
kabız olmaktan farksızdır.. insanın içine patlarsa her ikisi de ölümcü sorunlar doğurabilir..
aşkınızı hakedecek kimseyi bulamama durumudur.
aşkı belli kalıplarla tanımlamamız sonucu ortaya çıkan durum. aşk şu dur dendiğinde kişi kendi duygularını bu tanımla kıyaslar, aynı şeyleri hissetmiyorsa ben aşık değilim der. aslında önemli olan birazda aşık olduğunun farkına varabilmektir. karşınızdakinin küçük bir özelliğine kapılarak bile aşık olabilirsiniz. bizim için gerekli olan aşkı kalıplardan çıkarmaktır...
"Haha!Ne kadar da kednime güveniyorum!" diye ortalıkta dolaşan özgüven manyağı tiplerin,esasında aşırı derecede korkaklıklarından ve özgüven eksikliklerinden dolayı başlarına gelen pek acıklı durumdur.
Bu günlerde yaşadığım durum.Üzülsem mi sevinsem mi diye beyin karmaşıklığına yol açar.Böyle durumlarda en iyi yol eski kız arkadaşları aramaktır.
(bkz: kalbim bomboş)
istemekle olunmayacak şey.
duygusal koturumlugun ilk belirtisi olan durumdur.
kriter sayısının ayyuka çıkıp ,güdülerin önüne geçmesiyle gerçekleşen durumdur kimi zaman.
modern zamanlar hastalığı..
insanın aradığı kişiyi bulamamasından kaynaklanan hadise. seçici bir insan herkesi beğenmez dolayısıyla aradığı kişiyi bulana dek yalnız kalabilir. tabi bulmak ta ayrı meseledir.
günümüzde kemikleşmiş bir hal alan dejenere ilişkiler yumağı arasında yapılabilecek en mantıklı eylem.