bugün

kesinlikle ayıp olmayan davranış biçimdir. aşık olmak suç değildir, herkese de aşık olunabilinir ve bunu itiraf ettiğinizde tepki olarak "aa ne ayıp şey" ya da "sen nasıl bana aşık olursun, sen kim oluyosun" vb tarzı cümleler duyuyorsanız, e bi zahmet o kişiye de aşık olmanın hata olduğunu görüverin.
zor iştir.sonunda olum yoktur ama kotu sonuclanirsa olume en yakin hislerden biri hissedilir. ha benim icin kotu sonuclanmadi da ben bi arkadastan ogrendim. (bkz: bi arkadas) * * *
(bkz: kanser olmak)
kimileri için uzaya çikmakla ayni seye tekabül eder.
(bkz: seybn)
arifesinde sivilce çıkarıp karizmayı mahvetmeye sebep olabilecek eylem. alınacak cevap olumlu da olsa olumsuz da olsa doğru bir harekettir o ayrı. ne demişler ? aşk çiş gibidir, geldiği zaman tutamazsın..
hayatta yaşanacak en güzel heyecanlardan biridir. hele bir de karşı taraftan da bir itiraf alınırsa mutluluktan ölünebilite tavan yapar.
itiraf ettiğine edeceğine pişman olmak....
içinizde tuttuğunuz o duygu selinin açığa çıkıp çağlamasıdır. gün gelir, "artık söyleyeceğim" denir. söylenirken kalp atışı dakikada 120lere falan çıkar. söyledikten sonra bir rahatlama, bir durgunluk hissedilir. her ne kadar pişmanlık da duyulsa, "kendi adıma en doğru olanı yaptım" denmelidir. karşılıksız kalırsa boşverilmeye çalışılır ki umutlar halen sürer. karşılığı olursa, bu kadar heyecan bunun için miydi diye akıldan geçirilir.
çok çok çok zor bir durumdur her iki taraf içinde.eğer karşı taraf biliyorsa bir de, hissetmişse ve eğer itiraf edene karşı bir şey hissetmiyorsa olayların boka sarması ve sonunda da yıkım muhtemeldir.
içimizde patlayacak olan mekanizmayı harekete geçirmektir. bir tür rahatlama durumudur. güleceğinizi ya da üzüleceğinizi bilemezsiniz ama keşke dememek için karşı tarafa duygularınızı itiraf edersiniz.
kalpte kalması geren duyguların taşması sebebiyle dışa vurumudur. sonunda vezir de rezil de olunabilir. anlık bir heyecanı yada ömür boyu pişmanlığı vardır. bazen de gülüp geçilir.
(bkz: yaptım çünkü aşık oldum deme konuşma)
çok zordur ama cesaret edip söyledikten sonra, büyük rahatlığa kavuşulur.

+sana birşey söliycem ama nasıl desem?
- evet gökhan dinliyorum seni
+ya ben sana aşık oldum uzmanım *
-...
sonunda alınacak cevaba göre insanı çok farklı iki psikolojiye sürükleyebilcek hadise.
daha beteri içinse;
(bkz: aşkını itiraf edememek)
halihazırda, çaresizlik içinde gidip gelen bir insanın tuhaf ruh halinin tuhaf meyvesidir. sıkıntılı bir iştir, itirafın yapıldığı tarafın tepkisi çeşitli ritimsel bozukluklara sebebiyet verir. ediliş tarzı itibariyle farklı versiyonları vardır. en makbulü yüz yüze olanıdır. ancak gelişen teknolojiye hızla ayak uyduran itirafçılar yüzünden, itiraf milleti kendini aniden, farklı inçlerdeki ekranlara, sıkıştırılmış halde bulur. telefonda itiraf olayı tam anlamıyla sindirilememişken, karşımıza sevgi sözcükleriyle bezenmiş mailler çıkarılır, klavyenin en fazla 46 tuşu kullanılarak hazırlanmış olanından. hatta daha da etkileyici olması açısından copy/paste nimetinden yararlanılarak etkileyici bir şiir de iliştirilir dibe, köşeye. itiraf etme başka ihsan istemem diyesi gelir insanın. bir de, ben seni, comic sans karakteriyle yazıp en şirininden smilelerle süslediğin msn iletilerinle sevmedim.
(bkz: aşkını açmak)

open source bir şey bu.
söyledikten sonra karşı cins tepkisiz ise garip şeyler hissedersiniz. mutluluk ve hüzün aynı anda yaşanır. mutlu olursunuz çünkü rahatlamışsınızıdr, üzüntülüsünüzdür karşınızdaki istediğiniz cevabı vermemiştir.
okun yaydan sıyrılıp gitmesidir. hedefi tutturmak çoğu zaman insanın elinde olan bir şey değildir.
hem zor hem heyecanlı bir olaydır. insanı terletir... ne kadar zormuş denilir, olumlu cevap alındığında ise mutluluk oranınız %100'e çıkar. harika bir duygudur.
korkaklıgın bittigi ana denke gelir, cesarete ister cunku karsıdakini kaybetme riskini goze alırsınız, ayrıca alakalı olabilir (bkz: seni seviyorsam bundan sana ne).
dünyanın en saf, en temiz, en masum duygusunu sevdiğinize haykırmaktır. onca zaman kuraklığa dayanmış ağaçların bir damla yağmuru görünce içinde duyduğu rahatlama hissidir.
riskli bir eylemdir reddedilme ihtimali vardır, ama duygusal bir kıza aşıksanız ve sevgiye açsa, sizde sadık ve duygusalsanız aşk oku doğru hedefi vurmuş demektir.
ben bu gün kendimi aştım sözlük. öncelikle bunu söylemeliyim. ne kadar dogru yaptım ne kadar hata yaptım bilmiyorum. ama yaptım işte sonunda. olan oldu. ben rahatladım ve kendimle gurur duyuyorum. uzun zamandır farkındaydı zaten eminim ki. bende uzun zamandır içimde git gide büyüyen ve sonundada sıkıcı bir sonsuzluk veren bu duygudan artık kurtulmak istedim. evet, daha önce de birisiden hoşlanmıştım zamnında. her normal insan gibi. o an çok tuhaflaştım. onu bahçede yanlız görünce ok gibi yerimden fırladım. beni karşısında görünce şaşırdı. merhaba dedim önce. acaba vaktin var mı, konuşabilir miyiz? evet ded. sonra ben oturucagımız yuere ilerledim. nasılsın dedim. iyiyim sen dedi, saol bende dedim.farkındayım saçmaydı. ama o an insan ne yaptıgını şaşırıyor.sonra sana artık bahsetmeliyim bundan dedim ve konuya girdim. bu okulda kendime çok yakın hissettiğim birisin. sana senden nefret ettiğimide söyleyebilirdim veya gıcık oldugumu da sen benim için bu anlamda ilksin. ben bunu daha evvel kimseye söylemedim. bunu bana söyleten sensin, kendinle gurur duy.vs vsvs. şeklinde ona olan hislerimi anlattım.o ise çok şaşkındı. bilmiyorum dedi bol bol. seni kırmak istemiyorum esra, dedi bana. hakverdim ona. o zaman kırma dedim. sus ve konuşma dedim. ben sadece hazır değilim dedi. lütfen benden kaçma, artık arkadaş olalım,konuşalım farkındayım senin bana olan duygusallıgının şeklinde cevap verdi. bende ona bunu açıkça söylemenin haklı gururunu yaşadım. çok tuhaftı. ben daha evvel kimseye bunu söylememiş olan ben , bunu ona söyledim.
her ne kdar onun da hayranlıgını kazanmış olsam, kendimle gurur da duysam itiraf etmeliyim ki oldukça zordu. hakkaten zordu. ama yaptım ve rajatım. zaten insan bu cesarete zaten bıkkınlık noktasında, vaz geçmeye bşladıgı noktada ulaşıyor. sonunda bitti deyip avunmak mı b,lmiyorum ama, sonunda bitti.

artık son noktada insanın gerçekleştiriceği bir eylemdir, cesaret gerektirir. iyi de sonuçlanabilir, kötü de. önemli olan kendinizi nasıl hissettiğiniz. hiç kimse tanı değil, kimse sonsuz değil. kendini kandırmaktansa adım atıp uygulamak diyorum. belki biraz da anı yaşamak.
(bkz: carpediem)
(bkz: sözlüğü blog zanneden inan)
sevmek zor zanaat, itiraf meşakatli bir yoldur.

eğer ortada bi itiraf varsa kesinlikle bu klişe olmamalı..
öyle bi cümle ile giriş yapmalı ki mecnun bünye, sevdiceği etkilemeli..

'' boğazımda düğümsün.. yutkunsam gidiceksin, yutkunmassam ölücem.. ''
* *
zurnanın zırt dediği yer.
(bkz: sen benden hoşlanıyor musun)